Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


I tisková konference může být zábavná. U Intelu vědí své

  10:10aktualizováno  10:10
Rozpačitými úsměvy skončilo představení nové intelovské technologie, která má v mobilních počítačích urychlit běh operačního systému. V testu totiž novinka zcela propadla.

Na tiskových konferencích může být i zábava | foto: Profimedia.cz

Nová technologie Turbo Memory od Intelu má v mobilních počítačích na platformě Santa Rosa urychlit běh operačního systému. V předváděném testu na dvou identických sestavách však dopadl lépe notebook s vypnutou funkcí Turbo Memory.

Během tiskové konference pořádané 30. 5. v Praze, kdy Intel oficiálně představil příchod nové platformy Santa Rosa, se do jinak kvalitně připraveného programu vloudila chybička. Marketingový proud slov totiž přerušil test, který měl potvrdit slova o rychlosti funkce Turbo Memory.

Na dvou shodných noteboocích, jednom se zapnutou a druhém - dle Intelu horším - s vypnutou funkcí Turbo Memory, byla spuštěna sada procesů pro tvorbu tzv. prémiového obsahu. Test tak měl prověřit především práci se soubory, výsledné časy měly poukázat na zrychlení systému a potvrdit data vydaná Intelem.

První menší zádrhel nastal při spuštění testů, neboť počítač s Turbo Memory začal pracovat o několik vteřin později díky špatnému sesynchronizování. Dříve tak skončil notebook bez funkce Turbo Memory a na projekčním plátně se rozsvítil konečný čas 42 sekund. O chvíli později přestal pracovat i počítač se zapnutou funkcí Turbo Memory a na projektoru se objevila hodnota 44 sekund. V tuto chvíli bylo vše ještě v pořádku, kdyby se test u počítače s Turbo Memory nerozhodli zástupci Intelu zopakovat. Při druhém kole se totiž na projektoru objevila smutná hodnota 42 sekund versus 45 sekund a v místnosti se začalo podezřele mnoho lidí usmívat. Při pokračování prezentace a zopakování věty o tom, jak je Turbo Memory výhodná, se pak někteří novináři dokonce začali smát.

Nepřímo se tak začínají potvrzovat starší informace některých zahraničních serverů, že převratné zrychlení s Turbo Memory nenastalo a při některých činnostech je práce dokonce pomalejší. Na obranu Intelu však musím poznamenat, že základní myšlenka Turbo Memory je určitě dobrá a v současnosti se spíše jedná o rozjezd, který vždy provázejí problémy.

Pro zrychlení práce se soubory je tedy stále výhodnější pořídit si rychlý pevný disk, nejlépe SSD (Solid State Drive - velká paměť NAND flash) nebo HHD (Hybrid Hard Drive - klasický pevný disk doplněný o velkou rychlou flash paměť).

 Co znamená ...
Turbo Memory - rychlá NAND flash paměť o velikosti 512 MB nebo 1 GB, sloužící jako cache paměť pro často používaná data z disku - ve spolupráci s ostatními komponenty počítače má technologie pomoci diskům tím, že sníží počet přístupů hlaviček k plotnám a tak kromě zrychlení práce šetří energii při běhu na baterie. Pracovní označení technologie bylo Robson a dodnes se s ním lze setkat.

Užitečné odkazy:

Intel Turbo Memory

Test Turbo Memory na zahraničním serveru

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

YouTube zkouší nahradit pozadí i bez zeleného plátna

Google zkouší nahrazování pozadí v reálném čase.

Videoportál YouTube testuje novou funkci, která změní pozadí za protagonisty.

Najdete na iDNES.cz