Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Futuristický zahradní gril, vír ve vašem hrnku a stříbrná planeta (Kdo si hraje, nezlobí 6.)

aktualizováno 
V dnešním díle našeho seriálu si připomeneme sezonu grilování, ukážeme si jak si ozvláštnit ranní kávu. Dále si ukážeme dvě pěkné hračky a nakonec si založíme kosmickou zahrádku.

Grilování jako ze Star Treku

Q BBQ; web: www.firebox.com; cena: 99,95£

Létu už definitivně odzvonilo a s ním skončila i sezóna grilování. Přesto vám přinášíme jeden šikovný zahradní gril, jako inspiraci na příští léto. Proč by se nemohlo u zahradního grilu dbát kromě funkčnosti i na design? Pokud si pozvete společnost na zahradní slavnost a vytáhnete gril, který vypadá jako by jste ho vyhrabali na smetišti, výsledný dojem nezachrání ani sebevětší kuchařské umění.

Pokud se vám to již někdy stalo nebo chcete napravit svou pošramocenou pověst pořiďte si zahradní gril Q BBQ, který vypadá jako by vypadl z některé epizody Star Treku, a nápadně připomíná křížence mezi kosmickou loď a proudovým motorem. Mezi jeho další přednosti patří skladnost a snadné ovládání, k němuž přispívá využití malých propanových bomb. Jedna vám přitom vystačí na hodiny grilování. Každá z polovin grilu má svůj samostatnou kontrolu přívodu plynu s plným rozsahem teplot. Takže zatímco na jedné polovině grilujete steaky na silném plameni na druhé polovině můžete současně zlehka opékat například topinky. Díky vestavěnému zapalovači se navíc nebudete už nikdy muset rozčilovat kvůli zapomenutým zápalkám.

Q BBQ (www.firebox.com)

Vír, který provětrá váš hrnek

Whirlpool Mug; web: www.iwantoneofthose.com; cena: 9,99£ 

Chtěli by jste si trochu zpestřit ranní kávičku? Není nic snadnějšího. Stačí vám k tomu pouze speciální hrnek Whirpool Mug, který vytvoří ve vaší kávě pravý nefalšovaný vodní vír. Pro příště se obejdete bez lžičky a kávu budete mít přesto dokonale promíchanou.

Jen je nebezpečí, že budete celé hodiny fascinovaně jak se obsah vašeho hrnku otáčí a vůbec se nedostanete k tomu, abyste ho vypili nebo se vůbec pustili do nějaké práce. Díky tomu že je hrnek průhledný, můžete pozorovat vír ze všech stran. Nejlépe je to vidět u čirých tekutin jako je třeba voda.

Sice jsme v úvodu psali o ranní kávičce, ale hrnek stejně tak nadchne vaše děti, které si v něm mohou například snadno vyrobit svůj oblíbený mléčný koktejl, aniž by kvůli tomu museli vytahovat mixér. Otázkou je jestli vám ho budou chtít ještě vrátit nebo vy jim.

Whirpool mug (www.iwantoneofthose.com)

Robosapiens přináší budoucnost už dnes

Robosapiens; web: www.gadgetstuff.com; cena: 79,95£

I dnes pro vás máme jednoho šikovného robotka. Tentokrát se jedná o robota Robosapiens, který má být podle svého tvůrce Marka Tildena budoucností humanoidů. Mark Tilden, který také spolupracoval s NASA, využil při konstrukci svého robota nejmodernější poznatky z robotiky.

Po vybalení z krabice stačí pouze vložit baterie a váš nový robotický přítel obživne. Robot nejen, že se dokáže plynule pohybovat a otáčet dvěmi rychlostmi, ale stejně tak plynule gestikuluje. Také je vybaven plně funkčními pažemi se dvěma typy klepet.

K jeho ovládání slouží plně programovatelné ergonomické dálkové ovládání. Robot disponuje 67 předprogramovaným funkcemi, mezi nimiž nechybí například tanec, kung-fu nebo rap ve třech demostračních módech. Pokud by vám to nestačilo. Můžete naprogramovat až 84 kroků ve čtyřech módech pro pokročilé operace. Jediným omezením je vaše fantazie!

Robosapiens (www.gadgetshop.com)

Vysaďte si kosmickou zahrádku

Plantarium; web: www.darkyzvesmiru.cz, www.pulju.net; cena: 349 - 699 Kč

Ve druhém díle našeho seriálu jsme vám představili jako závan kosmické technologie přímo z dílen NASA Antquarium, ve kterém jste mohli pozorovat ve speciálním gelu, jak žují mravenci. Dnes vám přinášíme něco podobného. Ovšem s tím rozdílem, že tentokrát se jedná o rostliny.

Můžete si vybrat ze dvou verzí. První z nich je lahvička, která je určena pouze pro jednu rostlinu. Zatímco druhá verze je miniskleník ve kterém můžete pěstovat dva druhy rostlin. Obě verze jsou založeny na netoxickém výživném gelu, který stejně jako v případě Antquaria vyvinula NASA za účelem výzkumu na oběžné dráze. Z tohoto důvodu patří mezi vlastnosti gelu schopnost vydržet extrémní přetížení při startu kosmické lodi.

K oběma verzím jsou smozřejmě přiložená semena, která po zasazení v gelu vyklíčí a poté vyrostou . Jakmile dosáhnou víka nádobky, stačí nádobku otevřít a pomocí malé špachtličky jí i s gelem vyjmout. Poté stačí opatrně vypláchnout gel z kořenů a přesadit rostlinu do květináče se zeminou, kde normálně pokračuje v růstu.

Plantarium (www.pulju.net) 

Postavte si svět

Globe Magnetic Puzzle; web: www.iwantoneofthose.com; cena: 19,99£

Mnoho z milovníků skládaček se dostalo do fáze, kdy jim obyčejné puzzle přestalo stačit. Sice by šlo přidávat si stále větší a větší obtížnost, ale ani to nemění nic na faktu, že se pořád jedná o plochý obrázek.

Proč tedy nezkusit úplně něco jiného a nesložit si třeba naší vlastní planetu. Tuto hračku ocení nejen milovníci puzzle, ale také všichni od megalomankých kapitánů průmyslu až po ekologické aktivisty, kteří mají smysl pro styl. Nejenom, že se při jejím skládání báječně odreagujete, ale pokud se zrovna cítíte rozčarováni světovou situací, můžete si složit svůj svět a lepší než je ten skutečný. Když zrovna neskládáte, můžete jej použít třeba jako elegantní těžítko.

Globe Magnetic Puzzle (www.iwantoneofthose.com)

 

Autoři:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Další z rubriky

Vypadá to jako krádež. V revolučním obchodě nejsou pokladny, jen kamery

Amazon Go

Americká firma Amazon otevřela první pobočku svého revolučního supermarketu Amazon Go. Nákup v tomto obchodě je úplně...

Válka gigantů pokračuje. Amazon přestane prodávat produkty Nest od Googlu

O podlahové topení se stará intuitivní termostat Nest.

Americký obchod Amazon vyřadí z nabídky produkty společnosti Nest. Ta spadá do koncernu Alphabet a nabízí výrobky...

Místo provazu za pár korun můžete mít předražené švihadlo, které kreslí

Chytré švihadlo je především vychytralým způsobem, jak vyrazit peníze ze...

Korejská značka Tangram si uvědomila, že skákání přes švihadlo je zbytečně levnou záležitostí, která navíc zatěžuje...

Najdete na iDNES.cz