Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


I váš počítač může být vystaven novému nebezpečí

aktualizováno 
Poradíme vám, jak zkontrolovat technologii, která může být zneužita k napadení vašeho PC, představíme i netradiční prohlížení fotografií či prohlížení videa a chybět nebude ani nástroj pro ty z vás, kteří musí často přecházet s notebookem mezi sítěmi s odlišným nastavením.

Roxio MediaTicker | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Sophos Anti-Rootkit 1.1 - freeware
Počítačová bezpečnost je v posledních dnech skloňována ve všech pádech. Zatímco před několika lety jsme si museli dávat pozor především na počítačové viry či hackery, dnes se potýkáme s mnohem větším množstvím hrozeb. Objevily se e-mailové viry, červi, phising, spyware, adware atd.

Zatím posledním hitem programátorů škodící uživatelům jsou tzv. kernel rootkity. Jde o speciální programové kódy, které modifikují jádro operačního systému, díky čemuž se jim dostává nekontrolovatelné nadvlády nad systémovými prostředky. A právě toho potom využívají různé zákeřné programové kódy pro své škození ve Windows. Proto v poslední době vzniklo několik nových bezpečnostních nástrojů, které se snaží s tímto nebezpečím bojovat. Sophos Anti-Rootkit je jedním z nich. Nejenže prověří vaše Windows na výskyt rootkitů, ale pokusí se je i zneškodnit. Kontroluje nejen běžící procesy, ale také registr systému Windows a také soubory na HDD. Po instalaci naleznete program na disku C: ve složce SOPHTEMP. Snadno se s ním pracuje a umožňuje ovládání prostřednictvím příkazového řádku.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB).

  Sophos Anti-Rootkit

  Roxio MediaTicker 1.0 – freeware
  Společnost Roxio, stojící mimo jiné i za úspěšným vypalovacím programem CD Creator, přivedla na svět nový přírůstek. Tentokrát však nejde o software pro vypalování CD či DVD médií, ale malou utilitku. Roxio MediaTicker vám tak umožní prohlížet zvolenou složku s obrázky pomocí panelu, který si můžete umístit na horní či dolní část obrazovky a také po stranách. Obrázky se v panelu posouvají ze strany na stranu, a pokud na něj kliknete, ukáže se ve velkém náhledu. Snímky lze i natáčet, či si o nich zjistit podrobnosti (formát, rozlišení apod.). Zároveň vám bude nabídnuto, zda je chcete odeslat e-mailem či vytisknout. Obrázky umí zobrazit nejen v aktuální složce, ale také v podložkách složky.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,1 MB).

  Roxio MediaTicker

  Sport Video Player 2.3 – freeware
  Aplikace Sport Video Player se na první pohled může jevit, jako že jde o klasický videopřehrávač, ale pokud se na ni podíváte blíže, zjistíte, že toho umí mnohem více. Její jádro je založené na Windows Media Playeru, avšak zbytek je doplněn o nadstandardní funkce. Díky tomu tak máte možnost prohlížet si video po snímcích (až posledních 5 sekund), či ho zpomalovat, stejně jak to například dělají režiséři při fotbalových a hokejových utkáních. V tutorialu vás aplikace seznámí s ovládáním. Pracovat dokáže se všemi videi, se kterými pracuje i WMP. Chcete-li si tak nějaký okamžik či zaznamenanou scénu prohlédnout ve zpomaleném záběru, potom tento přehrávač jistě uvítáte.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (783 KB).

  Sport Video Player

  Switchboard 1.83 – freeware
  Používáte-li přenosný počítač jak v práci, tak i doma, či se prostě často pohybujete mezi kancelářemi, kde se potřebujete připojit k síti, potom jistě nenávidíte neustálou konfiguraci síťového připojení. Nechcete-li obtěžovat správce sítě tím, aby vás pokaždé znovu připojoval, zkuste využít pomůcku v podobě Switchboardu. V této aplikaci si nastavíte různé profily (obsahující TCP/IP adresy, DNS servery, síťové disky, proxy server a další), které pak můžete aktivovat podle toho, v jaké síti se váš notebook právě nachází. Autor tento produkt vyvinul právě pro uživatele notebooků, kteří přecházejí často mezi sítěmi s odlišným nastavením.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (614 KB).

  Switchboard
 • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Najdete na iDNES.cz