Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Internetové antiviry zajistí i vám vyšetření na dálku

aktualizováno 
On-line aplikace, které prověří váš počítač na dálku po internetu, nabízí řada bezpečnostních firem. Výhoda takových antivirů je zřejmá. Nemusíte si do počítače instalovat objemný antivirový software, ani se starat o jeho aktualizace.

Vyšetřete svůj počítač na dálku | foto: Profimedia

Internetový antivirový nástroj nekonzumuje neustále výkon procesoru ani operační paměť počítače. Antivirovou kontrolu si jednoduše vyžádáte pouze, když budete chtít.

Na druhou stranu musíte počítat s tím, že nebudete chráněni permanentně. To zajistí jen antivir instalovaný přímo v počítači.

ESET Online Scanner

Online antivir ESET Online Scanner prověří váš počítač po internetu a zbaví jej škodlivého softwaru, jako jsou viry, červi nebo špehovací programy. ESET Online Scanner je použitelný v internetových prohlížečích Internet Explorer, Firefox i Opera, vždy je ovšem třeba instalovat doplňkovou aplikaci, kterou po kontrole můžete zase bezpečně odstranit.

Pomocí online antiviru si můžete nechat zkontrolovat celý počítač nebo jen vybrané disky a složky. Odhalenou nákazu umí ESET Online Scanner vyléčit nebo umístiti do karantény.

ESET Online Scanneru najdete zde.

ESET Online Scanner

ESET Online Scanner

avast! Online Scanner

Pod názvem avast! Online Scanner se nabízí služba na kontrolu jednotlivých souborů po internetu. Stačí prostřednictvím internetové stránky nástroje nahrát soubor, který má být zkontrolován (o velikosti nejvýše 16 MB), avast! Online Scanner vyhodnotí jeho obsah a dám vám zprávu, jestli je čistý nebo zavirovaný.

Zkontrolovat celý počítač pomocí online nástroje avast! Online Scanner je samozřejmě nemožné, ale pro jednotlivé soubory se jedná o šikovné řešení.

avast! Online Scanner můžete použít zde.

avast! Online Scanner

avast! Online Scanner

Symantec Security Check

Internetová aplikace Symantec Security Check nabízí hned dva druhy testů prováděných prostřednictvím internetového prohlížeče. Jedním je antivirový test vašeho počítače na výskyt škodlivého softwaru. Druhá možnost nabízí komplexní otestování zabezpečení vašeho počítače před různými typy útoků z internetu.

Test Symantec Security Check si můžete vyzkoušet zde.

Symantec Security Check

Symantec Security Check

Panda ActiveScan

Dalším online antivirovým testem, kterým si můžete nechat bezplatně zkontrolovat svůj počítač, je Panda ActiveScan. Také zde se ale neobejdete bez instalace doplňku pro internetový prohlížeč. Nevýhodou je, že Panda ActiveScan sice detekuje viry, červy a další nebezpečnou havěť. Odstranit ji ovšem můžete jen s placenou verzí programu.

Online antivir Panda ActiveScan 2.0 najdete zde.

Panda ActiveScan

Panda ActiveScan

McAfee FreeScan

Detailní přehled o případné virové nákaze, přítomné ve vašem počítači, získáte díky online antiviru McAfee FreeScan. Internetový antivir bohužel pracuje pouze v internetovém prohlížeči Internet Explorer.

Vedle informací o virové nákaze vám McAfee FreeScan nabídne i návod jak se virů a další havěti, uhnízděné ve vašem počítači, zbavit.

McAfee FreeScan můžete vyzkoušet zde.

McAfee FreeScan

McAfee FreeScan

F-Secure Online Scanner

Také online antivir F-Secure Online Scanner potřebuje pro svou funkci instalaci doplňkového balíčku pro internetový prohlížeč, navíc je třeba mít v počítači instalovanou i Javu (více zde).

Pokud ovšem tyto předpoklady splníte, můžete si nechat zdarma zkontrolovat počítač na výskyt virů, červů a dalších škodlivin, ohrožujících vaše data. Jestliže F-Secure Online Scanner nějakou nákazu objeví, pomůže vám ji i odstranit.

Stránky F-Secure Online Scanneru najdete zde.

F-Secure Online Scanner

F-Secure Online Scanner

BitDefender Online Scanner

I ty nejnovější viry a další záškodníky slibuje odhalit internetový antivir BitDefender Online Scanner. Ani tato aplikace se však neobejde bez instalace doplňku do internetového prohlížeče. V nastavení si můžete zvolit, které soubory bude internetový antivir kontrolovat a také jestli bude nakažené soubory rovnou likvidovat.

Stránky BitDefender Online Scanneru najdete zde.

BitDefender Online Scanner

BitDefender Online Scanner

Trend Micro HouseCall

Antivir Trend Micro HouseCall není čistokrevným online antivirem, ale má s nimi mnoho společného. Pro jeho použití je třeba si instalovat antivirovou aplikaci do počítače, ta ovšem čerpá veškeré informace pro antivirovou kontrolu z internetu. Nalezenou nákazu umí Trend Micro HouseCall také odstranit.

Stránky Trend Micro HouseCall 7.1 jsou k dispozici zde.

Trend Micro HouseCall

Trend Micro HouseCall

Důvěřujete online antivirům nebo se spoléháte spíše na antiviry instalované v počítači? Podělte se o svoje zkušenosti s dalšími čtenáři v diskusi.

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Šest novinek v jarním vylepšení Windows 10 Spring Creators Update

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Microsoft vypouští novou verzi Windows 10. Přináší řadu změn, které nejsou sice zcela převratné, ale na druhou stranu...

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Najdete na iDNES.cz