Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


I tisková konference může být zábavná. U Intelu vědí své

  10:10aktualizováno  10:10
Rozpačitými úsměvy skončilo představení nové intelovské technologie, která má v mobilních počítačích urychlit běh operačního systému. V testu totiž novinka zcela propadla.

Na tiskových konferencích může být i zábava | foto: Profimedia.cz

Nová technologie Turbo Memory od Intelu má v mobilních počítačích na platformě Santa Rosa urychlit běh operačního systému. V předváděném testu na dvou identických sestavách však dopadl lépe notebook s vypnutou funkcí Turbo Memory.

Během tiskové konference pořádané 30. 5. v Praze, kdy Intel oficiálně představil příchod nové platformy Santa Rosa, se do jinak kvalitně připraveného programu vloudila chybička. Marketingový proud slov totiž přerušil test, který měl potvrdit slova o rychlosti funkce Turbo Memory.

Na dvou shodných noteboocích, jednom se zapnutou a druhém - dle Intelu horším - s vypnutou funkcí Turbo Memory, byla spuštěna sada procesů pro tvorbu tzv. prémiového obsahu. Test tak měl prověřit především práci se soubory, výsledné časy měly poukázat na zrychlení systému a potvrdit data vydaná Intelem.

První menší zádrhel nastal při spuštění testů, neboť počítač s Turbo Memory začal pracovat o několik vteřin později díky špatnému sesynchronizování. Dříve tak skončil notebook bez funkce Turbo Memory a na projekčním plátně se rozsvítil konečný čas 42 sekund. O chvíli později přestal pracovat i počítač se zapnutou funkcí Turbo Memory a na projektoru se objevila hodnota 44 sekund. V tuto chvíli bylo vše ještě v pořádku, kdyby se test u počítače s Turbo Memory nerozhodli zástupci Intelu zopakovat. Při druhém kole se totiž na projektoru objevila smutná hodnota 42 sekund versus 45 sekund a v místnosti se začalo podezřele mnoho lidí usmívat. Při pokračování prezentace a zopakování věty o tom, jak je Turbo Memory výhodná, se pak někteří novináři dokonce začali smát.

Nepřímo se tak začínají potvrzovat starší informace některých zahraničních serverů, že převratné zrychlení s Turbo Memory nenastalo a při některých činnostech je práce dokonce pomalejší. Na obranu Intelu však musím poznamenat, že základní myšlenka Turbo Memory je určitě dobrá a v současnosti se spíše jedná o rozjezd, který vždy provázejí problémy.

Pro zrychlení práce se soubory je tedy stále výhodnější pořídit si rychlý pevný disk, nejlépe SSD (Solid State Drive - velká paměť NAND flash) nebo HHD (Hybrid Hard Drive - klasický pevný disk doplněný o velkou rychlou flash paměť).

 Co znamená ...
Turbo Memory - rychlá NAND flash paměť o velikosti 512 MB nebo 1 GB, sloužící jako cache paměť pro často používaná data z disku - ve spolupráci s ostatními komponenty počítače má technologie pomoci diskům tím, že sníží počet přístupů hlaviček k plotnám a tak kromě zrychlení práce šetří energii při běhu na baterie. Pracovní označení technologie bylo Robson a dodnes se s ním lze setkat.

Užitečné odkazy:

Intel Turbo Memory

Test Turbo Memory na zahraničním serveru

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Facebook a Instagram vám pohlídají, kolik času na nich strávíte

Nová funkce pro kontrolu stráveného času na Facebooku

Facebook a Instagram spouští funkci, která vám ukáže, kolik času na nich trávíte.

Facebook koupil technologii, která změní podobu jeho živých videí

Facebook

Live videa jsou na Facebooku populární a největší sociální síť je chce vylepšit, aby srovnala krok s konkurencí....

Google tajně připravuje cenzurované hledání pro Čínu, tvrdí programátor

Google prý hledá, jak zpět do Číny (ilustrační koláž)

Vyhledávání firmy Google je v Číně nedostupné. Nesplňuje totiž požadavky čínské vlády na cenzurování obsahu. Podle...

Najdete na iDNES.cz