FreeRip MP3 1.1 - z cédéčka do MP3 a Ogg Vorbis

  0:01aktualizováno  0:01
FreeRip MP3 je jednoduchý grabber, který umí ukládat stopy z audio CD nejenom do klasického formátu WAV, ale podporuje i jejich převod do MP3 a nastupující VBR komprese Ogg Vorbis.

FreeRip MP3 není, jak by se podle názvu mohlo zdát, jen pouhý grabber stop z audio CD do MP3, umí ukládat také do klasického WAVu a podporuje nastupující VBR kompresi Ogg Vorbis. Obsahuje také plug-in pro přehrávání těchto souborů ve WinAmpu. To vše včetně dokumentace a reklamních bannerů, které pomáhají projekt financovat, nacpané v neuvěřitelném půl megabytu!

Konfigurace FreeRipu je jednoduchá. Program sám detekuje všechny CD mechaniky v počítači, v roletovém menu vyberete tu, s níž bude program pracovat. Dále lze nastavit cílový adresář, výstupní formát (WAV, MP3, OGG), kvalitu MP3 komprese (od 16 do 256 kbps) a také adresu internetové databáze CDDB, případně podrobnější síťová nastavení, stojí-li vám v cestě za internetem proxy.

Preference

Použití aplikace je velice snadné. Hlavní okno obsahuje seznam stop, které se nacházejí na CD. Nemáte-li ještě informace o CD uloženy v počítači, stisknutím tlačítka Query CDDB se můžete připojit k databázi freedb.org, odkud se příslušná data stáhnou. Tlačítko Rip Tracks zahájí proces grabování stop na harddisk. Rychlost procesu je závislá na zvoleném formátu, MP3 zvládne program poměrně rychle, kódování do Ogg Vorbis trvá o poznání déle. Před zahájením grabování dalšího CD je třeba obsah okna aktualizovat tlačítkem Refresh CD.

Hlavní okno

FreeRip dále slouží ke konverzi existujících WAV souborů do MP3 a OGG, ta se spouští z menu Utilities. V tom samém menu se nachází také povel pro nainstalování plug-inu in_vorbis.dll do aktuální instalace WinAmpu. Plug-in prozatím bohužel postrádá jakékoliv grafické rozhraní, které by umožnilo zobrazit a editovat informace o skladbách v tomto formátu.

FreeRip MP3 je jednoduchý prográmek, který samozřejmě nemůže nabídnout komfort srovnatelný s giganty typu CD'n'GO!. Je určen zejména začátečníků, kteří o problematice grabování CD mnoho nevědí, nebo uživatelům, kteří si chtějí pořídit komprimovanou podobu své sbírky audio CD při co nejmenším počtu nutných nastavení.

Výrobce: MGShareware
Website: http://www.mgshareware.com/
Platforma: Windows
Cena: freewareNejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.

Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci  Windows 10 October 2018...

Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

Na Office nám nesahejte: Microsoft končí vývoj dotykové verze balíku

Dotykové ovládání - Microsoft Office 365

Microsoft do budoucna nepočítá s dotykovou verzí programů v rámci balíku Microsoft Office. Znamená to, že se zaměří na...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.Najdete na iDNES.cz