Internet, jeden americký plukovník a devětačtyřicet zlomených srdcí

aktualizováno 
Plukovník americké armády dokázal během několika let přes internet zbláznit hlavu několika desítkám vdavkůchtivých dam. Až náhodou se na záletnictví ženatého muže přišlo. Ženy žádají vězení, 51letému muži však nejspíš žádný trest nehrozí.

Požádal o ruku Karen. Nabídl manželství Yaně. Vyznal lásku Monice. Slíbil sňatek Kathy. Plánoval svatbu se Sarah. Věnoval celé své srdce Susan. Popletl hlavu Vicki. Pobláznil Colette. Už jste si udělali obrázek? Řeč je o plukovníku americké armády Kassi Salehovi, který se účastnil vojenské operace v Afghánistánu, ale na samotu si rozhodně nemohl stěžovat, píše list The New York Post.

Podle prvních zjištění vyšetřovací komise armády, která se jeho případem začala zabývat na žádost jedné ze zamilovaných žen, se plukovníkovi podařilo poplést hlavu desítkám žen - potenciálních manželek - ve Spojených státech a Kanadě, se kterými se poznal prostřednictvím internetových seznamek. V posledních dnech, kdy jeho chronické donchuánství vyšlo najevo, daly podvedené ženy dohromady seznam, na kterém je téměř padesát jmen. Všechny se cítí oklamané, bolí je zlomené srdce, a tak se chtějí mstít. Žádají armádu, aby virtuálně promiskuitního plukovníka potrestala a strčila do vězení, ovšem má to jeden háček. Armádní právníci si nejsou moc jisti, jestli jeho chování - pokud se ho vůbec podaří prokázat - nějakým způsobem porušuje buď trestní zákoník, anebo vojenské řády.

Saleh je přitom veterán americké armády, který v jejích řadách strávil devětadvacet let a účastnil se mise v Afghánistánu, kde sloužil až do května letošního roku. Jeho jméno se dostalo do novinových titulků, když loni v červenci vedl vyšetřování nešťastného incidentu střelby do svatebního průvodu, při němž američtí vojáci zabili a zranili desítky afghánských civilistů.

Kromě vojenských povinností ale stačil ještě plést hlavu ženám po celé Severní Americe, kde se mu podařilo pořídit si sbírku nápadnic ve všech amerických státech, včetně Aljašky a Havaje, plus Kanady. Jejich věk je od 33 do 57 let, s prvními z nich se seznámil už před pěti lety, s poslední letos v březnu. K seznamování mu sloužily internetové seznamky a kontakty udržoval převážně prostřednictvím e-mailové pošty a telefonátů - v reálu se s ním setkalo jen pár žen.

Plukovník, kterému je 51 let, všem sliboval manželství, přestože je údajně už dávno ženatý. Svádění žen na dálku ho prostě jenom bavilo a podle toho, co vyprávějí samy podvedené, v tom byl skutečně jedinečný, hotový Casanova. Jednou z nich je i 43letá Robin Solodová z Manhattanu, která se snažila najít partnera přes internetové seznamky čtyři roky. Vloni v listopadu si dala inzerát na seznamku vysokých lidí a Saleh jí odpověděl.

"E-mail, který mi poslal, byl nádherně romantický," vzpomíná Robin. "Psal mi, jak jsem nádherná, úžasná, jak strašně moc mě chce poznat." Napsal, že bojuje v Afghánistánu. Už o týden později volal přes satelitní telefon. Denně psal vášnivé e-maily, telefonoval, vyznával lásku. "Úplně nejopojnější byly jeho milostné dopisy," říká Robin.

"Psal líp než Yeats. Psal líp než Shakespeare. Naprosto mi popletl hlavu svými pocity: Kočičko, chtěl bych ti říct, jak moc mi chybíš. Nemůžu se dočkat, až se vrátím domů, až se vrátím k tobě. Jsi celý můj svět, můj život, moje láska i můj vesmír. Jsi to, co mi maminka říkávala arabsky, když jsem byl ještě malej kluk. Ji junni (moje oči), ja hjjetti (moje lásko), ja elbí (srdíčko moje), ja umrí (můj živote). Tohle mi zpívala, když jsem byl malý, abych líp spal v našem jednopokojovém bytě v chudinském slumu v Brooklynu."

To ještě netušila, že e-maily, které dostává, jsou buď rozesílané kolektivně několika desítkám žen, anebo dokonce dílem některé z nich - Saleh byl zvyklý vzít milostný dopis, který dostal, změnit oslovení a podpis a přeposlat ho dál. Na podvod přišla ve chvíli, kdy sledovala v televizi reportáž o ženě z Washingtonu, která netrpělivě čeká, až se její milý vrátí z vojenské mise v dalekém Afghánistánu. V tom muži s hrůzou poznala Saleha, který jí před časem nabídl manželství a ona, ačkoli ho nikdy neviděla, okamžitě souhlasila.

"Cítila jsem, že je mezi námi silné pouto, že prostě patříme k sobě," říká dnes Robin Solodová. "Bohužel existuje nějakých padesát a možná ještě víc žen, které si myslely totéž," dodává trpce.

Autor:

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Fotoslužba Flickr omezí prostor zdarma. Místo terabajtu dá 1 000 fotek

Přihlašovací stránka Flickru

Pokud jste někdy použili pro uložení fotografií službu Flickr, pak si zkontrolujte, zda tam náhodou nemáte více než 1...

Proč Češi nečtou? Většina si dělá názor bez znalosti faktů, ukázala studie

Proč lidé (ne)čtou

Nová studie ukazuje, že lidé, především mladí lidé, už téměř nečtou. Ale to jim nebrání v tom, aby se na sociálních...

Stáhněte si zdarma: jak na synchronizaci Google kalendáře s Outlookem

Ilustrační foto - kalendář

Propojit mezi sebou kalendáře Google a Outlooku a synchronizovat umí Outlook Google Calendar Sync. Přenosný prohlížeč...

Najdete na iDNES.cz