Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Kupujete auto? Prověřte si, zda není kradené

aktualizováno 
Před koupí automobilu byste minimálně měli vědět, zda není kradený nebo jestli na něm nevázne leasing. To vše si můžete prověřit po zadání VIN kódu na stránce Cardetect.cz. Nechat poradit si můžete na webu o osobním oddlužení. Novinky si můžete vyzkoušet na webu katastrálního úřadu.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: SXC.hu

Ověření auta dle VIN

Cardetect.cz – www.cardetect.cz

VIN neboli Vehicle Identification Number (identifikační číslo vozidla) je u automobilů něco jako rodné číslo u lidí. Pomocí něho máte možnost o vozidle zjistit celou řadu údajů, třeba i to, zda není kradené.

Existuje několik způsobů, jak si ověřit minulost auta. Například na internetu existuje celá řada služeb, které po zadání VIN kódu prozradí, zda se auto nachází v databázích leasingových společností či v registru odcizených vozidel české i slovenské policie.

Vozidlo je dobré prověřit před jeho koupí, můžete tak nenaletět případným podvodníkům. Prověření na této stránce probíhá tak, že VIN číslo je rozesláno do informačních serverů příslušných společností (připojených jich je 22) a následně se vrátí výsledek.

Cardetect.cz
Podobné
Zkontrolujsiauto.cz – za poplatek zjistíte řadu údajů o ojetém automobilu
Ic.ckp.cz – zjistěte, zda má vozidlo povinné ručení a u jaké pojišťovny

Informace o osobním oddlužení

Insolvenční-zákon.cz – www.insolvencni-zakon.cz

V roce 2011 bylo vyhlášeno 11 451 osobních bankrotů. Nejvíce jich bylo v Moravskoslezském kraji. Pokud k němu pomalu míříte i vy, můžete si nechat ještě zkusit poradit, jak se mu vyhnout, anebo se informovat, co vás čeká, pokud do něj spadnete.

Tento web provozuje Ministerstvo spravedlnosti ČR. Dozvíte se na něm jak obecné informace o úpadku, tak o způsobech jeho řešení (včetně celého insolvenčního zákona) a také co je jeho cílem. Získáte rovněž seznam insolvenčních správců nebo informace o mezinárodních insolvencích.

Insolvenční-zákon.cz
Podobné
JakTak.cz – jak vyhlásit osobní bankrot
Bankrotosobní.com – kalkulačka osobního bankrotu

Geoprohlížeč

Geoportal.cuzk.cz – http://geoportal.cuzk.cz/geoprohlizec

Mapový portál Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK) byl rozšířen. Nyní na něm najdete hned několik mapových vrstev včetně katastrální, státní a základní mapy.

Byl tak nahrazen stávající Geoprohlížeč klientem s vylepšenými funkcemi. Ten má rychlejší start aplikace i na méně výkonném hardwaru, přepracovaný byl tisk (i do PDF), vylepšení se dotklo i aktivní vrstvy. To znamená, že pokud si zobrazíte tuto vrstvu (na levé straně, vpravo od ikony i), můžete přímo z mapy zjišťovat, kdo je majitelem parcely.

Geoportal.cuzk.cz
Podobné
Nahlizenidokn.cuzk.cz – nahlížení do katastru nemovitostí
Katastr2.cz – katastr nemovitostí

Uwwwízlo v síti

Mapy.cz dostaly jednu užitečnou funkci. Pokud vyhledáváte trasu z bodu A do bodu B, možná byste někdy přivítali možnost změnit průjezdný bod. Nyní to lze učinit jednoduše přetažením červeného bodu, který se objeví, na nové místo pomocí myši. Takto je možné přidat až tři průjezdná místa.

Na Deezer.com najdete muziky, co hrdlo ráčí. Tato hudební služba nabízí k poslechu přes 15 milionů skladeb a další kvapem přibývají. Nic není zadarmo, takže ani tato služba (vyjde na 88 Kč za měsíc). Po registraci či přihlášení facebookovým účtem můžete službu zdarma otestovat po dobu patnácti dní.

Co vše se stane za jeden den na internetu? Tak například prosvíští tolik dat, že by se vešly na 168 milionů DVD. Pošle se 294 miliard e-mailů. Facebook navštíví až 172 milionů různých lidí. Takto bychom mohli pokračovat dále. Podívejte se raději na infografiku (v angličtině), která vám ve zřetelné podobě prozradí i další informace.

Denně na internetu


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Pojďte k nám za desítky milionů. Amazon lanaří youtubery pro svůj Twitch

Bitva technologických gigantů pokračuje.

„Switch to Twitch“ (pojďte na Twitch), nabízelo by se, že našeptává Amazon úspěšným youtuberům. Láká je na svou...

Facebook koupil technologii, která změní podobu jeho živých videí

Facebook

Live videa jsou na Facebooku populární a největší sociální síť je chce vylepšit, aby srovnala krok s konkurencí....

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Najdete na iDNES.cz