Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Internetové novinky: mobilní internet CDMA a levnější ADSL

aktualizováno 
Eurotel Data Expres a Internet Expres Start - to byla hlavní témata včerejší tiskové konferenci Eurotelu a Telecomu. Jaké jsou nové nabídky mobilního internetu a ADSL, kolik za ně zaplatíte?

Eurotel dnes uvedl do provozu neomezené vysokorychlostní připojení k internetu založené na technologii CDMA. Cena služby Eurotel Data Expres činí 1070 korun měsíčně. Na včerejší tiskové konferenci službu představil marketingový ředitel Eurotelu pro firemní zákazníky Michal Knor.

Služba je v současné době dostupná 70 procentům české populace (160 základnových stanic) a do budoucna se bude pokrytí rozšiřovat s ohledem na rostoucí poptávku na trhu. Knor očekává minimálně stejný zájem o službu, jako byl o službu Eurotel Data Nonstop. Ta k 30. červnu přilákala více než 56 tisíc uživatelů. Jak dodal, současní uživatelé tarifu Data Nonstop budou moci přejít na službu Data Expres i před vypršením dosavadních smluv.

Co to všechno umí?

Očekávaná průměrná rychlost pro download je přes CDMA 256 kb/s, pro odesílání 156,3 kb/s a maximální rychlost služby byla stanovena na 800 kbps). Rychlost však není nijak garantována, vzhledem k mobilitě uživatelů  a vytíženost sítě. Podle zástupců Eurotelu bude možné být nepřetržitě on-line maximálně dva dny v kuse bez přerušení. Poté se musíte znovu přihlásit. Každopádně Eurotel slibuje plnou mobilitu. Výhledově se také uvažuje o tom, že by mohli zákazníci Eurotelu využívat služeb portálu Starzone, který je dosud jen pro uživatele Internet Expres Českého Telecomu.

Co potřebujete k rozjetí CDMA?

Eurotel nabízí instalační balíček, který obsahuje CDMA USB modem, jehož nedotovaná cena činí 8995 korun včetně DPH. Při uzavření smlouvy na 12 měsíců a závazku měsíčně odebrat služby v hodnotě 555 korun, se cena snižuje na 1495 korun včetně DPH. Jednorázový aktivační poplatek pak při koupi nedotovaného zařízení činí 580 korun včetně DPH a při koupi dotovaného modemu pak do konce srpna 1780 korun včetně DPH. Na podzim hodlá Eurotel navíc přijít s nabídkou PCMCIA karet do notebooků.

Abyste mohli zjistit, zda vám CDMA doma pojede, můžete si modem na značkové prodejně vypůjčit. Musíte však složit vratnou zálohu ve výši devíti tisíc a zařízení je na tři dny vaše. Za tři dny pronájmu zaplatíte 395 korun a každý den navíc vás stojí stovku. Eurotel tvrdí, že zatím pokrývá 70 % populace a na jeho stránkách si můžete prohlédnout aktuální mapu pokrytí.

Jak vypadá modem a základnová stanice? Podívejte se na naši malou fotogalerii.

Telecom a jeho další ADSL balíček

Ani Český Telecom nezůstal pozadu a přišel s novou variantou širokopásmového internetu ADSL – Internet Expres Start. Tato odlehčená verze tarifu Internet Expres nabízí nižší rychlost, ale i nižší cenu. Za 256 / 64 kbps zaplatíte 950 korun včetně telefonního paušálu Telefon Universal. Bez hlasového paušálu stojí služba 619 korun. Všechny ostatní služby jako je přístup na Starzone zůstávají stejné jako u Internet Expresu.

Telecom byl zjevně potěšen úspěchem svého Internet Expresu, a tak svým novým zákazníkům nabízí zřízení služby za jednu korunu, stejně jako zařízení telefonní linky. Jako bonus k nově zřízené pevné lince dostanou noví zákazníci 300 SMS zdarma.

Jaké máte zkušenosti s CDMA od Eurotelu a ADSL od Telecomu?

 

Autoři: ,


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Nové MacBooky Pro s procesorem Core i9 se podle prvních testů přehřívají

Nové MacBooky Pro

Procesory Core i9 v nejvýkonnějších a nejdražších konfiguracích nových notebooků MacBook Pro společnosti Apple zatím...

Opravte si chytrou domácnost od Samsungu, aby vás nesledovala televize

Samsung nabízí ovládání chytré domácnosti prostřednictvím systému SmatThings.

Přibývající počet připojených spotřebičů k internetu klade stále vyšší nároky na uživatele, aby je všechny udržel...

Kvůli ukradeným certifikátům D-Linku vám může zlobit přístup ke kamerám

Kamery D-Link.

Hackerské skupině BlackTech se podařilo zcizit certifikáty D-Linku a opatřit jimi dva viry, které pak měly snadnou...

Najdete na iDNES.cz