Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Helium v1.6b - správce MP3 souborů s podporou všech ID3 tagů

  0:03aktualizováno  0:03
Jeden z nejzajímavějších databázových programů pro správu MP3 souborů poskytuje řadu funkcí pro přejmenovávání a editaci informací v MP3 souborech. Podporuje ID3 tag v1.1, ID3 tag v2.3 i Lyrics3 tag.
Helium je jedním z nejzajímavějších programů pro správu MP3 souborů. Naleznete v něm všechny funkce potřebné pro přejmenovávání souborů, editaci všech druhů ID3 tagu i přehlednou databázi MP3 souborů.

Instalace programu je jednoduchá a nevyžaduje žádná speciální nastavování. Uživatelé některých starších systémů (Windows 95) budou možná potřebovat nainstalovat některé doplňky od Microsoftu. Odkazy na potřebné soubory naleznete na domovských stránkách Helia. Helium má kromě základního panelu dvě hlavní pracovní okna MP3 Explorer a Database Explorer: Okno MP3 Explorer slouží jako správce MP3 souborů. Můžete v něm otevřít jednotlivé soubory či celé adresáře (i s pomocí myši - drag and drop). V okně MP3 Exploreru se přehledně zobrazují všechny údaje o názvu a vlastnostech MP3 souboru včetně údajů ID3 tagu.

Základní pomůckou programu je Advanced Tag Editor, který umožňuje přehledné a pohodlné eitování ID3 tagu. Podporuje ID3 tag v1.1 i rozšířený ID3 tag v2.3, který obchází omezení původního tagu. Podle vlastních potřeb se můžete rozhodnout, zda budete používat jeden z těchto nekompatibilních tagů, nebo oba dva. Obrovskou výhodou Helia oproti jiným programům je podpora všech rozšířených tagů - program nabízí i editor Lyrics3 tagu, který stejně jako ID3 tag v2.3 překonává omezenou velikost polí ID3 tagu a umožňuje vkládat text písní (přitom zůstává zpětně kompatibilní s první verzí ID3 tagu). Editace Lyrics3 tagu však není tak propracována a pro práci s ním je lepší využít program MP3 Manager 32. Tag Editor rovněž umožňuje přenášet texty písní z Lyrics3 tagu do ID3 tagu v.2.3.

Tag Editor vkládá a edituje i další informace včetně některých speciálních rozšíření programu MusicMatch Jukebox. Pracovat můžete s jedním i s více soubory. Pro ulehčení editace si můžete zvolit automatické psaní velkých písmen na počátku slov (Capitalize) či funkci nahrazování určitých slov nebo znaků, jež si můžete sami určit (Word Replacer). V MP3 Exploreru můžete dále vytvářet playlisty (i o přesně určené časové délce - Match to Time). Pro provádění rychlých a hromadných akcí jsou k dispozici průvodci (Wizards), kteří dokážou vyhledat informace v internetové databázi CDDB, vytvořit tagy pro skupinu souborů, převést informace z názvu souborů do tagu, hromadně přejmenovávat soubory podle ID3 tagu.

Pro katalogizování vašich MP3 souborů slouží další okno - Database Explorer. Databáze je koncipována jako "virtuální systém souborů". Umožňuje udržovat přehled o souborech nejen na pevném disku, ale i na výměnných médiích a kompaktních discích. Soubory můžete třídit a zobrazovat podle řady kritérií, vytvářet výběry oblíbených souborů (favorites). K dispozici je řada pomocných funkcí, nejdůležitější je rozvinutý systém vyhledávání souborů. Program není pouhou databází, ale díky integraci s Winampem jej můžete využít k přehrávání a vytváření playlistů z MP3 souborů přímo v databázi. Všechny ovládací prvky jsou na hlavním panelu Helia.

Helium je opravdu komplexní program s rozsáhlou paletou funkcí, jež jsou všechny dobře popsány v nápovědě. Program je stále vyvíjen a zdokonalován a lze jej doporučit zejména kvůli ojedinělé podpoře všech tagů používaných v MP3 souborech. Program Helium patří mezi shareware a chcete-li ho používat déle než třicet dní, musíte jej zaregistrovat za cenu 25 dolarů.

Výrobce: Intermedia Designs
Website: www.intermedia.st/helium/
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: 3.09 MB
Cena: 25 USD

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Nejlepší zálohovací programy, které uloží data do bezpečí

Ilustrační foto - zálohování

Dokumenty, fotografie, videa, ale i další soubory doporučujeme zálohovat mimo hlavní zařízení. Pokud si pořídíte...

Stáhněte si zdarma: e-mailový oznamovač s otevíráním poštovní schránky

Ilustrační foto - e-mail

Howard E-Mail Notifier schováte v informační části hlavní lišty a vždy když přijde e-mail, dá o tom vědět. Pro...

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Najdete na iDNES.cz