Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Intel chystá chytrý televizor pro inzerenty. iOS 6 nebude pro iPad 1

  17:16aktualizováno  17:16
Přenosných hraček připojených na internet bude už letos víc než lidí. Sedm miliard zařízení se tento rok připojí k síti. Do roku 2015 to bude už 15 miliard. Intel přišel na to, jak sledovat diváky a dodávat jim přesněji cílenou reklamu. Apple přijde s novými verzemi operačních systémů. KVIK - rychlé zprávy každý den.

Čipy od Intelu najdeme například i v Google TV set top boxech. (ilustrační foto) | foto: Jan Kužník, Technet.cz

Zvěsti kolem Applu

V pondělí večer bude uvedena nová verze operačního systému iOS 6. Podle uniklých dokumentů to vypadá, že nebude podporovat první verzi iPadu a ani třetí verzi iPodu Touch. Technicky pro to není žádný důvod, protože hardwarově je první iPad mladší než například iPhone 3GS, který nový iOS podporovat bude. Uvidíme v pondělí večer.

Další zvěsti hovoří o tom, že na konferenci WWDC 2012, která začíná v pondělí v 19:00 našeho času, Apple představí novou verzi virtuální asistentky Siri pro tablety iPad. Velká očekávání jsou spojena i s operačním systémem Mountain Lion, který na počítačích Apple nyní běží v betaverzi.

Velcí optimisté také očekávají, že Apple v pondělí oznámí vstup mezi výrobce televizorů. O iTV nebo nejnověji iPanelu se šušká už dlouho. Poslední úniky tvrdí, že na konferenci bude k vidění minimálně SDK (vývojové prostředí) pro vytváření aplikací pro velkou obrazovku, která prý Apple dá k dispozici třetím stranám - více zde.

Intel chce také chytrou televizi. Ale trochu jinak

Po svém si představuje chytrou televizi společnost Intel. Podle agentury Reuters má hotový koncept set top boxu pro příjem kabelové televize, který skrze kameru rozpozná uživatele (face recognition) a podle toho mu naservíruje například reklamu nebo vhodné kanály.

Společnost tvrdí, že nebude shromažďovat data o konkrétních divácích, ale bude schopna nabízet reklamu například podle věku a pohlaví. Problém má Intel zatím ten, že se nedokázal dohodnout s žádným velkým poskytovatelem televizního obsahu. Myšlenka přímého sledování uživatelů je zřejmě zatím příliš kontroverzní a navíc se požadavky Intelu neshodují s obchodním modelem většiny poskytovatelů obsahu. 

První set top boxy s předinstalovaným Velkým bratrem by se přitom podle informací, které má k dispozici Reuters, měly objevit už koncem roku. To se však zřejmě nestane.

Gadgetů připojených na internet je víc než lidí

Počet přenosných počítačů a mobilních zařízení s přístupem na internet letos dosáhne počtu sedm miliard. Mobilů, tabletů notebooků, ultrabooků, netbooků, elektronických čteček knih, MP3 přehrávačů a dalších k internetu připojitelných hraček tak bude na světě víc než nás lidí. A bude hůř. Do roku 2015 se počet gadgetů podle společnosti Intel zvýší na 15 miliard. Reálný počet uživatelů internetu se ze stávajících dvou miliard zvýší na tři.

Do roku 2015 se ztrojnásobí objem přenesených dat a přesáhne 4,8 zetabytu ročně. Zeta představuje číslo s 21 nulami.

"Už nyní přes každého z nás denně projdou data v objemu více než jeden GB, za tři roky bude každý uživatel generovat denně více než čtyři GB dat, tedy zhruba stejný objem jako dva dvouhodinové filmy v HD kvalitě," uvedl mluvčí Intelu Pavel Svoboda. V důsledku toho se tak ročně až o 50 procent zvýší objem dat, která bude třeba ukládat.

Za jednu minutu si uživatelé internetu v současnosti globálně stáhnou 47 000 aplikací, proběhne více než dva miliony vyhledávání na Googlu proti 694 000 loni, uživatelé odešlou 204 milionů e-mailů, což je o 32 milionů více než před rokem. A 277 000 lidí se přihlásí na svůj účet na Facebooku.

Zobrazí se šest milionů webových stránek a lidé na YouTube nahrají 30 hodin obrazového materiálu a současně zhlédnou 1,3 milionu videí.

Autoři: ,Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Ruské úřady zablokovaly komunikační aplikaci Telegram

Messenger Telegram

Šifrovaná komunikační síť Telegram, která odmítla vydat ruským úřadům přístup ke komunikaci uživatelů, byla...

Televizi nejen od UPC si přes internet pustíte i na zahraniční dovolené

UPC Horizon GO si již spustíte i v zahraničí. Vyzkoušeli jsme na hotelovém...

Loňské nařízení EU o konci digitálních hranic pro využívání digitálních služeb v rámci Evropy se začíná uplatňovat....

Gmail změní design a představí i nové funkce

Rozkliknutí kalendáře v gmailu

Emailová služba od Googlu změní v příštích týdnech design. Kromě toho představí služba i několik novinek, jako...

Najdete na iDNES.cz