Fujitsu a PDA?

aktualizováno 
Dočkáme se v blízké budoucnosti dalšího PDA zařízení s operačním systémem PalmOS? Ovzduší je plné spekulací, podle nichž tomu vše nasvědčuje.

LogoFirma Fujitsu uvažuje o PDA zařízeních s PalmOS. Konečné rozhodnutísice zatím nepadlo, ale když už o podobných věcech otevřeně hovoří itiskový mluvčí společnosti Fujitsu Japan, něco na tom nejspíš bude.Dokonce americký informační server Bloombergcitoval nejmenovaného vysoce postaveného spolupracovníka firmy Fujitsu podleněhož, jsou šance na uvedení Fujitsu-PDA s PalmOS na trh poměrně veliké.

"Zvažujeme vstoupit na trh osobních digitálních asistentů (PersonalDigital Assistants - PDA)", řekl Tadayasu Sugita, výkonný víceprezidentpro oblast počítačů u Fujitsu. "Jedním z upřednostňovaných operačníchsystémů je PalmOS."

LogoScott Ikeda ovšem zdůraznil, že až doposud nebylo učiněno žádné konečnérozhodnutí ohledně použitého operačního systému. "Vše je zatímotevřené." I z tohoto důvodu ještě nebyl stanoven ani přesný termínuvedení ani předpokládaná cena. V žádném případě neznamená úvaha ouvedení PDA zařízení odklon od původní strategie firmy Fujitsu - a toprodeje klasických PC. Fujitsu chce i nadále zůstat aktivní v oblasti PC.

Poté, co firma Sony před časem vstoupila na trh PDA zařízení - uvedenímzařízení nazvaného Clie s operačním systémem PalmOS - se nyní hodlají přidati další hráči jako zmíněné Fujitsu, ale i NEC a Toshiba. Poslední dvějmenované firmy chtějí svá zařízení představit a hlavně i uvést na trhještě letos. V současnosti ovšem nejsou známy žádné další podrobnosti.Podle mého názoru budeme v tomto ohledu moudřejší po letošním CeBITu,který začíná již za několik dní (22.3. 2001).

Několik čísel o trhu s digitálními asistenty. Tržní výzkumnýinstitut International Data Corp (IDC) vychází z toho, že trh prodanýchhandheld-počítačů letos poroste minimálně o 52procent, což bude v reálupředstavovat celkem 14milionů prodaných kusů těchto zařízení. V minulémroce se prodalo 9,2milionu přístrojů a na rok 2002 je očekáván růstprodejů až k hranici 20milionů PDA zařízení.

Trhu s těmito zařízeními stále dominuje operační systém PalmOS s tržnímpodílem 76% (podle IDC). Druhé místo zabírají přístroje s microsoftímsystémem WindowsCE. Patří jim 17% trhu. Zbytek tvoří více či méně jednoúčelovázařízení bez možnosti rozšiřování.

Více dalších informací naleznete na stránkách firmy Fujitsu.Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Herní notebook s Core i9 a cenově dostupnější herní desktop. Novinky Acer

Nývlt Václav: Acer

Svět herních počítačů zažívá prudký růst, takže není divu, že se okolo nich točilo i představení novinek společnosti...

Microsoft opět zkusí zaútočit na Apple. Nasadí levný Surface proti iPadu

Nový Microsoft Surface Pro 2

Microsoft podle agentury Bloomberg opět chystá levnější tablet, aby zkusil dobýt zatím neotřesitelnou pozici iPadu....

Ťuk ťuk, tady Yoga Book. Nový laptop od Lenova se otevře na zaklepání

Nový Yoga Book C930

Lenovo se na německém veletrhu IFA pochlubilo novou generací lehce kritizovaného Yoga Booku. Představený model C930 je...Najdete na iDNES.cz