Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


HyCD Play&Record v3.1. - vypalujte audio CD přímo z MP3

  0:25aktualizováno  0:25
Firma HyCD připravila softwarový balík, který zahrnuje vše potřebné k vytváření a přehrávání souborů formátu MP3 a editování zvukových souborů Wav. Umožňuje vypalování zvukových CD přímo z MP3 souborů a práci s přepisovatelnými médii CD-RW.
Zdá se, že odzvonilo specializovaným programům a na softwarovém trhu se může uplatnit pouze program, který nabízí co největší počet užitečných funkcí. O několika programech z této kategorie nazývané příznačně "all in one" (vše v jednom) jsme ji psali. Music Match Jukebox i Media Box jsou však programy zaměřenými hlavně na MP3 a další komprimované zvukové formáty. HyCD Play&Record jde ještě dál. Jedná se o softwarový balík, který zahrnuje vše potřebné k vytváření a přehrávání souborů formátu MP3 a editování zvukových souborů Wav. Zároveň jde o plnohodnotný program pro zápis ("vypalování") zvukových CD a práci s přepisovatelnými médii CD-RW. HyCD Play&Record patří k programům, které umožňují přímo vypálit zvukové CD z MP3 souborů. Ovládání je řešeno tak, že nevyžaduje žádné předchozí znalosti o MP3 ani zkušenosti s vypalovacím softwarem. Pokud máte v počítači nainstalovanou CD-R mechaniku, prostě na její ikonu jen zkopírujete vybrané skladby.

Program zaujme již velikostí instalačního souboru. Většina sharewarových programů dostupných na Internetu vystačí s mnohem menším souborem, než jedenáctimegabytový HyCD Play&Record. Instalace programu je rychlá a bezproblémová. Pokud jste si program zakoupili, vložíte po spuštění HyCD Play&Record registrační kód, jinak budete mít k dispozici pouze demoverzi, kterou můžete používat deset dní. Software netvoří ucelený "jukebox", ale několik samostatných programů.

Součástí jsou:
  • HyCD Player - přehrávač MP3, Wav, CD
  • HyCD Sampler - dekodér z MP3 do Wav
  • HyCD FX - zvukový editor, mixér a rekordér
  • HyCD Play&Record - CD a CD-R
  • HyCD Encoder - kodér MP3
  • HyCD Editor - úprava MP3

HyCD Music Player je jednoduchý přehrávač zvukových CD a souborů MP3 a Wav. Umožňuje vytvářet sestavy skladeb - playlisty a ukládat je. Lze importovat playlisty z přehrávače Winamp, ale pouze starší verze bez přídavných informací. Program kromě běžného ID3 tagu, v němž jsou ukryty informace popisující soubor, podporuje i jeho rozšířenou verzi ID3v2. Soubor může obsahovat texty a internetové odkazy. Přímo na panelu přehrávače je místěn sedmipásmový ekvalizér. K přehrávači firma nabízí rozšíření (plugin) TDS. TDS (True Dimensional Sound) je softwarové řešení, které podobně jako některé pluginy pro přehrávač Winamp vylepšuje přehrávaný zvuk a restauruje zvukovou věrnost nahrávky. U komprimovaných audio souborů je tato funkce vítanou možností obejít zkreslení, jež jsou daní za malou velikost souborů. V novém HyCD přehrávači je možné vybrat si jeden ze tří přednastavených TDS profilů. Cena tohoto pluginu je $19.95.

HyCD Player

HyCD Sampler zpětně dekóduje MP3 do běžných zvukových souborů Wav. Funkce je určena hlavně pro další zpracování zvuku ve zvukovém editoru. Pro vypalování zvukových CD není potřeba, protože je program zvládá přímo z MP3 formátu. Zvukové soubory je možné (pokud si zakoupíte plugin) přímo transformovat pomocí TDS profilů.

HyCD Sampler

HyCD FX je velice hezký malý zvukový editor. Umožňuje mixovat a nahrávat Wav soubory z mikrofonu a line-in vstupu zvukové karty. Na Wav soubory můžete uplatnit 25 přednastavených zvukových efektů a pomocí ekvalizéru je možné filtrovat určité frekvence.

HyCD FX

Kodér HyCD Encoder slouží k vytváření MP3 souborů ze zvukových souborů Wav. I HyCD zavrhl proti starším verzím kódovací jádro firmy Xing a přešel podobně jako MusicMatch Jukebox k osvědčenému kodeku Fraunhoferova institutu, který je proslulý svou kvalitou. Program umožňuje kódovat MP3 se stálým i proměnným (VBR) datovým tokem. Konstantní datový tok je možné nastavit v rozmezí 8-320 kb/s.

HyCD Encoder

HyCD Play&Record je páteří celého softwaru a umožňuje práci s CD a CD-R. Již při zpuštění vás překvapí efektní úvod, který obrazově a s namluveným komentářem vysvětlí práci s programem. Úvod do ovládání je nutný, protože program netvoří zvláštní okno, ale je propojen se systémem a stává se součástí Průzkumníku. Z programu je přístupná pouze ikona v panelu pro rychlé spouštění (system tray), přes níž je možné nastavovat preference. I ti, kteří doposud opovrhovali pravým tlačítkem myši, se jej budou muset naučit používat. Můžete provádět kopírování CD, vypalování CD, grabování CD do souborů Wav a MP3. Všechny dostupné operace se vyvolávají kliknutím pravého tlačítka myši na ikonu jednotky CD-ROM (CD-R) či na soubory v Průzkumníku.

menu
V menu, jež se objeví, po nainstalování programu přibyly dvě možnosti HyCD Copy a HyCD Paste, které v principu fungují stejně jako obvyklé funkce Kopírovat a Vložit. Např. kopii CD na pevný disk (grabování) provedeme tak, že klikneme pravým tlačítkem na ikonu jednotky CD-ROM, v níž je vloženo CD, a stiskneme HyCD Copy, a pak klikneme na ikonu pevného disku (nebo na vybranou složku v Průzkumníkovi) a stiskneme HyCD Paste. Soubory se začnou kopírovat. V preferencích si můžeme vybrat, zda se mají skladby ze zvukového CD ukládat jako Wav soubory nebo přímo jako soubory MP3.

grabování

Zvlášť si můžete stáhnout HyCD UDF, který umožňuje pracovat se zapisovacím CD jako s disketou. Program není bohužel kompatibilním s obdobným softwarem firmy Adaptec. CD-R či CD-RW nejprve zformátujete (pravé tlačítko myši, Hy CD Format) a můžete na něm ukládat, přesouvat i mazat soubory stejně jako na disketě či pevném disku. Média CD-RW můžete celá opakovaně smazat (Erase). Pokud si program objednáte na CD, získáte i možnost tisku obalů CD (HyCD Print).

Poslední součást programového balíku je HyCD Editor. V programu můžete editovat ID3 tag MP3 souborů. Zajímavější jsou přídavné funkce. MP3 soubory můžete transformovat pomocí výše zmíněné metody TDS. Chcete-li chránit svou vlastní hudbu, zejména při publikování na Internetu, můžete si zakoupit upgrade, který přidá programu ochranou technologii vodoznaků (Audio Watermarking) firmy Cognicity. Touto metodou lze v zájmu ochrany autorských práv přidat ke zvukovému souboru data, která přežijí veškeré editování a konverze formátů. Plugin je k dispozici za pouhých 49.95 dolaru.

Program HyCD Play&Record je určen pro uživatele, kteří si chtějí jednoduše vytvářet MP3 soubory a stejně jednoduše si je ukládat na zvuková CD. V dnešní době již není tato možnost výjimečná. Existuje více speciálních programů, které vypalují zvuková CD přímo z MP3 souborů. Za všechny jmenujme alespoň AudioCD MP3 Studio nebo nejnovější verze Real JukeBoxu a Music Match Jukeboxu. Všechny však pracují samostatně a nevytvářejí součást systému (Průzkumníka) jako HyCD. Která možnost je lepší, závisí spíše na vkusu a zvycích uživatele.

HyCD Play&Record není jediným produktem firmy HyCD, dalším zajímavým programem je HyCD Publisher for PC, který vytváří hybridní CD-ROM pro PC, Mac a UNIX. CD vytvořené tímto programem se dá načíst ve všech zmíněných platformách.

Systémové požadavky:
Pentium 166Mhz, 32MB RAM, pro vypalování jednotka CD-R
(Podporované jednotky CD-R a CD-RW naleznete na adrese http://www.hycd.com/html/prsystem.html)
Windows 95, OSR2, Microsoft Explorer, 4.01 s SP 1
Windows 98
Windows NT 4.0 Service Pack 3, Internet Explorer, 5.0

Výrobce: HyCD, Inc
Website: http://www.hycd.com/
Platforma: Windows 95/98/NT
Demo: http://www.hycd.com/html/prdownload.html (11MB)
Cena: $19.99

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...Najdete na iDNES.cz