Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


iDNES AKCELERÁTOR: Surfujte rychleji a levněji

aktualizováno 
Připojujete-li se k internetu pomocí běžné telefonní linky, potom díky nové službě portálu iDNES, můžete nejen stahovat požadované stránky až třikrát rychleji, ale také výrazně ušetřit na telefonních poplatcích. To vše navíc získáte zcela zdarma.

Pokud se k internetu připojujete přes dial-up, patříte stále k většině českých uživatelů, kteří pomocí této technologie komunikují s okolním „elektronickým“ světem. Nejste-li náruživými surfaři, stačí vám na přečtení nejaktuálnějších zpráv či odeslání a přijetí e-mailu několik minut. Patříte-li však mezi ty, kteří při tomto způsobu připojení nějakou tu hodinku denně prosedí, existuje řešení, jak čas při nabíhání obsahu webových stránek ukrátit.

Čas jsou peníze

V poslední době se totiž objevilo několik programů, které dokážou až „několikanásobně“ zrychlit internet. Tím pádem klesají i náklady spojené s provozem. Stažení takové aplikace je navíc bezplatné. A co tedy jde a jak vše funguje? Akcelerátor pracuje na principu komprese webových stránek a optimalizace přenášených dat. Praxe je taková, že dojde ke zmenšení velikosti uživatelem zvolené stránky, čímž dojde k rychlejšímu načtení. Jako první přišla s tímto druhem služby společnost Czech On Line, a to pod názvem VOLNÝ internet akcelerátor. Nově nabízí tuto službu jako iDNES AKCELERÁTOR i zpravodajský portál iDNES ve spolupráci se společností Contactel. Sám Contactel plánuje představení svého vlastního akcelerátoru 18. října. Přidejte plyn Nastavit připojení přes iDNES a současně využít služeb akcelerátoru můžete jediným kliknutím na adrese http://pripojeni.idnes.cz. Požadujete-li něco víc a patříte již ke zdatnějším uživatelům, můžete si stáhnout klientskou verzi o velikosti 318 KB (http://linda.mobil.cz/download/akcelerator.exe), kterou můžete využít rovněž zdarma. Jedná se o systémově nenáročný prográmek, který dovoluje upravit vytáčené připojení s cílem dosáhnout optimální rychlosti. Instalace programu probíhá standardně, je bezproblémová a zabere několik sekund. S klientskou verzí máte neustálý přehled o čase stráveném na internetu a množství přenesených dat. 

idnes

V závislosti na těchto údajích lze optimalizovat množství stahovaných dat. Nastavení programu se provádí z hlavního menu Nástroje. Můžete zvolit pět předdefinovaných stupňů komprese obrázků nebo nastavit připojení, která mají být akcelerována.

nastav2

 

Obrázky lze samozřejmě zobrazit i v původní kvalitě přes nabídky v kontextovém menu. Díky rozsáhlým statistikám okamžitě zjistíte, jaké bylo původní množství nekomprimovaných dat, kolik jste jich nakonec přenesli a tím pádem i časovou úsporu. Snížit množství přenesených dat je možné i u komunikačních protokolů POP3 a SMTP sloužících při spojení s e-mailovou schránkou. Praktické testy s akcelerátory Srovnání akcelerátorů bylo provedeno na PC s operačním systémem Windows XP Professional v nejrozšířenějším internetovém prohlížeči Internet Explorer 6 s modemem Conexant HCF PCI V.92 na analogové telefonní lince. Porovnávali jsme iDNES AKCELERÁTOR a VOLNÝ internet akcelerátor.

Volny_ok

V prohlížeči bylo pochopitelně deaktivované cacheování stránek. Po otestování akcelerátoru byl vymazán obsah Historie a Temporary Internet Files. Testování probíhalo v pracovních dnech a o víkendu mezi třináctou a devatenáctou hodinou. Každá z níže uvedených stránek byla načtena celkem pětkrát. Časy se však výrazně nelišily, po změření byly hodnoty zprůměrovány a zaokrouhleny. Úroveň defaultní komprese u iDNES jsme změnili na střední.

 

nastav

Ta odpovídá třiceti procentům, na stejnou úroveň jsme změnili kompresi u druhého akcelerátoru. Subjektivní posouzení kvality komprimovaných obrázků není jednoduché, ale zdá se být srovnatelné. Na rychlost načítání stránek společně s kvalitou komprese má vliv i odezva serveru u ISP. Naměřené hodnoty s vypnutým a zapnutým akcelerátorem zobrazují níže uvedené tabulky. Poslední sloupec je procentuálním vyjádřením dosaženého zrychlení. Z něho je zřejmé, že kromě stránek zpravodajského serveru CNN si ve všech případech vedl lépe akcelerátor iDNESu. Oba akcelerátory byly testovány na svém vlastním připojení.

 

Načtená internetová stránka

bez akcelerátoru (s) iDNES akcelerátor (s)

zrychlení s iDNES akcelerátorem (%)

VOLNY internet akcelerátor (s) zrychlení s VOLNY internet akcelerator (%)
www.blesk.cz 44 15 65,909 21 52,273
www.novinky.cz 36 24 33,333 25 30,556
www.seznam.cz 17 11 35,294 13 23,529
www.idnes.cz 36 26 27,778 30 16,667
www.microsoft.com 41 23 25,806 31 0,000
www.cnn.com 43 41 4,651 39 9,302
www.ebay.com 35 27 22,857 34 2,857
www.seznamka.cz 17 14 17,647 15 11,756
http://ekonomika.idnes.cz 30 28 6,667 29 3,333
www.sms.cz 20 15 25,000 16 20,000

 Když automatice nevěříte

Chcete-li si službu iDNES akcelerátoru nastavit ručně, potom zadejte telefonní číslo: 971 101 201, jméno: idnes a heslo: idnes. Odměnou vám bude vyšší rychlost a to bez jakékoliv registrace a zadávání osobních údajů.

statistiska

 

 

Autoři:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Kdo ovlivňuje podobu vaší hlavní stránky Facebooku a jak na něj vyzrát

Jak vám facebook sestavuje obsah hlavní stránky na míru?

Zajímalo vás někdy, proč na Facebooku vídáte příspěvky v pořadí, v jakém jsou? Odpovědí je News Feed, specializovaný...

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

Dejte nám bankovní údaje svých klientů, žádají banky Facebook i Google

Ilustrační snímek

Korporace se snaží přemluvit velké banky, aby jim daly přístup k některým bankovním údajům a umožnily obchodovat v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz