Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


iDNES AKCELERÁTOR: Surfujte rychleji a levněji

aktualizováno 
Připojujete-li se k internetu pomocí běžné telefonní linky, potom díky nové službě portálu iDNES, můžete nejen stahovat požadované stránky až třikrát rychleji, ale také výrazně ušetřit na telefonních poplatcích. To vše navíc získáte zcela zdarma.

Pokud se k internetu připojujete přes dial-up, patříte stále k většině českých uživatelů, kteří pomocí této technologie komunikují s okolním „elektronickým“ světem. Nejste-li náruživými surfaři, stačí vám na přečtení nejaktuálnějších zpráv či odeslání a přijetí e-mailu několik minut. Patříte-li však mezi ty, kteří při tomto způsobu připojení nějakou tu hodinku denně prosedí, existuje řešení, jak čas při nabíhání obsahu webových stránek ukrátit.

Čas jsou peníze

V poslední době se totiž objevilo několik programů, které dokážou až „několikanásobně“ zrychlit internet. Tím pádem klesají i náklady spojené s provozem. Stažení takové aplikace je navíc bezplatné. A co tedy jde a jak vše funguje? Akcelerátor pracuje na principu komprese webových stránek a optimalizace přenášených dat. Praxe je taková, že dojde ke zmenšení velikosti uživatelem zvolené stránky, čímž dojde k rychlejšímu načtení. Jako první přišla s tímto druhem služby společnost Czech On Line, a to pod názvem VOLNÝ internet akcelerátor. Nově nabízí tuto službu jako iDNES AKCELERÁTOR i zpravodajský portál iDNES ve spolupráci se společností Contactel. Sám Contactel plánuje představení svého vlastního akcelerátoru 18. října. Přidejte plyn Nastavit připojení přes iDNES a současně využít služeb akcelerátoru můžete jediným kliknutím na adrese http://pripojeni.idnes.cz. Požadujete-li něco víc a patříte již ke zdatnějším uživatelům, můžete si stáhnout klientskou verzi o velikosti 318 KB (http://linda.mobil.cz/download/akcelerator.exe), kterou můžete využít rovněž zdarma. Jedná se o systémově nenáročný prográmek, který dovoluje upravit vytáčené připojení s cílem dosáhnout optimální rychlosti. Instalace programu probíhá standardně, je bezproblémová a zabere několik sekund. S klientskou verzí máte neustálý přehled o čase stráveném na internetu a množství přenesených dat. 

idnes

V závislosti na těchto údajích lze optimalizovat množství stahovaných dat. Nastavení programu se provádí z hlavního menu Nástroje. Můžete zvolit pět předdefinovaných stupňů komprese obrázků nebo nastavit připojení, která mají být akcelerována.

nastav2

 

Obrázky lze samozřejmě zobrazit i v původní kvalitě přes nabídky v kontextovém menu. Díky rozsáhlým statistikám okamžitě zjistíte, jaké bylo původní množství nekomprimovaných dat, kolik jste jich nakonec přenesli a tím pádem i časovou úsporu. Snížit množství přenesených dat je možné i u komunikačních protokolů POP3 a SMTP sloužících při spojení s e-mailovou schránkou. Praktické testy s akcelerátory Srovnání akcelerátorů bylo provedeno na PC s operačním systémem Windows XP Professional v nejrozšířenějším internetovém prohlížeči Internet Explorer 6 s modemem Conexant HCF PCI V.92 na analogové telefonní lince. Porovnávali jsme iDNES AKCELERÁTOR a VOLNÝ internet akcelerátor.

Volny_ok

V prohlížeči bylo pochopitelně deaktivované cacheování stránek. Po otestování akcelerátoru byl vymazán obsah Historie a Temporary Internet Files. Testování probíhalo v pracovních dnech a o víkendu mezi třináctou a devatenáctou hodinou. Každá z níže uvedených stránek byla načtena celkem pětkrát. Časy se však výrazně nelišily, po změření byly hodnoty zprůměrovány a zaokrouhleny. Úroveň defaultní komprese u iDNES jsme změnili na střední.

 

nastav

Ta odpovídá třiceti procentům, na stejnou úroveň jsme změnili kompresi u druhého akcelerátoru. Subjektivní posouzení kvality komprimovaných obrázků není jednoduché, ale zdá se být srovnatelné. Na rychlost načítání stránek společně s kvalitou komprese má vliv i odezva serveru u ISP. Naměřené hodnoty s vypnutým a zapnutým akcelerátorem zobrazují níže uvedené tabulky. Poslední sloupec je procentuálním vyjádřením dosaženého zrychlení. Z něho je zřejmé, že kromě stránek zpravodajského serveru CNN si ve všech případech vedl lépe akcelerátor iDNESu. Oba akcelerátory byly testovány na svém vlastním připojení.

 

Načtená internetová stránka

bez akcelerátoru (s) iDNES akcelerátor (s)

zrychlení s iDNES akcelerátorem (%)

VOLNY internet akcelerátor (s) zrychlení s VOLNY internet akcelerator (%)
www.blesk.cz 44 15 65,909 21 52,273
www.novinky.cz 36 24 33,333 25 30,556
www.seznam.cz 17 11 35,294 13 23,529
www.idnes.cz 36 26 27,778 30 16,667
www.microsoft.com 41 23 25,806 31 0,000
www.cnn.com 43 41 4,651 39 9,302
www.ebay.com 35 27 22,857 34 2,857
www.seznamka.cz 17 14 17,647 15 11,756
http://ekonomika.idnes.cz 30 28 6,667 29 3,333
www.sms.cz 20 15 25,000 16 20,000

 Když automatice nevěříte

Chcete-li si službu iDNES akcelerátoru nastavit ručně, potom zadejte telefonní číslo: 971 101 201, jméno: idnes a heslo: idnes. Odměnou vám bude vyšší rychlost a to bez jakékoliv registrace a zadávání osobních údajů.

statistiska

 

 

Autoři:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Americký stát chce zpoplatnit porno

ilustrační snímek

Rhode Island plánuje zavést poplatek za to, že uživatel bude moci přistupovat na stránky s obsahem pro dospělé.

Najdete na iDNES.cz