Hledáte text písničky, která vám právě hraje v PC?

aktualizováno 
Zkuste jeden z programů, který se pokusí najít text k písničce, kterou posloucháte například ve Winampu či jiném multimediálním přehrávači.
Hudba

Hudba | foto: Profimedia.cz

Dříve se o nás říkalo, že co Čech, to muzikant. Dnes už toto neplatí, ale stále se mezi námi nalezne řada těch, kteří si rádi zazpívají u oblíbené písničky. Pokud patříte právě k této skupině lidí, možná někdy narážíte na problém, že zpívat by se vám chtělo, ale bohužel k písničce nemáte text. Vyřešte tento problém.

Na internetu totiž existují velké databáze textů k písničkám. Proto vznikly programy, které je dokáží využívat a jenž při spuštění hudby dokáží na monitoru PC zobrazovat text k právě hrajícímu songu. Tak proč toho nevyužít?

EvilLyrics  0.1 – freeware
EvilLyrics jednoduchým způsobem rozšiřuje možnosti multimediálních přehrávačů (Winamp, WMP, iTunes apod.). Pokud zatoužíte po textu k libovolné písni, pak je pro vás tento nástroj jak stvořený. Aplikace totiž automaticky vyhledává na internetu texty písniček, které právě posloucháte ve svém přehrávači, a okamžitě je zobrazí. Nástroj si stačí pouze stáhnout a nainstalovat. Po svém spuštění si sám zjistí, který přehrávač je momentálně otevřen, a pokusí se o vyhledání textu pro právě hrající song. Dokáže vyhledat všechny texty písní z playlistu v jednom kroku. Díky tomuto nástroji si můžete i vyzkoušet, jak by vám šlo karaoke.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (792 KB).


  G-Lyrics 0.8 - freeware

  Jednoduchá utilitka, která automaticky hledá na internetu texty k právě přehrávaným skladbám ve vašem počítači. Pracuje tak, že k vyhledávání používá internet, na kterém se nachází řada serverů, které mají databáze s texty volně k dispozici. Texty umožňuje také následně ukládat. Mezi podporované přehrávače patří Winamp a Windows Media Player.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (29 KB).


  MP3Trim 2.1 – freeware

  MP3Trim je jedním z nejlepších pomocných programů pro práci s MP3 (a dalšími MPEG audio) soubory. Jeho základní výhodou je možnost pracovat přímo s MP3 soubory, tzn. bez ztráty jejich kvality. Kontroluje celistvost MP3 souborů, dokáže je čistit, ořezávat (například začátek či konec) či hudbu zesilovat.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (212 KB).


  ALSong 1.5 – freeware

  Přehrávač MP3 skladeb, který je nejen skinovatelný, ale hlavně dokáže zobrazovat texty přehrávaných písní. Text lze najít a přiřadit pomocí integrovaného vyhledávače. Program obsahuje i ekvalizér a umožňuje poslech internetových rádií. Přehrává soubory typu MP3, OGG, WAV, APE, FLAC, audio CD a další.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (8,3 MB).


  Winamp Lyrics 1.0 - freeware

  Winamp Lyrics je program spolupracující s multimediálním přehrávačem Winamp, který během přehrávání zobrazuje text právě hrané písně. Texty přiřazujete ke skladbám pomocí vyhledávače textů na internetu.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (37 KB).


  Lyrics Viewer 1.0 – freeware

  Nástroj, který slouží ke čtení textů písniček při poslechu. Takže pokud chcete poslouchat své oblíbené písničky a máte jejich text v souboru, můžete si ho v tomto programu číst při písničce. Zadáte soubor *.txt s textem písně a text začne skrolovat v malém okně, a to rychlostí, jakou zvolíte vy sami. Jako přehrávač písní můžete vybrat jakýkoliv.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).


  LyricGrabber 0.8 – freeware

  Používáte-li k přehrávání hudby Winamp, tak tímto doplňkem se v něm mohou automaticky zobrazovat texty k přehrávaným písním. Vyhledávání textů probíhá přes velké databáze (např. seeklyrics.com, darklyrics.com, lyricwiki.org atd.). Nechybí informace jako zobrazení názvu interpreta a písně, zobrazení vyhledaných lyrics v přehledném okně či možnost vyhledávání lyrics i bez přítomnosti přehrávače Winamp a možnost texty ukládat.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (314 KB).


  LyricsJoy Plugin – freeware

  Další nástroj pro zobrazování textu právě puštěné písničky. Tento doplněk spolupracuje s hudebními přehrávači jako je WinAmp, Foobar 2000, Realplayer atd. Dokonce umí zobrazovat texty písní k videoklipu (třeba na YouTube).

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (517 KB).


  Lyrics 1.0 – freeware

  Aplikace, která nevyhledává texty na internetu, ale je jakousi off-line databází. Obsahuje totiž přes 235 000 textů k písničkám. Vyhledávat můžete pomocí interpreta či kapely nebo podle názvu písničky. Pokud na výsledek dvakrát kliknete, zobrazí se vám text dané písničky.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (137 MB).


  MiniLyrics 5.6 – shareware

  Profesionální, ale také placený software, který dokáže zobrazit text přehrávané písně. Avšak navíc ho lze využít i jako jednoduchý karaoke přehrávač. Spolupracuje s osmnácti přehrávači – Winamp, Windows Media Player, Itunes, MusicMatch Jukebox, Foobar2000, RealOne Player, JetAudio, BSPlayer, AlbumPlayer a dalšími.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (1,3 MB).
 • Nejčtenější

  Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

  DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

  Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

  Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

  Exekuce

  I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

  Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

  Nepovedené přistání Falcon 9

  Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

  Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

  Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

  Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

  Neuvěřitelný článek? Skandál? Možná jste naletěli na satiru. Jako my

  Na satirický článek může nalétnout kdokoli...

  Co je pro jednoho očividný vtip a povedená satira, může být pro druhého věrohodný článek. Stačí, když zapadá do...

  Další z rubriky

  Naplánujte si sváteční TV program. Pomůže správný program či aplikace

  Lidé u televize koukají do mobilu nebo tabletu

  Možnost vytvořit si seznam vlastních televizních stanic, přečíst informace o programu s jejich hodnocením, zapojit se...

  Aplikace pro zdravý životní styl i kontrolu výdajů

  Tablet vám pomůže i s fyzickou aktivitou

  Aktualizovaná aplikace na správu poznámek získala například tmavý vzhled. Vyzkoušet můžete i software se zajímavým...

  Objevte 13 užitečných doplňků pro Chrome

  Ilustrační foto - Chrome

  Poznejte doplňky, které ušetří data při surfování na internetu, budou informovat o nově příchozích e-mailech a aktivují...

  Najdete na iDNES.cz