Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Google není pouze vyhledávač. Nabízí i spoustu skvělých aplikací.

aktualizováno 
Nelze si nevšimnout, že Google již není pouze synonymem pro vyhledávání. Tato společnost totiž vyvíjí tolik služeb a programů, že o nich někteří novináři ani nestíhají psát. Pojďte se podívat na desítku aplikací, které by se vám mohly hodit.

Google News | foto: Profimedia.cz

 Společnost, která nedávno oslavila své deváté narozeniny toho již dokázala opravdu hodně a dnes patří mezi jednu z nejdynamičtějších na světě vůbec. Avšak nejen vyhledávač Google.com z ní dělá to co je. Ve svém portfoliu má totiž i další esa. Některé v podobě on-line služeb a další jako aplikace pro počítače. My vám některé z nich přinášíme v tomto přehledu.
 
Picasa 2.2 – freeware
Picasa umožňuje nejen automatické kopírování fotografií z fotoaparátu, ale i jejich organizování, vyhledávání či prezentaci a samozřejmě i následnou editaci. Velmi slušné funkce nabízí i nástroj pro tvorbu webové galerie. Odstranit tak lze jev červených očí, snímky můžete ořezávat či různě natáčet a ke každému z nich můžete přidat několik klíčových slov, popisujících zachycený okamžik. Dobrou vlastností je i možnost přímého kopírování snímků na Gmail. Ještě lepší je však možnost vytvářet fotogalerie přímo na internetu z aplikace. Nechybí ani čeština.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).

 • Google Earth 4 – freeware

  Google Earth je virtuální model zeměkoule. Aplikace obsahuje podrobné satelitní mapy, trojrozměrné snímky, fotografie od desetitisíců uživatelů články z Wikipedie a nedávno přibyla i hvězdná obloha. Google Earth tak spojuje sílu vyhledávače Google s dalším obsahem a přináší světové zeměpisné informace na dosah ruky. Zkuste nalézt svůj dům. Stačí zadat adresu, kliknout na tlačítko Hledat a přejdete přímo na místo. Plánovat můžete trasy vašich výletů a to jak automobilem, tak i pěšky či na kole. Pohledy lze naklánět a otáčet, terén lze vidět trojrozměrně a jste–li příznivci noční polohy, nezapomeňte se přepnout do „nočního“ režimu.

 • Stahujte na této adrese (12,7 MB).

 • Google Desktop Search 5.1 – freeware

  Google Desktop Search (GDS) prohledává nejen všechny soubory na PC, ale i elektronickou poštu v programech Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express, Netscape Mail, Thunderbird, historii chatovacího programu AOL Instant Messenger, MSN Messenger a Google Talk, internetové stránky prohlížené programem Internet Explorer, Netscape, Firefox, PDF soubory, videosoubory, obrázky a hudební soubory. Vedle dalších funkcí umí vyhledávač projíždět také texty vytvořené pro Microsoft Word, Excel a PowerPoint. Problémy mu nečiní ani prohledávání klasického textu.

 • Stahujte na této adrese (1,7 MB).

 • Google Talk 1.0 – freeware

  Společnost Google vstoupila na trh instant messagingu v srpnu 2005. Oproti svým konkurentům nabídla uživatelům nejen možnost, jak rychle komunikovat, ale zároveň vytvořila jednoduchého klienta, který nezabírá tolik místa v operační paměti. Google Talk pomáhá lidem na celém světě v on–line komunikaci. Poskytuje tak snadný a bezplatný způsob, jak mluvit, chatovat a telefonovat (VoIP) se svými kontakty.

 • Stahujte na této adrese (1,5 MB).

 • Google Toolbar 4.0 – freeware

  Google Toolbar je lišta pro internetové prohlížeče Firefox a Internet Explorer. Uživatelům umožňuje lepší práci s internetem a zajišťuje, aby hledané informace byly k dispozici co nejrychleji a nejsnadněji. Pomocí Google Toolbar můžete vyhledávat prostřednictvím Google z jakékoli webové stránky, aniž byste museli navštívit domovskou stránku Google. Google Toolbar nabízí vytváření záložek, dokonalejší a jednodušší vyhledávání i nové možnosti sdílení souborů.

 • Stahujte na této adrese (1,1 MB).

 • Google Web Accelerator – freeware

  V dobách vytáčeného připojení (tedy, kdy se většina uživatelů připojovala k internetu přes modem) jsme se museli spokojit s velmi pomalou rychlostí. Proto někteří používali různé fígle. Na webech vypínali zobrazování obrázků a reklam, načítali pouze jednu stránku a pokoušeli se o zrychlení internetu dalšími utilitami. Mezi ty funkční patřily akcelerátory internetu. Avšak i v dnešní době si tyto programy mohou najít své uživatele. Proto jednička v celosovětovém vyhledávání na internetu nabízí Google Web Accelerator. Jde o doplněk pro internetové prohlížeče Firefox a Internet Explorer.

 • Stahujte na této adrese (1,7 MB).

 • Google Video Player 1.0 – freeware

  Také Google má svůj vlastní přehrávač médií. Jmenuje se Google Video Player a umožňuje přehrávat videa ze stránek Video.google.com. Ty se v něm přehrávají přímo, můžete je posunovat podle libosti v časové ose snímku, i přestože ještě nedošlo ke stažení dat. Nechybí ani podpora celoobrazovkového režimu.

 • Stahujte na této adrese (4,8 MB).

 • Gmail Notifier 1.0 - freeware

  Máte freemailový účet na Gmailu? Pokud ano, potom by se vám mohlo hodit zajímavé rozšíření umožňující správu účtů a upozorňování na nové e-maily na této službě. Dokáže zobrazit detaily účtů, nepřečtené zprávy, nevyžádanou poštu atd. Jednoduchý nástroj běžící na pozadí v systémové liště a v předem zadaný časový interval kontroluje a upozorňuje na došlé zprávy.

 • Stahujte na této adrese (292 KB).

 • Google Browser Sync – freeware

  Google Browser Sync je rozšíření pro prohlížeč Firefox, umožňující synchronizaci některých nastavení mezi různými počítači. Rozšíření podporuje sdílení záložek, historie, cookies a uložených hesel. Dále lze pomocí něj obnovovat skupiny panelů a okna na různých stanicích. Data jsou ukládána na serveru společnosti Google a vlastní přenos probíhá šifrovaně.

 • Stahujte na této adrese (111 KB).

 • Google Pack – freeware

  A na závěr jsme si nechali rovnou celý balík aplikací. Všechny sice nejsou od Google, ale jeho stažením získáte řadu užitečných programů v jednom setu. Balík programů Google Pack představuje jakousi základní softwarovou výbavu počítače, všechny aplikace v něm obsažené je přitom možné používat zdarma. GooglePack obsahuje –  Google Earth, Norton Security Scan, Google Desktop, Firefox with Google Toolbar, Adobe Reader, Skype, StarOffice, Google Toolbar for IE, Spyware Doctor, Picasa, Google Photos Screensaver, Google Talk a RealPlayer. Není samozřejmě nutné stahovat si a instalovat všechen nabízený software, na stránkách balíku Google Pack si můžete vybrat požadované aplikace i jejich jazykovou verzi.

 • Stahujte na této adrese (862 KB až desítky MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Najdete na iDNES.cz