Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Internetové novinky: mobilní internet CDMA a levnější ADSL

aktualizováno 
Eurotel Data Expres a Internet Expres Start - to byla hlavní témata včerejší tiskové konferenci Eurotelu a Telecomu. Jaké jsou nové nabídky mobilního internetu a ADSL, kolik za ně zaplatíte?

Eurotel dnes uvedl do provozu neomezené vysokorychlostní připojení k internetu založené na technologii CDMA. Cena služby Eurotel Data Expres činí 1070 korun měsíčně. Na včerejší tiskové konferenci službu představil marketingový ředitel Eurotelu pro firemní zákazníky Michal Knor.

Služba je v současné době dostupná 70 procentům české populace (160 základnových stanic) a do budoucna se bude pokrytí rozšiřovat s ohledem na rostoucí poptávku na trhu. Knor očekává minimálně stejný zájem o službu, jako byl o službu Eurotel Data Nonstop. Ta k 30. červnu přilákala více než 56 tisíc uživatelů. Jak dodal, současní uživatelé tarifu Data Nonstop budou moci přejít na službu Data Expres i před vypršením dosavadních smluv.

Co to všechno umí?

Očekávaná průměrná rychlost pro download je přes CDMA 256 kb/s, pro odesílání 156,3 kb/s a maximální rychlost služby byla stanovena na 800 kbps). Rychlost však není nijak garantována, vzhledem k mobilitě uživatelů  a vytíženost sítě. Podle zástupců Eurotelu bude možné být nepřetržitě on-line maximálně dva dny v kuse bez přerušení. Poté se musíte znovu přihlásit. Každopádně Eurotel slibuje plnou mobilitu. Výhledově se také uvažuje o tom, že by mohli zákazníci Eurotelu využívat služeb portálu Starzone, který je dosud jen pro uživatele Internet Expres Českého Telecomu.

Co potřebujete k rozjetí CDMA?

Eurotel nabízí instalační balíček, který obsahuje CDMA USB modem, jehož nedotovaná cena činí 8995 korun včetně DPH. Při uzavření smlouvy na 12 měsíců a závazku měsíčně odebrat služby v hodnotě 555 korun, se cena snižuje na 1495 korun včetně DPH. Jednorázový aktivační poplatek pak při koupi nedotovaného zařízení činí 580 korun včetně DPH a při koupi dotovaného modemu pak do konce srpna 1780 korun včetně DPH. Na podzim hodlá Eurotel navíc přijít s nabídkou PCMCIA karet do notebooků.

Abyste mohli zjistit, zda vám CDMA doma pojede, můžete si modem na značkové prodejně vypůjčit. Musíte však složit vratnou zálohu ve výši devíti tisíc a zařízení je na tři dny vaše. Za tři dny pronájmu zaplatíte 395 korun a každý den navíc vás stojí stovku. Eurotel tvrdí, že zatím pokrývá 70 % populace a na jeho stránkách si můžete prohlédnout aktuální mapu pokrytí.

Jak vypadá modem a základnová stanice? Podívejte se na naši malou fotogalerii.

Telecom a jeho další ADSL balíček

Ani Český Telecom nezůstal pozadu a přišel s novou variantou širokopásmového internetu ADSL – Internet Expres Start. Tato odlehčená verze tarifu Internet Expres nabízí nižší rychlost, ale i nižší cenu. Za 256 / 64 kbps zaplatíte 950 korun včetně telefonního paušálu Telefon Universal. Bez hlasového paušálu stojí služba 619 korun. Všechny ostatní služby jako je přístup na Starzone zůstávají stejné jako u Internet Expresu.

Telecom byl zjevně potěšen úspěchem svého Internet Expresu, a tak svým novým zákazníkům nabízí zřízení služby za jednu korunu, stejně jako zařízení telefonní linky. Jako bonus k nově zřízené pevné lince dostanou noví zákazníci 300 SMS zdarma.

Jaké máte zkušenosti s CDMA od Eurotelu a ADSL od Telecomu?

 

Autoři: ,Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Tablety dál umírají. O Vánocích se jim naposledy dařilo

(Ilustrační snímek)

Apple si s iPadem udržuje vedení, nejvíce ale rostl Kindle Fire od Amazon - jako jedinému z hlavních výrobců se mu...

Nové chytré brýle vypadají překvapivě normálně. Do oka vám kreslí laser

Redaktor Dieter Bohn testuje chytré brýle Intel Vaunt (testovací prototyp,...

Společnost Intel ukázala prototyp chytrých brýlí Vaunt. Na rozdíl od Google Glass vypadají na první pohled celkem...

Čínští policisté zkoušejí brýle, díky kterým poznají zločince za jízdy

Největší tepnou Pekingu právě projíždějí vozy s SPZ s lichými číslem na konci.

Brýle s umělou inteligencí rozpoznávaly kriminálníky doposud jen v davu. Nyní je policisté v Číně úspěšně otestovali i...

Najdete na iDNES.cz