Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hudebník žaluje o pět miliónů dolarů Yahoo! za zneužití jinglu.

  5:00aktualizováno  5:00
Za slavnou znělku propagující Yahoo! dostal hudebník několik set dolarů. Nyní požaduje pět miliónů; Asustek, doposud výrobce highendových desek, začne vyrábět nižší třídu; Micron akvizuje s Hynixem; Jak si vede internet v Česku.

HUDEBNÍK ŽALUJE YAHOO! ZA ZNEUŽÍVÁNÍ JINGLU - Společnost Yahoo! je žalována o pět miliónů dolarů za zneužití znělky, jinglu. Na tu sice měla práva, která zakoupila od hudebníka Wylieho Gustafsona, jenž jingle nazpíval (práva byla zakoupena za pár set dolarů). Společnost je ovšem nyní žalována za to, že znělku nadále používá, aniž by k tomu dostala povolení. Postup, který navrhoval mimosoudní řešení, byl podle hudebníkova obhájce praktikován tři roky. Yahoo! se doposud k případu nevyjádřilo, proto tento bude řešen soudně.

ASUSTEK BUDE VYDÁVAT LEVNÉ DESKY - Přední výrobce základních desek Asustek Computer oznámil, že bude ve své nové čínské pobočce vyrábět desky určené pro levnější systémy. Je to podstatná změna ve filozofii firmy, která je doposud známa jako producent high-endových motherboardů. Rozhodnutí o vstupu na trh levných základních desek padlo na základě vývoje trhu v době krize, kdy svůj tržní podíl zvyšovaly právě společnosti, které jsou zaměřeny na low-endový trh.

¦KATULATA VÝROBCŮ PAMĚTÍ - Výrobce DRAM pamětí Micron Technologies oznámil termín akvizice paměťové továrny společnosti Toshiba a dále, že podepsal smlouvu o smlouvě budoucí s korejskou společností Hynix.Semiconductor. Ta se týká především paměťové divize, o kterou již Micron usiluje několik měsíců. Toshibě za její továrnu Micron zaplatil $ 250 milionů a dále 1,5 miliónu USD ve vlastních akciích. Aby společnost získala paměťovou divizi Hynixu, dohodla se na tom, že korejskému výrobci poskytne 108,6 milionu svých akcií (cca 3,2 - 3,8 mld. USD dle aktuálního kurzu) a dále bude investovat kolem 200 miliónů amerických dolarů do 15ti procentního podílu v nepaměťových aktivitách Hynixu. Součástí transakce je i dlouhodobá půjčka 1,5 miliardy amerických dolarů, která může být Micronem použita pouze na aktivity v Jižní Koreji. To vše se však uskuteční až za předpokladu, že proti tomuto plánu nebudou nic namítat antimonopolní úřady a akcionáři Hynixu. Souhlas všech výše zmíněných by měl být získán do 30. dubna letošního roku, na kdy je plánován podpis konečné smlouvy. Pokud vše dopadne tak, jak má, stane se z Micronu největší světový výrobce pamětí. Již dnes se však objevily první problémy v podobě stávkové pohotovosti některých pracovníků Hynixu, kteří s tímto plánem nesouhlasí.

JAK SI VEDE INTERNET V ČESKU - V měsíci březnu se na internet připojilo 28 procent dospělých Čechů. Polovina z nich má přístup k webu z domova. Mezi poskytovateli si drží primát společnost Czech On Line (Volný), která doposud registruje 314 tisíc zákazníků své služby poskytující internet zdarma. Mezi dalšími se umístil IOL Českého Telecomu a Tiscali.

EVROPSKÁ KOMISE POSÍLÍ BOJ PROTI POČÍTAČOVÉ ZLOČINNOSTI V EU - Evropská komise schválila návrh rámcové dohody zemí EU pro společný postup v boji proti útokům hackerů na počítačové systémy. Dohoda má podle ČTK sblížit trestní práva zemí EU, stejně jako prevenci bezpečnosti, která by se měla nadále zlepšovat.
Dle některých členů komise vyžaduje boj proti hackování systémů či stále se rozrůstající počet útočících virů, mezinárodní spolupráci.

 
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

První test prosklených sluchátek v ČR: skvěle hrají a neruší okolí

Sluchátkový zesilovač Sennheiser HDV 820 a sluchátka HD 820.

Vyzkoušeli jsme špičková prosklená sluchátka Sennheiser HD 820, která navzdory své uzavřené konstrukci hrají jako...

Apple HomePod ničí dřevěný nábytek. Dávejte ho jinam, radí výrobce

Takto dopadl povrch dřevěného nábytku při testu HomePodu magazínem Wirecutter.

S prvními zahraničními recenzemi a s prvními aktivními uživateli chytrého reproduktoru HomePod se ukázal jeden nečekaný...

Apple ořezal i to, co by konkurenci neprošlo. HomePodu chybí i Bluetooth

Takto malý je Apple HomePod. Překvapí hmotností 2,5 kg a také mohutným zvukovým...

Je absolutně svázaný s ekosystémem Apple. Vzhledem k velikosti výborně hraje, ale nemá Bluetooth ani žádný jiný vstup....

Najdete na iDNES.cz