Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hrajte si: Jak předělat Windows 7 na Windows 8 a naopak

aktualizováno 
Nechce se vám instalovat zkušební verze operačního systému Windows 8, ale rádi byste vyzkoušeli dlaždicové rozhraní? Speciální aplikace ji doplní i do Windows 7. A naopak, pokud Windows 8 nainstalujete, jiná aplikace vás zbaví rozhraní Metro.

Pohrajte si s rozhraním Windows

Windows8 Winset

Windows8 Winset je pravděpodobně první nástroj na optimalizaci systémových nastavení operačního systému Windows 8. Program s cenou licence přibližně 400 Kč vyčistí počítač od zbytečných souborů či upraví nastavení operačního systému pro dosažení maximálního výkonu. Také spravuje standardně nedostupné předvolby vzhledu uživatelského rozhraní operačního systému, zabezpečení počítače a dalších vlastností Windows 8.

Windows8 Winset stahujte ze Slunečnice zde, 3,8 MB, trialware. K dispozici je rovněž verze programu pro Windows Vista a 7.

obr_1

Windows8 Winset je jeden z prvních nástrojů na optimalizaci výkonu a úpravu systémových nastavení počítačů s Windows 8.

Win 8 Start Menu Changer

První ohlasy na testovací verzi Windows 8 nebyly vždy příznivé. Nová verze operačního systému v sobě kombinuje klasické rozhraní Windows s dlaždicemi ve stylu Metro.

Win 8 Start Menu Changer nabízí možnost přizpůsobit si ovládání Windows 8 "desktop režimu" do stylu předchozí verze s číslovkou 7. Na spodní liště přidá tlačítko Start a patřičné menu.

Win 8 Start Menu Changer stahujte ze Slunečnice zde, 2,1 MB, freeware.

obr_2

Win 8 Start Menu Changer vrátí nabídku Start ve Windows 8 do důvěrné známého stylu z předchozí verze Windows.

Windows 8 Metro Disabler

Dalším nástrojem, který řeší rozpaky prvních uživatelů Windows 8 nad dlaždicovým rozhraním Metro, je Windows 8 Metro Disabler. Jednoduchý program pomůže deaktivovat Metro rozhraní Windows 8 a vrátit se ke klasickému ovládání operačního systému ve stylu Windows 7, včetně klasické nabídky Start.

Dobrá rada

Pokud dlaždicové rozhraní nechcete, zůstaňte u Windows 7.

Windows 8 Metro Disabler stahujte ze Slunečnice zde, 0,3 MB, freeware.

MetroTwit

Jednou z prvních aplikací, inspirovaných novým Metro designem Windows 8, je MetroTwit, šikovný klient pro sociální síť Twitter. Spřízněnost s Windows 8 se projevuje především v grafickém designu uživatelského prostředí, což ovšem nic nemění na tom, že je MetroTwit jedním z nejlépe vybavených Twitter klientů.

V rozhraní klienta najdete nejen příspěvky sledovaných uživatelů, ale také zmínky o vás nebo soukromé zprávy, zaslané na váš účet ostatními uživateli. Placená veze klienta MetroTwit pak přidává především možnost spravovat z jednoho prostředí více samostatných účtů v síti Twitter.

MetroTwit stahujete ze Slunečnice zde, 0,4 MB, freeware.

obr_4

MetroTwit patří mezi první aplikace stylizované do designu Metro, který je základem Windows 8.

Windows 8 Transformation Pack

Jestliže chcete vzhled svého současného operačního systému co nejvíce přizpůsobit stylu Windows 8, je právě pro vás připraven balíček Windows 8 Transformation Pack. Program upraví vzhled přihlašovací obrazovky, pozadí pracovní plochy, hlavní panel Windows nebo Průzkumníka a připraveny jsou i jiné systémové zvuky. Vylepšit si můžete vzhled Windows ve verzích XP, Vista nebo 7.

Windows 8 Transformation Pack stahujte ze Slunečnice zde, 59,7 MB, freeware. Podobné transformační balíčky nabízí stejný výrobce i pro Windows 7 nebo Mac OS X Lion.

obr_5

Pomocí balíčku Windows 8 Transformation Pack můžete svůj současný operační systém přebarvit na Windows 8.

8 Skin Pack

Změnu prostředí Windows XP a 7 nabízí také aplikace 8 Skin Pack. Program upraví vzhled přihlašovací obrazovky, nabídky Start, pozadí pracovní plochy, Průzkumníka i dalších prvků operačního systému do stylu Windows 8. Úpravu vzhledu poznáte například i podle hranatých rohů oken, namísto zaoblených, jako jsou ve Windows 7. Výhodou 8 Skin Pack je možnost aktivace pouze vybraných funkcí na úpravu podoby starších verzí Windows.

Na stránkách tvůrců programu 8 Skin Pack najdete rovněž transformační balíčky, které vaše Windows přebarví například do stylu operačního systému Android nebo třeba nejnovější verze Mac OS X s označením Mountain Lion.

8 Skin Pack stahujte ve verzi pro vaše Windows ze Slunečnice zde, freeware.

obr_6

8 Skin Pack umí nasadit design Windows 8 na vybrané součásti vašeho současného operačního systému od Microsoftu.

Líbí se vám nové Windows 8? Kterou z funkcí byste uvítali i ve svém současném operačním systému? Podělte se o svoje zkušenosti a tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Další z rubriky

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

Stáhněte si zdarma: lepší vyhledávání souborů a informací v nich

Ilustrační foto - práce na PC

Vyhledávač informací v PC a duplicitních souborů se jmenuje LookDisk. Tvorbu screenshotů s popisky s možností uložit je...

Najdete na iDNES.cz