Hledáte text písničky, která vám právě hraje v PC?

aktualizováno 
Zkuste jeden z programů, který se pokusí najít text k písničce, kterou posloucháte například ve Winampu či jiném multimediálním přehrávači.
Hudba

Hudba | foto: Profimedia.cz

Dříve se o nás říkalo, že co Čech, to muzikant. Dnes už toto neplatí, ale stále se mezi námi nalezne řada těch, kteří si rádi zazpívají u oblíbené písničky. Pokud patříte právě k této skupině lidí, možná někdy narážíte na problém, že zpívat by se vám chtělo, ale bohužel k písničce nemáte text. Vyřešte tento problém.

Na internetu totiž existují velké databáze textů k písničkám. Proto vznikly programy, které je dokáží využívat a jenž při spuštění hudby dokáží na monitoru PC zobrazovat text k právě hrajícímu songu. Tak proč toho nevyužít?

EvilLyrics  0.1 – freeware
EvilLyrics jednoduchým způsobem rozšiřuje možnosti multimediálních přehrávačů (Winamp, WMP, iTunes apod.). Pokud zatoužíte po textu k libovolné písni, pak je pro vás tento nástroj jak stvořený. Aplikace totiž automaticky vyhledává na internetu texty písniček, které právě posloucháte ve svém přehrávači, a okamžitě je zobrazí. Nástroj si stačí pouze stáhnout a nainstalovat. Po svém spuštění si sám zjistí, který přehrávač je momentálně otevřen, a pokusí se o vyhledání textu pro právě hrající song. Dokáže vyhledat všechny texty písní z playlistu v jednom kroku. Díky tomuto nástroji si můžete i vyzkoušet, jak by vám šlo karaoke.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (792 KB).


  G-Lyrics 0.8 - freeware

  Jednoduchá utilitka, která automaticky hledá na internetu texty k právě přehrávaným skladbám ve vašem počítači. Pracuje tak, že k vyhledávání používá internet, na kterém se nachází řada serverů, které mají databáze s texty volně k dispozici. Texty umožňuje také následně ukládat. Mezi podporované přehrávače patří Winamp a Windows Media Player.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (29 KB).


  MP3Trim 2.1 – freeware

  MP3Trim je jedním z nejlepších pomocných programů pro práci s MP3 (a dalšími MPEG audio) soubory. Jeho základní výhodou je možnost pracovat přímo s MP3 soubory, tzn. bez ztráty jejich kvality. Kontroluje celistvost MP3 souborů, dokáže je čistit, ořezávat (například začátek či konec) či hudbu zesilovat.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (212 KB).


  ALSong 1.5 – freeware

  Přehrávač MP3 skladeb, který je nejen skinovatelný, ale hlavně dokáže zobrazovat texty přehrávaných písní. Text lze najít a přiřadit pomocí integrovaného vyhledávače. Program obsahuje i ekvalizér a umožňuje poslech internetových rádií. Přehrává soubory typu MP3, OGG, WAV, APE, FLAC, audio CD a další.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (8,3 MB).


  Winamp Lyrics 1.0 - freeware

  Winamp Lyrics je program spolupracující s multimediálním přehrávačem Winamp, který během přehrávání zobrazuje text právě hrané písně. Texty přiřazujete ke skladbám pomocí vyhledávače textů na internetu.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (37 KB).


  Lyrics Viewer 1.0 – freeware

  Nástroj, který slouží ke čtení textů písniček při poslechu. Takže pokud chcete poslouchat své oblíbené písničky a máte jejich text v souboru, můžete si ho v tomto programu číst při písničce. Zadáte soubor *.txt s textem písně a text začne skrolovat v malém okně, a to rychlostí, jakou zvolíte vy sami. Jako přehrávač písní můžete vybrat jakýkoliv.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).


  LyricGrabber 0.8 – freeware

  Používáte-li k přehrávání hudby Winamp, tak tímto doplňkem se v něm mohou automaticky zobrazovat texty k přehrávaným písním. Vyhledávání textů probíhá přes velké databáze (např. seeklyrics.com, darklyrics.com, lyricwiki.org atd.). Nechybí informace jako zobrazení názvu interpreta a písně, zobrazení vyhledaných lyrics v přehledném okně či možnost vyhledávání lyrics i bez přítomnosti přehrávače Winamp a možnost texty ukládat.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (314 KB).


  LyricsJoy Plugin – freeware

  Další nástroj pro zobrazování textu právě puštěné písničky. Tento doplněk spolupracuje s hudebními přehrávači jako je WinAmp, Foobar 2000, Realplayer atd. Dokonce umí zobrazovat texty písní k videoklipu (třeba na YouTube).

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (517 KB).


  Lyrics 1.0 – freeware

  Aplikace, která nevyhledává texty na internetu, ale je jakousi off-line databází. Obsahuje totiž přes 235 000 textů k písničkám. Vyhledávat můžete pomocí interpreta či kapely nebo podle názvu písničky. Pokud na výsledek dvakrát kliknete, zobrazí se vám text dané písničky.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (137 MB).


  MiniLyrics 5.6 – shareware

  Profesionální, ale také placený software, který dokáže zobrazit text přehrávané písně. Avšak navíc ho lze využít i jako jednoduchý karaoke přehrávač. Spolupracuje s osmnácti přehrávači – Winamp, Windows Media Player, Itunes, MusicMatch Jukebox, Foobar2000, RealOne Player, JetAudio, BSPlayer, AlbumPlayer a dalšími.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (1,3 MB).


 • Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...  Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

  Paul Allen na snímku z prosince 2017.

  Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

  Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

  Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

  Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

  Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

  Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

  Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

  Další z rubriky

  Deset doplňků, které vymáčknou z Firefoxu ještě více

  Firefox

  Firefox Quantum je nejnovější verze internetového prohlížeče od Mozilly s novým a vylepšeným rozhraním, rychlejším...

  Software zdarma: kreslicí program pro děti nebo čištění Windows

  Ilustrační foto - děti

  Hledáte-li kreslicí program pro děti, řešením je Tux Paint. Vytvořit si vlastní klávesové zkratky, zautomatizovat práci...

  Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

  Tablet pro práci i zábavu

  Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...  Najdete na iDNES.cz