Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Intel: Pentium 4 s frekvencí 1,8 a 1,6 GHz

aktualizováno 
Intel uvedl Pentium 4 na frekvenci 1,8 GHz, svůj nejvýkonnější mikroprocesor pro stolní počítače - o noteboocích zatím není vidu ani slechu. Pokud Vás zajímá více podrobností o P4 přímo z úst marketingového oddělení Intelu, čtěte dále.
Tisková zpráva

Intel uvádí procesory Pentium(R) 4 s frekvencí 1,8 a 1,6 GHz

SANTA CLARA, Kalifornie, 2. července 2001 - Společnost Intel Corporation dnes uvedla procesor Intel(R) Pentium* 4 na frekvenci 1,8 GHz, svůj nejvýkonnější mikroprocesor pro stolní počítače. Intel také oznámil uvedení procesoru Pentium 4 s frekvencí 1,6 GHz. V nejbližší době začnou výrobci počítačů po celém světě představovat systémy založené na těchto nových mikroprocesorech.

Procesor Intel Pentium 4 poskytuje stále vyšší výkon pro uživatele stolních počítačů. Solidní výnosy umožnily společnosti Intel zrychlit uvádění těchto produktů, přičemž verze s taktovací frekvencí 2 GHz je plánována už na konec tohoto čtvrtletí.

"Tyto dvě nové frekvence nabízejí našim zákazníkům ještě širší rozsah výkonových a cenových možností," řekl Louis Burns, viceprezident a generální ředitel Desktop Platforms Group společnosti Intel. "Procesor Pentium 4 získává popularitu, neboť naši zákazníci a výrobci softwaru stále více využívají jeho ohromný výkon."
Systémy založené na procesorech Pentium 4 jsou navrhovány tak, aby splňovaly požadavky široké řady uživatelů. Spotřebitelům procesor Pentium 4 přináší vysoký výkon pro zpracování digitálního videa a zvuku, zobrazování trojrozměrné grafiky a využití nejnovějších internetových technologií. Uživatelům, kteří propojují zařízení pro zábavu a výkon, poskytují systémy s vysoce výkonnými procesory Pentium 4 ještě větší hodnotu. Uživatelům ve firmách poskytuje Pentium 4 výkon, životnost a návratnost investic, které potřebují pro zajištění současné i budoucí konkurenční výhody.

Mikroarchitektura Intel(R) NetBurstTM a čipová sada Intel(R) 850

Mikroarchitektura Intel NetBurstTM umožňuje procesorům Pentium 4, aby pracovaly v extrémně vysokých rychlostech a poskytovaly vysoký výkon každodenním uživatelům počítačů právě tehdy, kdy jej potřebují nejvíc. Tato technologie bude základem nejpokročilejších 32bitových procesorů Intel ještě několik příštích let. Pentium 4 je první zcela nový model desktopového procesoru Intel od roku 1995, kdy byl uveden procesor Intel(R) Pentium(R) Pro s mikroarchitekturou P6.

Procesorová platforma Pentium 4 je založena na vysoce výkonné čipové sadě Intel(R) 850. Duální RDRAM* paměťové banky čipové sady Intel 850 ideálně doplňují 400-MHz systémovou sběrnici procesoru Pentium 4, takže platforma poskytuje propustnost 3,2 gigabajty za sekundu. Intel rovněž ve velkém objemu dodává základni desky D850GB, které podporují procesory Pentium 4 ve formátu ATX.

Na základě výsledků benchmarkového testu SPEC CPU* 2000 je Pentium 4 s taktovací rychlostí 1,8 GHz nejvýkonnějším desktopovým procesorem společnosti Intel. Procesor Pentium 4 na 1,8 GHz dosáhl nejvyššího výkonového výsledku mezi desktopovými procesory na světě, v benchmarkového testu SPECint*_base2000 získal skóre 596. Navíc v testu SPECfp*_base2000 získal procesor Pentium 4 na 1,8 GHz skóre 618. Podrobnější informace o výkonu procesorů Pentium 4 najdete na www.intel.com/procs/perf.

Ceny a dostupnost

Procesor Intel Pentium 4 na 1,8 GHz vyráběný 0,18-mikronovou technologií společností Intel je již nyní k dispozici. V objemech po 1 000 kusech stojí 1,8 GHz verze 562 dolary a 1,6 GHz verze stojí 294 dolary. Intel rovněž dodává boxované verze těchto procesorů pro partnery kategorie Intel Premier Provider a Intel Product Integrator, kteří tak mohou okamžitě začít dodávat systémy založené na těchto nových procesorech.

Intel, největší světový výrobce čipů, je také předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Další informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom.

# # #

*Známky a značky třetích stran jsou majetkem jejich držitelů. Intel, Pentium a NetBurst jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti Intel Corporation nebo jejích divizí ve Spojených státech a dalších zemích.
Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Další z rubriky

Tišší klávesnice a větší výkon. Apple představil nové MacBooky Pro

Nové MacBooky Pro

Apple konečně představil inovované verze notebooků MacBook Pro. Hlavními novinkami jsou procesory Intel osmé generace,...

Toshiba končí s notebooky. Výrobu koupí za hubičku Sharp

Ultrabook Dynabook Kira V634 má mít výdrž 22 hodin.

Japonská společnost Sharp koupí za 36 milionů dolarů (788 milionů Kč) kontrolní podíl v divizi osobních počítačů další...

Pokud nevíte, co si s takovým výkonem počít, není to notebook pro vás

Eurocom Sky X7C nesmíte porovnávat s notebooky. Je to desktop.

Otestovali jsme notebook Eurocom Sky X7C. Je to v podstatě výkonný stolní počítač s monitorem a klávesnicí zabalený do...

Najdete na iDNES.cz