Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


iMesh 1.02b + plugin pro Winamp = další konkurent Napsteru

  0:20aktualizováno  0:20
Vyzkoušeli jste při hledání MP3 souborů Gnutellu a Napster a zdá se vám to málo? Což takhle použít iMesh, který je nyní k dispozici i s pluginem pro Winamp.
Výměnný systém MP3 souborů, se kterým se proslavil program Napster je dnes bezesporu nejoblíbenějším způsobem vyhledávání MP3 souborů na Internetu. Je založen na sdílení MP3 souborů uložených v počítačích všech připojených klientů. Díky jednoduchému rozhraní dovoluje vyhledat a stáhnout MP3 soubory i jedincům, kterým jiné programy připadají příliš složité. Přestože je Napster kvůli ochraně autorských práv žalován, zdá se, že systém sám o sobě žádné zákony neporušuje. Bez ohledu na právní nejasnosti úspěch Napsteru podnítil i další aktivity stejného zaměření, a tak Napster nezůstal dlouho osamocen. Dnes kromě Napsteru existuje několik systémů pracujících na obdobném principu. O programu Gnutella, který vzbudil oprávněný rozruch, jsme již psali. Dalšími průkopníky nového trendu internetového šíření multimediálních souborů jsou CuteMX, iMesh a právě vzniklý Scour Exchange.

iMesh

Dnes bychom vám rádi představili méně známý program iMesh, který vznikl již v minulém roce, ale zatím nedosáhl takové proslulosti. Společnost iMesh svůj projekt stále zdokonaluje, a právě publikovala plugin pro přehrávač Winamp, s jehož pomocí můžete vyhledávat MP3 přímo z přehrávače. Samotný program funguje stejně jako Napster. Nejprve se musíte zaregistrovat pod přezdívkou a zadat, které adresáře chcete sdílet s ostatními. Pak již můžete začít hledat, co vás zajímá. Postup hledání je prostý, v okénku napíšete textový řetězec a program vyhledá dostupné soubory obsahující v názvu zadaný text.

hledání

Proti Napsteru chybí možnost bližší specifikace souborů. Funkce vyhledávání vypisuje informace o názvu a velikosti souboru. Dostupnost souboru je vyjádřena pěti stupni. Největším rozdílem a výhodou proti Napsteru je možnost hledat i jiné datové formáty než MP3. Můžete si vybrat, zda hledat zvukové soubory, videa nebo obrázky. Hledat lze samozřejmě i všechny multimediální formáty najednou. Vyhledávat soubory můžete i z WWW stránky firmy iMesh, ale ke stažení souborů musíte instalovat stejnojmenný program. Zajímavostí programu je možnost výměny skinů, grafických schémat s jejichž pomocí můžete změnit vzhled programového panelu podle libosti, podobně jako to umožňují MP3 přehrávače a některé další programy.

stahování

Horkou novinkou je plugin pro nejoblíbenější MP3 přehrávač Winamp. Plugin používá instalační systém Pimp, takže se sám nainstaluje do adresáře Winampu. Plugin patří k pluginům tzv. všeobecného určení, které není třeba aktivovat, protože pracují automaticky. Po spuštění přehrávače uvidíte na levém okraji jeho programového okna malou berušku - znamení, že plugin je aktivní. Když na berušku kliknete, objeví se vyhledávací dialog, v němž zadáte hledaný název. Výsledky hledání se objeví v okně jinak málo využívaného Winamp Browseru. Kliknutím na vyhledaný soubor se spustí iMesh klient a začne soubor stahovat.

Winamp s pluginem iMesh

Plugin v tomto pojetí je v podstatě zbytečný. Na rozdíl od Napster pluginu Napamp nezastupuje vlastního klienta, ale ke stažení musí spustit instalovaný program iMesh. Jde prakticky o stejný postup, jako když vyhledáváte soubory z internetové stránky firmy. Výhodou může být pouze pro notorické posluchače přehrávače Winamp, kteří odmítají používat všechny ostatní programy.

Winamp Browser

IMesh pracuje stejně jako Napster. Pro zájemce o MP3 soubory může být příjemnější jeho rozhraní, ale hlavní jsou výsledky. Vzhledem k menšímu počtu klientů sdílejících své soubory je nabídka přirozeně nižší. Tento handicap částečně nahrazuje možnost vyhledávat i multimediální soubory jiného druhu než MP3. Navíc vyhledané soubory lze většinou ihned stáhnout, což u Napsteru i Gnutelly vždy neplatí. V každém případě se vyplatí program vyzkoušet, možná vám beruška přinese štěstí.

Výrobce: iMesh.com, Inc.
Website: http://www.imesh.com/
Platforma: Windows 95/98/NT
Cena: Freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Vychází nová verze Windows 10. Nastavte si, kdy se vám nainstaluje

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft během večera a noci na středu SELČ vydá novou verzi Windows 10. Pokud nechcete, aby se vám začala instalovat...

Instagram přináší funkci Focus. Vyrobí lepší portrét s rozostřeným pozadím

První dáma USA Melania Trumpová na prvním oficiálním portrétu, který Bílý dům...

Aktualizace Instagramu z minulého týdne přinesla funkci Focus. Ta napodobuje portrétové fotky nejnovějších mobilů díky...

Naučte Windows pracovat i s netradičními komprimovanými archivy

Počítačový kód

Windows od verze XP obsahuje integrovanou funkci pro rozbalení a balení souborů do jednoho balíčku. Pokud se však...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz