Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Explorer ohlídá uživatele před sledováním, Firefox má verzi 13

  10:29aktualizováno  10:29
Google koupil Meebo, co se stane s Meebo Messenger není jasné. Jistě si ale smlsne na Meebo bar, která nabízí další reklamní plochy. Microsoft nechá funkci Do Not Track v Internet Exploreru zapnutou z výroby, inzerenty to štve. Firefox 13 zrychlil a dohání konkurenci. KVIK – rychlé zprávy každý den.

Google požírá jednu společnost za druhou | foto: Profimedia.cz

Google koupil Meebo. Co s populární službou udělá, není jasné

Podle nepotvrzených informací Google za Meebo zaplatil 100 milionů dolarů. Společnost je známá především pro stejnojmenný portál, nabízející IM komunikaci prostřednictvím ICQ, Jabber, G-Talk, Facebook Chat… a dalších systémů v okně webového prohlížeče (více o Meebo zde).

Google však nejspíše mlsně koukal po jiném projektu Meeba, takzvaném Meebo bar. Je to lišta, kterou může kdokoli přidat na svoji webovou stránku a jejímž prostřednictvím může nabízet v reálném čase doplňkové služby – například notifikace služeb, upozornění na nové články atd. Součástí Meebo baru je i prostor pro inzerenty. Pro Google je to tak i další reklamní kanál.

Microsoft bude chránit uživatele Exploreru před sledováním, prý to přehání

V novém prohlížeči Internet Explorer 10 bude ve výchozím nastavení aktivována funkce, která znemožní sledování uživatele (Do Not Track či DNT). Zatímco ostatní prohlížeče funkci sice nabízejí, uživatelé si ji musejí cíleně aktivovat (opt-in). Pouze u prohlížeče Internet Explorer bude tato žádaná funkce defaultně zapnuta (opt-out).

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Prudce populární slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

Proti tomuto rozhodnutí se ostře ohradila Národní asociace inzerentů, poukazuje na to, že uživatelé, kteří ani nevědí, co vlastně DNT funkce znamená, budou kvůli její aktivaci ochuzeni o cílené reklamy a místo toho se budou setkávat s necílenou, irelevantní reklamou.

Dean Hachamovitch, šéf vývoje IE, už v roce 2010 uvedl, že Microsoft nechce posuzovat, pro které poskytovatel obsahu je v pořádku návštěvníky sledovat a pro které ne. Místo toho nechá rozhodnout uživatele.

Firefox 13 se dostal ven o den dřív, a zrychlil i v jiných ohledech

Oficiálně vychází  Firefox 13 až 5. června, ovšem ke stažení byl již o den dříve (v době vydání KVIK je na oficiálním webu Mozilly ke stažení stále ještě verze 12). Nejnovější verze nabízí novou výchozí obrazovku, několik urychlení (včetně protokolu SPDY). Největší změnou pro běžné uživatele bude zřejmě vypnutí funkce, která automaticky otevřela taby v dříve zavřeném okně (zavřené taby lze ale samozřejmě otevřít ručně). Experti zase možná využijí snadnou možnost "resetovat Firefox" při zachování uložených osobních dat. Kritikové poukazují na to, že nový Firefox vlastně spíše dohání ostatní prohlížeče, např. Chrome nebo Safari.

Autoři: ,


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: tvorba grafiky i pro laiky nebo bezpečí routeru

Canva.com

Vytvořit působivé grafické materiály jako jsou letáky, poukázky, koláže, vizitky či infografiku zvládne teď každý...

Asistent Google si poradí se dvěma jazyky najednou. Čeština pořád chybí

Umělá inteligence Google Assistant se už nyní připravuje na konverzaci v...

Už delší dobu se mluvilo o funkci bilingvního asistenta. Koncem léta Google tuto funkci konečně představil spolu s...

Trump si stěžuje, že Google neodkázal na jeho řeč. Nemá pravdu, ale vadí to?

Donald Trump si postěžoval, že Google neodkazuje na jeho projevy. Není to ale...

Americký prezident si na Twitteru podruhé postěžoval na to, že jej vyhledávač Google znevýhodňuje. Tentokrát to...

Najdete na iDNES.cz