Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Intel: Pentium 4 s frekvencí 1,8 a 1,6 GHz

aktualizováno 
Intel uvedl Pentium 4 na frekvenci 1,8 GHz, svůj nejvýkonnější mikroprocesor pro stolní počítače - o noteboocích zatím není vidu ani slechu. Pokud Vás zajímá více podrobností o P4 přímo z úst marketingového oddělení Intelu, čtěte dále.
Tisková zpráva

Intel uvádí procesory Pentium(R) 4 s frekvencí 1,8 a 1,6 GHz

SANTA CLARA, Kalifornie, 2. července 2001 - Společnost Intel Corporation dnes uvedla procesor Intel(R) Pentium* 4 na frekvenci 1,8 GHz, svůj nejvýkonnější mikroprocesor pro stolní počítače. Intel také oznámil uvedení procesoru Pentium 4 s frekvencí 1,6 GHz. V nejbližší době začnou výrobci počítačů po celém světě představovat systémy založené na těchto nových mikroprocesorech.

Procesor Intel Pentium 4 poskytuje stále vyšší výkon pro uživatele stolních počítačů. Solidní výnosy umožnily společnosti Intel zrychlit uvádění těchto produktů, přičemž verze s taktovací frekvencí 2 GHz je plánována už na konec tohoto čtvrtletí.

"Tyto dvě nové frekvence nabízejí našim zákazníkům ještě širší rozsah výkonových a cenových možností," řekl Louis Burns, viceprezident a generální ředitel Desktop Platforms Group společnosti Intel. "Procesor Pentium 4 získává popularitu, neboť naši zákazníci a výrobci softwaru stále více využívají jeho ohromný výkon."
Systémy založené na procesorech Pentium 4 jsou navrhovány tak, aby splňovaly požadavky široké řady uživatelů. Spotřebitelům procesor Pentium 4 přináší vysoký výkon pro zpracování digitálního videa a zvuku, zobrazování trojrozměrné grafiky a využití nejnovějších internetových technologií. Uživatelům, kteří propojují zařízení pro zábavu a výkon, poskytují systémy s vysoce výkonnými procesory Pentium 4 ještě větší hodnotu. Uživatelům ve firmách poskytuje Pentium 4 výkon, životnost a návratnost investic, které potřebují pro zajištění současné i budoucí konkurenční výhody.

Mikroarchitektura Intel(R) NetBurstTM a čipová sada Intel(R) 850

Mikroarchitektura Intel NetBurstTM umožňuje procesorům Pentium 4, aby pracovaly v extrémně vysokých rychlostech a poskytovaly vysoký výkon každodenním uživatelům počítačů právě tehdy, kdy jej potřebují nejvíc. Tato technologie bude základem nejpokročilejších 32bitových procesorů Intel ještě několik příštích let. Pentium 4 je první zcela nový model desktopového procesoru Intel od roku 1995, kdy byl uveden procesor Intel(R) Pentium(R) Pro s mikroarchitekturou P6.

Procesorová platforma Pentium 4 je založena na vysoce výkonné čipové sadě Intel(R) 850. Duální RDRAM* paměťové banky čipové sady Intel 850 ideálně doplňují 400-MHz systémovou sběrnici procesoru Pentium 4, takže platforma poskytuje propustnost 3,2 gigabajty za sekundu. Intel rovněž ve velkém objemu dodává základni desky D850GB, které podporují procesory Pentium 4 ve formátu ATX.

Na základě výsledků benchmarkového testu SPEC CPU* 2000 je Pentium 4 s taktovací rychlostí 1,8 GHz nejvýkonnějším desktopovým procesorem společnosti Intel. Procesor Pentium 4 na 1,8 GHz dosáhl nejvyššího výkonového výsledku mezi desktopovými procesory na světě, v benchmarkového testu SPECint*_base2000 získal skóre 596. Navíc v testu SPECfp*_base2000 získal procesor Pentium 4 na 1,8 GHz skóre 618. Podrobnější informace o výkonu procesorů Pentium 4 najdete na www.intel.com/procs/perf.

Ceny a dostupnost

Procesor Intel Pentium 4 na 1,8 GHz vyráběný 0,18-mikronovou technologií společností Intel je již nyní k dispozici. V objemech po 1 000 kusech stojí 1,8 GHz verze 562 dolary a 1,6 GHz verze stojí 294 dolary. Intel rovněž dodává boxované verze těchto procesorů pro partnery kategorie Intel Premier Provider a Intel Product Integrator, kteří tak mohou okamžitě začít dodávat systémy založené na těchto nových procesorech.

Intel, největší světový výrobce čipů, je také předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Další informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom.

# # #

*Známky a značky třetích stran jsou majetkem jejich držitelů. Intel, Pentium a NetBurst jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti Intel Corporation nebo jejích divizí ve Spojených státech a dalších zemích.
Autor:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Kamery se šoupátky, HDR displeje a brutální konektor. ThinkPady pro 2018

Nývlt Václav: Lenovo OK

Lenovo představilo nové notebooky ThinkPad pro rok 2018, v prodeji by měly být zhruba do čtrnácti dnů. Zaujaly nás...

Kamera v klávesnici, čtečka v tlačítku. Huawei představil parádní notebook

Huawei MateBook X Pro

MateBook X Pro je vše, jen ne tuctový notebook. Zaujme displejem s naprosto minimálním rámečkem, kam se nevešla kamera,...

První dojmy: nový hebký Surface Laptop a odlehčený Windows S

Surface Laptop

Představení nového luxusního notebooku a odlehčeného operačního systému Microsoft stihl ještě před konferencí Build. Ve...

Najdete na iDNES.cz