Tipy pro Windows 10: dejte herní panel do tmava a nahraje obrazovku

aktualizováno 
Herní panel ve Windows 10 usnadňuje kontrolu nad herními aktivitami. V poslední verzi došlo k jeho vylepšení. Pojďme se podívat, k čemu všemu slouží a jak si ho přizpůsobit tak, aby byl zážitek z hraní na PC co nejlepší.

Tipy a triky pro Windows 10 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

1.Jak na vylepšený Herní panel

Díky balíčku Windows 10 April se drobných změn v systému dočkal také Herní panel. Vyvolat lze klávesovou zkratkou Windows + G. Nejde si nevšimnout nového designu, za který může nový fluent design a který dostává čím dál tím více součástí Windows a v budoucnu by měl vévodit veškerému grafickému rozhraní. Kromě toho došlo ke změně jeho rozměrů, z neprůhledné barvy se stala průhledná, (transparentní) a k dispozici je jak tmavý, tak světlý režim. Objevily se hodiny a vše bylo přizpůsobeno k tomu, aby uživatel snadněji našel požadované funkce.

Tipy a triky pro Windows 10

2.Jak změnit klávesové zkratky herního panelu

Kliknete-li na Start -> Nastavení -> Hraní otevře se vám konfigurační okno funkce Herní panel. Hned první záložka s názvem Herní panel slouží k otevírání a rozpoznávání her. Máte v ní možnost prostřednictvím přepínače volit, zda má docházet k zaznamenávání herních klipů, snímků obrazovky a vysílání pomocí něho. Určovat je možné, zda má být panel otevřen prostřednictvím tlačítka na ovladači. Vítaná je možnost změnit si klávesové zkratky - takže místo Windows + G lze pro vyvolání nabídky Herní panel nastavit jinou volbu. Takto lze přiřadit nové klávesové zkratky k osmi funkcím.

Tipy a triky pro Windows 10

3.Jak nastavit parametry pro záznam ze hry

Druhá záložka s názvem Záznam ze hry slouží k nastavení parametrů pro pořízení klipů ze hry. Kromě toho, že je zde možné definovat složku, kde se budou nacházet uložená videa, máte možnost přepínačem nastavit, že bude docházet k zaznamenávání hry na pozadí, tedy při hraní (s možností nastavit si dobu). Dalšími volbami je možné ovlivnit, jak se bude zaznamenávat zvuk (měnit lze kvalitu, hlasitost mikrofonu, hlasitost systému nebo zaznamenat pouze zvuky ze hry) a video (snímková frekvence, kvalita videa či možnost zachytit kurzor myši). To vše se může hodit například jak pro sdílení, tak následné podívání, jak jste si vedli.

Tipy a triky pro Windows 10

4.Jak na live stream z hraní

Výhodou je, že hraní lze prostřednictvím tohoto Herního panelu také rovnou streamovat na internet. Není nutné tak instalovat nějaký další software, ale z panelu stačí tuto funkci spustit. Upravovat nastavení máte možnost panelem Vysílání. Opět je k dispozici změna parametrů jak pro zvuk, tak video a možnost určovat, co se bude přenášet směrem k divákům. Nechybí ani volba pro připojení vysílání z kamery.

Tipy a triky pro Windows 10

5.Jak hrát fair play

Už v aktualizaci Fall Creators Update se objevila ochrana proti cheatování – tzv. TruePlay. Tento prvek umožňuje hrám připojit se na specifické API, a tak si ověřit, že hráč nepodvádí a nepoužívá například cheaty. Ve vylepšení Windows 10 April je funkce ve výchozím nastavení stále vypnutá. Chcete-li ji aktivovat, přepněte se na záložku TruePlay a proveďte to.

Tipy a triky pro Windows 10

6.Jak otestovat výkon sítě pro hraní

Poslední záložkou je Síť pro Xbox. Ta má za úkol zkontrolovat stav připojení k internetu. Takže pokud na záložku přejdete, automaticky dojde k diagnostice stavu připojení – odeslání a přijmutí kontrolních paketů. Výsledkem je potom informace o výkonu jako latence, ztrátě paketů atd. Tlačítkem níže je možné provést kontrolu kdykoliv znovu a v případě problému s připojením se ho pokusit opravit.

Tipy a triky pro Windows 10
Autor:

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Není jich moc, ale pár se najde. Užitečné doplňky pro prohlížeč Edge

Microsoft Edge

Jestliže patříte k té úzké skupině, která pro surfování na internetu používá Microsoft Edge, a chcete rozšířit jeho...

Aplikace: Pořiďte si trezor na data nebo si nechte najít ta zbytečná

Tablet pro práci i zábavu

Aplikace z dnešního přehledu promění váš tablet v radiobudík, pomohou vám s rychlou výměnou souborů a zpráv, vyčistí...

Digitální kuchařky poradí se zdravým i levným vařením

Ilustrační foto - vaření

Generátor receptů pro přípravu jídel podle příležitosti či ingrediencí najdete na webu, ale také ve smartphonu a...

Najdete na iDNES.cz