Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


I-Jam nabídne 5 odlišných modelů MP3 přehrávačů

  0:30aktualizováno  0:30
Americká firma I-Jam založená teprve v roce 1999, se hodlá stát prvním výrobcem, který bude na trhu nabízet pět různých přenosných MP3 přehrávačů.
Nabídka hardwarových přehrávačů se neustále rozšiřuje o výrobky nových firem i nové modely zavedených výrobců. Někteří z nich, jako např. firma Creative Labs, se rozhodli nabídnout spotřebitelům celou sérii technicky i cenově odlišených modelů. Americká firma I-Jam založená v roce 1999, která dosud nabízela jediný MP3 přehrávač, oznámila, že již na jaře přinese na trh čtyři nové, zcela odlišné typy. Stane se tak prvním výrobcem, který je schopen nabídnout zákazníkům pět různých MP3 přehrávačů.

Starší prodávaný model I-Jam obsahuje 32MB paměti a zabudovaný ekvalizér a rozhlasový VKV přijímač. Cena přehrávače činí 220 dolarů za verzi s paralelním rozhraním a 270 dolarů za rychlejší rozhraní USB. Kupující si může vybrat z pěti různých barevných provedení.

I-Jam

Nové přehrávače by měly přinést nové možnosti včetně podpory dalších formátů zvukových souborů, které jsou dnes populární (Windows Media Audio firmy Microsoft, RealMedia, a2b a Liquid Audio). Velkou výhodou nových přehrávačů je , že využívají tři soupeřící formáty paměťových karet flash (MultiMedia Card - MMC, Smart Media Card, Compact Flash). Starší model používá MMC, které jsou z nabízených paměťových karet nejmenší a tím umožňují i přehrávačům miniaturní rozměry. Nevýhodou nejmenších karet je jejich omezená kapacita. Maximem je dnes pro MMC 32 MB, zatímco čtyřikrát větší karty Compact Flash mohou obsáhnout až 224 MB. Rozměrově větší karty tedy dávají přehrávačům i mnohem větší prostor pro uložení MP3 souborů. Dva z nových modelů používají paměťové karty Compact Flash a třetí karty Smart Media, které využívají i populární přehrávače Diamond Rio. Poslední model využívá jako paměťové médium CD a tím, za cenu větších rozměrů mnohonásobně překračuje kapacitu dnešních přehrávačů s pamětí RAM.

Výrobce se šířeji zmiňuje pouze o přehrávači IJ-200, který je špičkovým modelem celé nabídky. Kromě MP3 dokáže přehrávat soubory formátů Windows Media Audio, RealMedia, a2b a Liquid Audio. Takové množství různých formátů zatím nezvládá žádný hardwarový přehrávač. IJ-200 podporuje zobrazování informací o skladbě a interpretovi z ID3 tagu, který je obsažen v MP3 souborech. Přehrávač obsahuje VKV rozhlasový přijímač, LCD display a rychlé rozhraní USB pro přenos souborů z počítače. Výrobek je kompatibilní s PC i počítači Macintosh. Novinkou je zabudovaný reproduktor (zatím většina přehrávačů využívá pouze výstup pro sluchátka) a funkce hlasového záznamníku. Přehrávač využívá velké paměťové karty Compact Flash typ I a II, takže může být rozšiřitelný až na 224MB.

IJ-200

IJ-90V by měl být přístrojem prostřední třídy. Jako paměťové médium používá paměťové karty Smart Media. Stejně jako u IJ-200 bude v přehrávači zabudován reproduktor a hlasový záznamník a podobně jako současný přehrávač I-Jam bude nabízen v několika barevných provedeních, která je možno měnit.

IJ-90v

IJ-50 bude cenové dostupný výrobek zaměřený zejména na začátečníky. Ačkoliv cena přehrávačů nebyla dosud stanovena, IJ-50 bude z celé nabídky nejlevnější. Model používá paměti Compact Flash a je vybaven sluchátky.

IJ-50

IJ-833 je přenosný CD přehrávač a MP3 přehrávač v jednom přístroji. Přehrávač je schopen přehrávat běžná zvuková CD i vypalovaná CD-R a CD-RW. Můžete tak poslouchat až deset hodin hudby v dobré kvalitě. Proti modelům využívajícím paměť RAM hovoří v jneprospěch tohoto řešení velké rozměry přehrávače a menší mechanická odolnost, protože obsahuje pohyblivé díly. Velkou výhodou je však možnost používat vypálená CD, jež jsou častým médiem pro ukládání MP3 souborů.

IJ-833

Celá nabídka přehrávačů je imponující a zůstává otázkou, zda se výrobci opravdu podaří uvést všechny přehrávače na trh během jara. Dalším faktorem, který rozhodne o úspěchu nových výrobků, bude samozřejmě cena. Je pravděpodobné, že zejména u IJ-200 a IJ-833 bude alespoň zpočátku značně vysoká.

Autor:Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Prodeje hudebních CD klesají, Best Buy je v létě přestane prodávat

Hudební CD jsou vytlačovány streamovacími službami.

Jeden z největších prodejců elektroniky v USA v létě skončí s hudebními CD. Druhý největší diskontní řetězec chce...

Můžete být mezi prvními: nespoutané Xavian Prometeo hrají v Praze

Reprosoustava Prometeo.

Dnes a v sobotu si můžete na výstavě audio a video techniky v Praze poslechnout a prohlédnout to nejlepší od...

Vinylové desky s HD zvukem by měly přijít na trh v roce 2019

Josefina Lichtenegger s gramofonem Forte S a raménkem C-Note.

Návrat gramofonů do obývacích pokojů může v příštím roce dostat nový impuls. Rakouská firma plánuje představit „High...

Najdete na iDNES.cz