Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Futuristický zahradní gril, vír ve vašem hrnku a stříbrná planeta (Kdo si hraje, nezlobí 6.)

aktualizováno 
V dnešním díle našeho seriálu si připomeneme sezonu grilování, ukážeme si jak si ozvláštnit ranní kávu. Dále si ukážeme dvě pěkné hračky a nakonec si založíme kosmickou zahrádku.

Grilování jako ze Star Treku

Q BBQ; web: www.firebox.com; cena: 99,95£

Létu už definitivně odzvonilo a s ním skončila i sezóna grilování. Přesto vám přinášíme jeden šikovný zahradní gril, jako inspiraci na příští léto. Proč by se nemohlo u zahradního grilu dbát kromě funkčnosti i na design? Pokud si pozvete společnost na zahradní slavnost a vytáhnete gril, který vypadá jako by jste ho vyhrabali na smetišti, výsledný dojem nezachrání ani sebevětší kuchařské umění.

Pokud se vám to již někdy stalo nebo chcete napravit svou pošramocenou pověst pořiďte si zahradní gril Q BBQ, který vypadá jako by vypadl z některé epizody Star Treku, a nápadně připomíná křížence mezi kosmickou loď a proudovým motorem. Mezi jeho další přednosti patří skladnost a snadné ovládání, k němuž přispívá využití malých propanových bomb. Jedna vám přitom vystačí na hodiny grilování. Každá z polovin grilu má svůj samostatnou kontrolu přívodu plynu s plným rozsahem teplot. Takže zatímco na jedné polovině grilujete steaky na silném plameni na druhé polovině můžete současně zlehka opékat například topinky. Díky vestavěnému zapalovači se navíc nebudete už nikdy muset rozčilovat kvůli zapomenutým zápalkám.

Q BBQ (www.firebox.com)

Vír, který provětrá váš hrnek

Whirlpool Mug; web: www.iwantoneofthose.com; cena: 9,99£ 

Chtěli by jste si trochu zpestřit ranní kávičku? Není nic snadnějšího. Stačí vám k tomu pouze speciální hrnek Whirpool Mug, který vytvoří ve vaší kávě pravý nefalšovaný vodní vír. Pro příště se obejdete bez lžičky a kávu budete mít přesto dokonale promíchanou.

Jen je nebezpečí, že budete celé hodiny fascinovaně jak se obsah vašeho hrnku otáčí a vůbec se nedostanete k tomu, abyste ho vypili nebo se vůbec pustili do nějaké práce. Díky tomu že je hrnek průhledný, můžete pozorovat vír ze všech stran. Nejlépe je to vidět u čirých tekutin jako je třeba voda.

Sice jsme v úvodu psali o ranní kávičce, ale hrnek stejně tak nadchne vaše děti, které si v něm mohou například snadno vyrobit svůj oblíbený mléčný koktejl, aniž by kvůli tomu museli vytahovat mixér. Otázkou je jestli vám ho budou chtít ještě vrátit nebo vy jim.

Whirpool mug (www.iwantoneofthose.com)

Robosapiens přináší budoucnost už dnes

Robosapiens; web: www.gadgetstuff.com; cena: 79,95£

I dnes pro vás máme jednoho šikovného robotka. Tentokrát se jedná o robota Robosapiens, který má být podle svého tvůrce Marka Tildena budoucností humanoidů. Mark Tilden, který také spolupracoval s NASA, využil při konstrukci svého robota nejmodernější poznatky z robotiky.

Po vybalení z krabice stačí pouze vložit baterie a váš nový robotický přítel obživne. Robot nejen, že se dokáže plynule pohybovat a otáčet dvěmi rychlostmi, ale stejně tak plynule gestikuluje. Také je vybaven plně funkčními pažemi se dvěma typy klepet.

K jeho ovládání slouží plně programovatelné ergonomické dálkové ovládání. Robot disponuje 67 předprogramovaným funkcemi, mezi nimiž nechybí například tanec, kung-fu nebo rap ve třech demostračních módech. Pokud by vám to nestačilo. Můžete naprogramovat až 84 kroků ve čtyřech módech pro pokročilé operace. Jediným omezením je vaše fantazie!

Robosapiens (www.gadgetshop.com)

Vysaďte si kosmickou zahrádku

Plantarium; web: www.darkyzvesmiru.cz, www.pulju.net; cena: 349 - 699 Kč

Ve druhém díle našeho seriálu jsme vám představili jako závan kosmické technologie přímo z dílen NASA Antquarium, ve kterém jste mohli pozorovat ve speciálním gelu, jak žují mravenci. Dnes vám přinášíme něco podobného. Ovšem s tím rozdílem, že tentokrát se jedná o rostliny.

Můžete si vybrat ze dvou verzí. První z nich je lahvička, která je určena pouze pro jednu rostlinu. Zatímco druhá verze je miniskleník ve kterém můžete pěstovat dva druhy rostlin. Obě verze jsou založeny na netoxickém výživném gelu, který stejně jako v případě Antquaria vyvinula NASA za účelem výzkumu na oběžné dráze. Z tohoto důvodu patří mezi vlastnosti gelu schopnost vydržet extrémní přetížení při startu kosmické lodi.

K oběma verzím jsou smozřejmě přiložená semena, která po zasazení v gelu vyklíčí a poté vyrostou . Jakmile dosáhnou víka nádobky, stačí nádobku otevřít a pomocí malé špachtličky jí i s gelem vyjmout. Poté stačí opatrně vypláchnout gel z kořenů a přesadit rostlinu do květináče se zeminou, kde normálně pokračuje v růstu.

Plantarium (www.pulju.net) 

Postavte si svět

Globe Magnetic Puzzle; web: www.iwantoneofthose.com; cena: 19,99£

Mnoho z milovníků skládaček se dostalo do fáze, kdy jim obyčejné puzzle přestalo stačit. Sice by šlo přidávat si stále větší a větší obtížnost, ale ani to nemění nic na faktu, že se pořád jedná o plochý obrázek.

Proč tedy nezkusit úplně něco jiného a nesložit si třeba naší vlastní planetu. Tuto hračku ocení nejen milovníci puzzle, ale také všichni od megalomankých kapitánů průmyslu až po ekologické aktivisty, kteří mají smysl pro styl. Nejenom, že se při jejím skládání báječně odreagujete, ale pokud se zrovna cítíte rozčarováni světovou situací, můžete si složit svůj svět a lepší než je ten skutečný. Když zrovna neskládáte, můžete jej použít třeba jako elegantní těžítko.

Globe Magnetic Puzzle (www.iwantoneofthose.com)

 

Autoři:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Kvůli ukradeným certifikátům D-Linku vám může zlobit přístup ke kamerám

Kamery D-Link.

Hackerské skupině BlackTech se podařilo zcizit certifikáty D-Linku a opatřit jimi dva viry, které pak měly snadnou...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Opravte si chytrou domácnost od Samsungu, aby vás nesledovala televize

Samsung nabízí ovládání chytré domácnosti prostřednictvím systému SmatThings.

Přibývající počet připojených spotřebičů k internetu klade stále vyšší nároky na uživatele, aby je všechny udržel...

Najdete na iDNES.cz