Hubněte a žijte zdravěji

aktualizováno 
Byla vaším novoročním předsevzetím lepší životospráva? Chtěli byste shodit nějaké to kilo a přitom vylepšit svou tělesnou zdatnost? Nebo jen chcete znát svůj biorytmus a tím tak mít pod kontrolou období větší či menší aktivity a klidu? Zkuste aplikace, které vám v tom pomohou.

Pokud jste si jako každý rok dali předsevzetí, že letos už určitě zhubnete, ale první měsíc z roku vám utekl jako voda, týden z února je také pryč a vy jste stále ještě nezačali, zkuste to ještě napravit. Dnes jsme pro vás však nenachystali pouze aplikace pro vylepšení tělesné hmotnosti. Na své si tak mohou přijít všichni, kteří chtějí zdravě žít a lépe se vyživovat.

Při hubnutí pořád platí: Je nutné snížit příjem energie a začít se hýbat. Proto jsme pro vás připravili hned několik aplikací, které vám umožní sledovat tělesnou hmotnost, vypočítat Body Mass Index či vám ukáží energetické hodnoty nejpoužívanějších potravin a výrobků. Navíc jsme přidali i program pro výpočet biorytmu, alkoholu v krvi či informace o první pomoci. Perličkou na závěr je databáze drog a aplikace pro výpočet dne k početí dítěte.

Zdraví a životní styl

http://zdravi.idnes.cz/

FitLinie – shareware
Program, který vám pomůže snížit vaši tělesnou hmotnost, kterou jste nabrali právě o nejkrásnějších svátcích v roce. Jak tedy zhubnout? Máte nějakou naději? Co funguje spolehlivě? FitLinie jednoduchým způsobem umožní sledovat každou část vašeho výživového, sportovního a silového programu. V sobě obsahuje několik modulů, přitom každý z nich slouží k něčemu jinému. Tak např. změnit tělesnou hmotnost vám pomůže modul „příjem energie“. Ten obsahuje databázi 1600 potravin včetně nutričních hodnot.

 • Stahujte na této adrese (7.2 MB).

 • Váha 10 – freeware
  Trápí vás nadváha? Nevíte jaká váha je pro vaši postavu ideální? Stále si myslíte, že jste v normě, a že nepotřebujete jíst méně? Pak zkuste vyzkoušet tuto českou aplikaci, která vám zjistí vaše BMI (Body Mass Index) a vy se tak přesvědčíte, jak na tom s tělesnou hmotností ve skutečnosti jste. Pro výpočet indexu stačí zadat pouze vaši váhu a výšku.

 • Stahujte na této adrese (4 MB).

 • Energotab 3.1 - freeware
  Energotab je další verze energetických tabulek. Je to sloučená databáze energetických hodnot potravin a výrobků s početním a grafickým vyhodnocením. Tento program je určen všem těm, kteří se snaží o zlepšení své postavy. Soubor je ve formátu pro MS Excel.

 • Stahujte na této adrese (321 kB).

 • BMI+ - freeware
  BMI+ není jen klasickým programem pro výpočet indexu tělesné hmoty, ale nabízí více informací o výživě. V této verzi tak najdete kromě výpočtu BMI a optimální hmotnosti i výpočet hodnoty bazálního metabolismu, denního výdeje energie, výdeje energie při klasickém, kulturistickém a kruhovém tréninku, množství spáleného tuku při různých aerobních aktivitách, základní osvědčené metody snižování hladiny tělesného tuku, jako např. aerobní trénink, dělená strava, cyklování diety (vlny), FPH (fyziologicky prospěšné hladovění), doplňky výživy s orientační cenou a kompletní přehled vitamínů s denními doporučenými dávkami i přirozenými zdroji. Program mluví a na pozadí hraje hudba.

 • Stahujte na této adrese (679 kB).

 • Jáchyme, hoď ho do stroje 1.00 – freeware
  Jednoduchý program pro výpočet vašich biorytmů. Do políček stačí zadat pouze vaše datum narození a datum, od kdy má program biorytmy vypočítat. Kladné a záporné dny ukazuje v procentech, přičemž nuly jsou kritické! Aplikace se nemusí instalovat.

 • Stahujte na této adrese (268 kB).

 • Alhohol 1.0 - freeware
  Potřebujete-li zjistit, kolik máte alkoholu v krvi a nemáte po ruce žádný měřící přístroj, zkuste využít tohoto programu. Pomocí něho můžete totiž získat představu o alkoholu v krvi. Stačí zadat pár údajů (množství spotř. alkoholu, procenta alkoholu, vaši hmotnost) sdělit, zda jste muž či žena a ihned uvidíte, jak na tom jste.

 • Stahujte na této adrese (469 kB).

 • First Aid Basics 1.0 – freeware
  Program First Aid Basics (První pomoc - základy) obsahuje základní informace o první pomoci, data o umělém dýchání, nepřímé masáži srdce, angíně pektoris, infarktu, bolestech, kousnutích, bodnutích hmyzem, frakturách a vykloubeninách, základech obvazování, lékárničce atd. Vhodné i pro studium.

 • Stahujte na této adrese (884 kB).

 • Drogy 2.1 - freeware
  Potřebujete vědět více informací o drogách? Zkuste tento produkt, v němž najdete databázi nejběžnějších drog, vč. informací o alkoholu, nikotinu či literatuře, která o nich píše.

 • Stahujte na této adrese (553 kB).

 • Pohlaví dítěte 1.0 - freeware
  Nevíte, ve který rok, měsíc či den počít dítě? Zkuste program Pohlaví dítěte. Podle data narození muže a ženy program vypočítá období vhodnější pro početí syna nebo dcery. Aplikace je ve formátu nápovědy pro Windows a tudíž se ani neinstaluje.

 • Stahujte na této adrese (15 kB).

 • Recepty 2.1 – freeware
  Ne každý z nás se narodil s kuchařským talentem. Pokud si však dokážete čas od času uvařit sami, ale chybí vám fantazie, můžete si koupit kuchařskou knihu, ve které najdete slušnou zásobu receptů. A nebo si místo utrácení peněz za knihu stáhněte prográmek Recepty. Tedy pokud vám nevadí, že sbírka receptů je ve slovenském jazyce. Aplikace obsahuje vyhledávací funkci a selektivní zobrazení podle druhu jídla. Listovat mezi recepty můžete i jednotlivě, podle abecedy. Nesmírně zajímavá je i další funkce, která po zadání několika surovin, nacházejících se ve vaší domácnosti, vyhledá pouze realizovatelné recepty.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB). • Nejčtenější

  Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

  Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

  Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Software zdarma: kreslicí program pro děti nebo čištění Windows

  Ilustrační foto - děti

  Hledáte-li kreslicí program pro děti, řešením je Tux Paint. Vytvořit si vlastní klávesové zkratky, zautomatizovat práci...

  Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

  Ilustrační foto - notebook

  Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

  Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

  Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

  Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.  Najdete na iDNES.cz