Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Infografiky pro každého i zájezd na míru

aktualizováno 
Představíme vám jeden z nejrozšířenějších a nejznámějších nástrojů na tvorbu infografik v podobě Infogr.amu. Co dělat v případě pracovního úrazu a jeho záznam on-line, nabízí PracovníÚraz.cz. A konec anonymním zájezdům ve vyhledávačích dovolených se snaží udělat TravelPortal.cz.

Ilustrační snímek | foto: Acer

Infografika snadno a rychle

Infogr.am – www.infogr.am

Fotografie, grafy a videa. Stále populárnější forma pro sdělení jakýchkoliv informací světu. Jistě jste se setkali se speciálními obrázky, ve kterých se nacházela řada informací. Takzvaná infografika dá za tisíc slov a informace prezentuje díky vizualizaci jasně a srozumitelně. Vytvořit ji lze i bez grafika díky Infogr.am.

Se službou se pracuje rychle a jednoduše. Po přihlášení do systému – registrací, pomocí Facebooku či Twitteru – nastartujete nový projekt, vyberete jednu z dostupných šablon (zatím jich je k dispozici pět) a tu zeditujete podle svých potřeb. Takže můžete zadat čísla do tabulky, která je přenese do grafu šablony, a dále zeditovat texty, změnit barvy, přidat obrázek či nový graf. Nechybí náhled na vytvořenou infografiku a sdílet ji lze na Twitter, Facebook, Pinterest či pomocí EMBED kódu umístit třeba na web.

Infogr.am
Podobné weby
Visual.ly – tvorba působivé infografiky
Easel.ly – vytvořte a sdílejte vizuály

Řešení pracovních úrazů

PracovníÚraz.cz – www.pracovniuraz.cz

Portál PracovníÚraz.cz umožňuje zapisovat a evidovat pracovní úrazy v zaměstnání. Nutná agenda se tak může stát přehledná a hlavně dostupná kdykoliv, kdekoliv a pro kohokoliv.

Na portálu je možné vyplnit Záznam o pracovním úrazu do předpřipraveného on-line formuláře. Ke kompletnímu vyplnění není potřeba více než 10 minut a zvládne to každý. Formulář je pro přehlednost rozdělen do pěti částí. První částí jsou základní údaje - stačí vyplnit e-mail a typ úrazu. Dále se vyplňují údaje o zaměstnavateli, následuje část pro informace o zaměstnanci. Čtvrtá část je určena pro konkrétní údaje o úrazu a pátá část pro nahrání všech dalších dokumentů jako svědectví, fotografie aj. Po vyplnění je záznam o úrazu ve formátu PDF automaticky odeslán na e-mail, který jste zadali a vy s ním můžete dále nakládat dle potřeby. Systém vám dokonce zobrazí i všechny důležité kontakty a poradí, jak dále postupovat. Pokud budete potřebovat záznam doplnit, i to je možné. Kromě formuláře najdete na webu i poradnu. K dispozici jsou všechny informace o tom, jak záznam o úrazu vyplnit, jaké jsou povinnosti zaměstnavatele, dozvíte se zde i to, jak vést knihu úrazů a další cenné informace.

PracovníÚraz.cz
Podobné weby
Pracovní-úraz.cz – právo při úrazu
Odškodnění-pracovního-úrazu.cz – na co máme nárok

Agregátor zájezdů s informací, kdo je pořádá

TravelPortal.cz – www.travelportal.cz

Vyhledáváte dovolenou na jednom z webů, které nabízejí zájezdy od více cestovek? Také vám vadí, že se předem nedozvíte, s jakou cestovkou nakonec pojedete? V tom případě se vám bude líbit TravelPortal.cz.

Nejenže u každého zájezdu vpravo nahoře u ikony podaných rukou najdete informaci o tom, kdo zájezd pořádá, ale také máte možnost využít porovnávač a tak si nabídky na dovolené můžete zobrazit přehledně vedle sebe. Uživatel tak vždy ví, se kterou cestovní kanceláří pojede, a může porovnávat s nabídkou na webu, tištěném katalogu či kamenné pobočce. V nabídce jsou zájezdy z více než 90 cestovních kanceláří. K zájezdu si lze nechat následně vytvořit přesnou kalkulaci, objednat a zaplatit. Na webu je možné vyhledávat zájezdy dle mnoha kritérií od ceny přes místo a datum odletu a návratu po způsob stravování. Navíc umožňuje zobrazení zájezdů dle cestovních kanceláří a v přípravě je také možnost vyhledávání dle očekávaného počasí ve zvolené destinaci či v době zájezdu.

TravelPortal.cz
Podobné weby
Dovolená.cz – vyhledávání dovolených na jednom místě
Invia.cz – největší český online prodejce zájezdů

Uwwwízlo v síti

Tvoříte-li obsah na Instagram a rádi byste fotografie či videa použili i jinde, nebo si je zazálohovali či poskytli i někomu, kdo na této síti není, potom se vám bude líbit služba Instaport.me. Po přihlášení vám totiž umožní stáhnout obsah (vyberete jaký) do jednoho komprimovaného souboru.

Nechat si otestovat své znalosti z různých oborů, naučit se něčemu novému, nebo se jen tak bavit nabízí web Zábavnétesty.sk. Najdete na něm stovky různých testů a máte možnost vytvořit si i své a tak třeba podrobit národ testování.

Web Středočeské-zámky.cz dává návštěvníkům přehled o zámcích a hradech ve středočeském kraji a v Praze. Snadno si tak můžete vybrat cíl vašeho výletu a dozvědět se o něm více a prohlédnout na fotografiích.

Středočeské-zámky.czNejčtenější

Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk

(Ilustrační snímek)

Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě....

Odtud prý NASA vysílala falešné záběry z přistání na Měsíci

Lunar Crater

K nejbližšímu městu je to téměř 130 kilometrů. Okolo není nic než poušť a pár kusů dobytka, který se popásá na...Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Jak ulovit patnáctku. Američané nabídli sto tisíc dolarů a marně čekali

MiG-15bis, se kterým ulétl severokorejský stíhač No Kum-sok do Jižní Koreje,...

Během korejské války chtěli Američané vypsáním vysoké finanční odměny zlákat některého z pilotů MiGu-15 k úletu na svou...

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: Jak zakázat automatické aktualizace dlaždic

Tipy a triky pro Windows 10

Podíváme se nejen na to, jak vyřadit z chodu automatickou aktualizaci dlaždicových aplikací, ale také jak vypnout...

Stáhněte si zdarma: stahování z YouTube či blokování touchpadu

Ilustrační foto

Praktický postranní panel pro pracovní plochu najdete v W8 Sidebar. Připojit a pracovat se soubory v ISO je hračkou pro...

Tablet jako prodejna nepotřebných věcí nebo testovač výkonu

Tablet pro práci i zábavu

Přehled užitečných aplikací pro tablety tentokrát obsahuje například nástroj na otestování výkonu operační paměti a...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz