Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


I-Jam nabídne 5 odlišných modelů MP3 přehrávačů

  0:30aktualizováno  0:30
Americká firma I-Jam založená teprve v roce 1999, se hodlá stát prvním výrobcem, který bude na trhu nabízet pět různých přenosných MP3 přehrávačů.
Nabídka hardwarových přehrávačů se neustále rozšiřuje o výrobky nových firem i nové modely zavedených výrobců. Někteří z nich, jako např. firma Creative Labs, se rozhodli nabídnout spotřebitelům celou sérii technicky i cenově odlišených modelů. Americká firma I-Jam založená v roce 1999, která dosud nabízela jediný MP3 přehrávač, oznámila, že již na jaře přinese na trh čtyři nové, zcela odlišné typy. Stane se tak prvním výrobcem, který je schopen nabídnout zákazníkům pět různých MP3 přehrávačů.

Starší prodávaný model I-Jam obsahuje 32MB paměti a zabudovaný ekvalizér a rozhlasový VKV přijímač. Cena přehrávače činí 220 dolarů za verzi s paralelním rozhraním a 270 dolarů za rychlejší rozhraní USB. Kupující si může vybrat z pěti různých barevných provedení.

I-Jam

Nové přehrávače by měly přinést nové možnosti včetně podpory dalších formátů zvukových souborů, které jsou dnes populární (Windows Media Audio firmy Microsoft, RealMedia, a2b a Liquid Audio). Velkou výhodou nových přehrávačů je , že využívají tři soupeřící formáty paměťových karet flash (MultiMedia Card - MMC, Smart Media Card, Compact Flash). Starší model používá MMC, které jsou z nabízených paměťových karet nejmenší a tím umožňují i přehrávačům miniaturní rozměry. Nevýhodou nejmenších karet je jejich omezená kapacita. Maximem je dnes pro MMC 32 MB, zatímco čtyřikrát větší karty Compact Flash mohou obsáhnout až 224 MB. Rozměrově větší karty tedy dávají přehrávačům i mnohem větší prostor pro uložení MP3 souborů. Dva z nových modelů používají paměťové karty Compact Flash a třetí karty Smart Media, které využívají i populární přehrávače Diamond Rio. Poslední model využívá jako paměťové médium CD a tím, za cenu větších rozměrů mnohonásobně překračuje kapacitu dnešních přehrávačů s pamětí RAM.

Výrobce se šířeji zmiňuje pouze o přehrávači IJ-200, který je špičkovým modelem celé nabídky. Kromě MP3 dokáže přehrávat soubory formátů Windows Media Audio, RealMedia, a2b a Liquid Audio. Takové množství různých formátů zatím nezvládá žádný hardwarový přehrávač. IJ-200 podporuje zobrazování informací o skladbě a interpretovi z ID3 tagu, který je obsažen v MP3 souborech. Přehrávač obsahuje VKV rozhlasový přijímač, LCD display a rychlé rozhraní USB pro přenos souborů z počítače. Výrobek je kompatibilní s PC i počítači Macintosh. Novinkou je zabudovaný reproduktor (zatím většina přehrávačů využívá pouze výstup pro sluchátka) a funkce hlasového záznamníku. Přehrávač využívá velké paměťové karty Compact Flash typ I a II, takže může být rozšiřitelný až na 224MB.

IJ-200

IJ-90V by měl být přístrojem prostřední třídy. Jako paměťové médium používá paměťové karty Smart Media. Stejně jako u IJ-200 bude v přehrávači zabudován reproduktor a hlasový záznamník a podobně jako současný přehrávač I-Jam bude nabízen v několika barevných provedeních, která je možno měnit.

IJ-90v

IJ-50 bude cenové dostupný výrobek zaměřený zejména na začátečníky. Ačkoliv cena přehrávačů nebyla dosud stanovena, IJ-50 bude z celé nabídky nejlevnější. Model používá paměti Compact Flash a je vybaven sluchátky.

IJ-50

IJ-833 je přenosný CD přehrávač a MP3 přehrávač v jednom přístroji. Přehrávač je schopen přehrávat běžná zvuková CD i vypalovaná CD-R a CD-RW. Můžete tak poslouchat až deset hodin hudby v dobré kvalitě. Proti modelům využívajícím paměť RAM hovoří v jneprospěch tohoto řešení velké rozměry přehrávače a menší mechanická odolnost, protože obsahuje pohyblivé díly. Velkou výhodou je však možnost používat vypálená CD, jež jsou častým médiem pro ukládání MP3 souborů.

IJ-833

Celá nabídka přehrávačů je imponující a zůstává otázkou, zda se výrobci opravdu podaří uvést všechny přehrávače na trh během jara. Dalším faktorem, který rozhodne o úspěchu nových výrobků, bude samozřejmě cena. Je pravděpodobné, že zejména u IJ-200 a IJ-833 bude alespoň zpočátku značně vysoká.

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

„Nejlepší rádio na světě“ za šílenou cenu vyrobili Italové. Má umět vše

Pravděpodobně nejdražší rádio a Androidem na světě vyrobili Italové.

V Itálii prý znovu vynalezli rádio. Alespoň to tvrdí odvážná reklamní kampaň společnosti Radio Novelli. Za „vynález“ si...

Jára Cimrman zmizel ze streamovacích služeb. Zatím se nevrátí

Katalog mluveného slova vydavatelství Supraphon již bude na internetu jen ke...

Hry Divadla Járy Cimrmana si již na Spotify, Apple Music a dalších službách nepustíte. Vydavatelství Supraphon se totiž...

Najdete na iDNES.cz