Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Internetová mapa ukáže místa, kde se dobře jí a nakupuje

aktualizováno 
Nová služba vám řekne o restauraci ve vašem městě, kde kuchař nemá své hosty za blbce, nebo kde koupit čerstvou zeleninu a maso. Pustit na internetu si můžete i stovky on-line TV včetně těch českých. A zeměpis procvičíte rychle a lehce zábavnou formou na speciálním webu.
Scuk.cz - ilustrační foto

Scuk.cz - ilustrační foto | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Kde dobře jíst a nakupovat
Scuk.cz – www.scuk.cz

Nedávno spuštěná služba Scuk.cz si klade za cíl mapovat podniky s jídlem v tuzemsku. Na stránkách byste měli najít průvodce po místech, kde se dobře jí a nakupuje. Nejde přitom pouze o nějaký rejstřík nejen restauračních zařízení.

Založil ji a vede Martin Kuciel, který je znám spíše jako Cuketka. Společně s ním informace tvoří další foodblogeři a specialisté nejen na jídlo. Jeho cílem je vytvořit spolehlivého a skutečně nezávislého průvodce po dobrém jídle a pití. Služba neumožňuje, aby se ke kvalitě podniků mohl vyjádřit kdokoliv, ale návštěvníci mohou udělovat palce.

Průvodce ukazuje pouze místa, která překročí základní úroveň kvality. Všechna doporučení jsou podložena autentickými recenzemi na základě návštěv podniků. Kvalita a poctivost hodnocení je kontrolována hned na několika úrovních.

Návštěvníci výsledek zjistí známkou a to pro personál, prostředí a kvalitu. Nechybí ani cenová relace. Zatím je slušně zmapovaná Praha a větší města. Pro přehlednost a rychlou navigaci slouží hlavní lišta. V ní se přepnete rychle na různá zařízení jako kavárny, cukrárny, lahůdky apod.

Scuk.cz

Podobné stránky
Českéhospudky.cz – restaurace z celé ČR
Czechpubs.cz – české hospody


TV on-line
Zapni.tv – www.zapni.tv

Nemáte-li TV a ani televizní tuner v počítači a notebooku a přitom byste se rádi podívali na nějaký program, co budou naše, slovenské, ale i jiné zahraniční televize vysílat, stačí vám rychlé připojení k internetu, webových prohlížeč a znát adresu Zapnit.tv.

Tato služba totiž nabízí téměř tisíc televizních stanic z celého světa vysílajících zdarma on-line. Nejde přitom pouze o alternativu ke klasické TV, ale zároveň umožňuje přehrávat i archívy, anebo přehrávat výhradně internetové TV.

Vyhledávat lze dle států nebo žánrů. U každého kanálu nechybí informace o potřebné přenosové rychlosti. Zapnit.tv také nabízí možnost přehrávat rádia a chatovat s ostatními návštěvníky služby.

Zapni.tv

Podobné stránky
Myp2p.eu – on-line torrent streamy nejen TV
TVlink.cz – on-line TV z celého světa


Zeměpisné testy
Travelpod.com - www.travelpod.com/traveler-iq
Jestliže se domníváte, že máte dobré zeměpisní znalosti, otestujte si je. Pokud jsou naopak mizerné, tak si je vylepšete. Nejen toto umožňuje tato služba.

Travelpod.com je jakousi zábavnou vzdělávací hrou. Na stránce najdete zajímavou možnost jak si otestovat, zda víte a správně určíte, kde se asi nachází vybraná města různých států či kulturní místa apod. Po načtení stránky si nahoře vyberte část světa.

Pak budete postupně dostávat otázky typu, kde leží Paříž, kde Bukurešť apod. Vy pomocí myši umístíte kurzor na místo, o kterém si myslíte, že je správné a kliknete. Na rozhodnutí máte přibližně deset sekund. Hodnotí se přesnost, s jakou odhadnete polohu hledaného místa (města). Jinými slovy: jak přesně zabodnete vlaječku do slepé mapy.

Body se však přičítají i podle toho, jak rychle na otázku reagujete. Pokud se netrefíte přesně, zobrazí se i informace o kolik kilometrů jste se spletli. Kromě měst a míst se můžete nechat vyzkoušet i z vlajek států, ale také ze známých míst, které se budou zobrazovat na fotografiích.

Zkoušení je postupně těší. Hra má totiž několik úrovní. Pro postup do další přitom musíte dosáhnout požadovaného počtu bodů. Otázky se postupně opakují, takže pokud budete cvičit, můžete se stát mistry.

Travelpod.com

Podobné stránky
Ilike2learn.com – test ze zeměpisu
Tým.cz – zeměpisné grafické hra a testy


Uwwwízlo v síti

Být na obálce Cosmopolitanu, Time či časopise s titulkem Muž roku? Tak to vám umožní Photo505.com. Vyberte si šablonu, nahrajete obrázek obličeje a služba vám během chvilky vytvoří působivou fotografii. Tu si můžete stáhnout, sdílet na Facebooku, Twitteru či získat EMBED kód nebo odkaz na fotografii.

Co se dnes či v minulých dnech stalo, zjistíte snadno na celé řadě zpravodajských serverů. Chcete-li však získat informace co se stalo v aktuální den před několika lety, pak zavítejte na web Neaktuality.cz.

Vezměte grafiku vyhledávače Google, své jméno a rozměr vizitky. Pomocí těchto tří věcí vyrobíte během chvilky zajímavou a hlavně vtipnou navštívenku. Tedy za předpokladu, že informace o vás Google indexuje – např. po zadání vašeho jména a třeba názvu firmy se objevíte na první pozici.

Ale pozor, má to i nevýhody. Za prvé byste museli Google zažádat o schválení používání jejich loga, a pak nějaký SEO expert by vás z první pozice mohl během několika dnů či týdnů z první pozice "vyšoupnout". Vizuál papírové vizitky najdete zde.

Google me card
Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Chcete dál používat Facebook? Budete muset souhlasit s cílením reklamy

(Ilustrační snímek)

Facebook bude nadále cílit reklamu, jen si k tomu vyžádá váš souhlas. V případě, že odmítnete, nebudete mít možnost...

Ruský kontrolní úřad v ráži. Znovu varuje Facebook, že ho zakáže

Logo Facebook

Ruský úřad pro dozor nad internetem a komunikacemi Roskomnadzor varoval, že Facebook může být v zemi zablokována, pokud...

Najdete na iDNES.cz