Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Future Player 1.01 - netradiční MP3 přehrávač

  0:27aktualizováno  0:27
Jednoduchý softwarový MP3 přehrávač se zajímavým grafickým rozhraním - tak lze stručně charakterizovat produkt programátora Martina Walkera. Future Player si rozhodně nedělá ambice porazit v přímém souboji WinAmp, běžnému uživateli však může dobře posloužit.

Je opravdu zvláštní, že i při prakticky neotřesitelné pozici WinAmpu mezi softwarovými přehrávači komprimované hudby se objevují další a další aplikace, které se snaží tento nejoblíbenější multimediální přehrávač sesadit z trůnu. Se svou troškou do mlýna přichází programátor Martin Walker, jenž se pokouší uživatele přesvědčit, že i Future Player si zaslouží trochu pozornosti.

Future Player 1.01

Future Player 1.01 se svými funkcemi i velikostí (550 kB) patří mezi ty nejmenší a zároveň nejméně vybavené přehrávače. Je určen jen a pouze k přehrávání MP3 souborů. Oku uživatele by však mohl lahodit netradiční, ale zdařilý kruhový interface. Grafickému rozhraní vévodí virtuální displej, který neustále zobrazuje aktuální datum a čas. Samozřejmě také informuje o názvu přehrávaného souboru, jeho délce, odehraném čase, vzorkovací frekvenci a módu (mono/stereo). Future Player dokáže číst údaje o skladbách také z ID3 tagů a zobrazuje pořadí skladby v playlistu.

Kromě standardních prvků ovládajících přehrávání najdeme na rozhraní Future Playeru i další užitečná tlačítka. Ikona se symbolem reproduktoru spustí systémový zvukový mixér, což je jediný způsob jak při přehrávání měnit hlasitost. Tlačítko s písmenem "e" otevře editor playlistu, do něhož lze přidávat soubory metodou drag'n'drop. Tlačítko "CD" vyhledá MP3 soubory na datovém CD vloženém v počítači a "C" provede totéž se systémovým harddiskem. Kliknutí na "s" způsobí náhodné přeházení pořadí tracků v playlistu (shuffle) a "r" playlist vymaže.

Ovládání playlistu

Future Player 1.01 je skutečně velice jednoduchý přehrávač, který není třeba nijak složitě instalovat a konfigurovat. Z distribučního archivu se rozbalí jeden EXE soubor do zvoleného adresáře a pak jej stačí jen spustit. Přehrávač automaticky využívá zvukového zařízení nastaveného ve Windows. Future Player vypadá poměrně sympaticky, a tak by bylo škoda neobohatit jej v budoucích verzích o některé další zajímavé funkce, které by jej alespoň trochu přiblížily možnostem současného krále - WinAmpu.

Výrobce: Martin Walker
Website: http://www.martinwalker.btinternet.co.uk
Platforma: Windows
Cena: freewareNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

Tipy a triky pro Windows 10

Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

Ilustrační foto - počítač

Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

Najdete na iDNES.cz