Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Internetové stránky během několika minut

aktualizováno 
Chcete vlastní internetové stránky? Chtěli byste si je vyrobit sami, ale neznáte programování v HTML a všechny ty značky, které se přitom používají? Jestliže ano, zkuste využít grafické editory internetových stránek.

Toužíte po svých internetových stránkách, ale nevíte, jak je vytvořit? Pak by se vám mohl hodit rychlý HTML editor, který vám s jejich tvorbou pomůže. Vaši první stránku můžete zvládnout během několika minut a prakticky ihned ji vystavit na soukromé internetové adrese.

Obecně by se dalo říci, že HTML stránky můžete psát v libovolném textovém editoru (Word, Wordpad, Notepad, OpenOffice.org atd.). Chcete-li však využívat pokročilé funkce (zvýrazňování syntaxe, náhled stránky apod.), pak se bez specializovaného nástroje neobejdete. A naopak, pokud se nechcete učit HTML, pak i v tomto případě je dobré vyzkoušet některé z internetových editorů stránek.

Tomu nesmí chybět: vizuální tvorba (WYSIWYG - zejména pro začátečníky), zvýrazňování kódu, syntaktická kontrola, podpora nejnovějších standardů a nápověda s popisem syntaxu. Mezi nejoblíbenější WYSIWYG nástroje patří FrontPage z kancelářského balíku Microsoft Office. V dnešním přehledu jako obvykle nechybí ani několik nástrojů, vytvořených českými autory.

Tip: Nemáte-li zájem o tvorbu vlastních stránek, můžete vyzkoušet buď různé blogovací systémy např. Blog.cz (www.blog.cz), Bloguje.cz (www.bloguje.cz), či rovnou celé systémy pro tvorbu webových stránek eStránky.cz (www.estranky.cz). A chcete-li se o tvorbě, údržbě a zlepšování internetových stránek dozvědět více, určitě se podívejte na web Jak psát web (www.jakpsatweb.cz)

PSPad 4.5 – freeware
Původní český univerzální editor nejen pro programátory - tak zní charakteristika tohoto freewarového textového a programátorského editoru. Exportuje do RTF, HTML, XHTML, TeX formátu. Není náročná na hardware, či-li systémové zdroje a nabízí velkou paletu funkcí (vč. šablon, HEXA editor, porovnání textu apod.) a poskytovaných služeb, včetně českého slovníku pro kontrolu pravopisu. Projekt je lokalizován do několika světových jazyků. Instalace obsahuje šablony pro HTML, PHP, Pascal, JScript, VBScript, MySQL, MS-Dos a Perl.

 • Stahujte na této adrese (2,6 MB).
 • H-Brouczek 2.6.2 – freeware
  Český free HTML editor podporuje kódovou i WYSIWYG editaci. Program má jednoduché ovládání a vysoký funkční komfort. Umožňuje editaci a vytváření dokumentů HTML, ASP, PHP a CSS (ty jsou potřebné k výrobě či správě vlastních stránek nebo prezentací). K dispozici je několik tlačítek, kam si můžete uložit vlastní tagy nebo cesty k vašim šablonám. Nová verze je menší, rychlejší, zabírá méně místa v paměti a je stabilnější pod Windows XP. Obsahuje funkce pro otvírání a editaci souborů z FTP, byla přidána možnost náhledu aktivních dokumentů.

 • Stahujte na této adrese (6,1 MB).
 • Easy Editor 2005 – freeware
  Easy Editor je freewarový HTML editor s kódovou a WYSIWYG editací pro tvorbu internetových stránek. Podporuje vytváření HTML, CSS, JS, VBS, PHP souborů. Zvýrazňuje syntaxi podporovaných souborů. V záložkách a v menu jsou rozmístěné ikony, pomocí kterých dokument upraví i úplný začátečník. Pro ty, co nepotřebují základní tagy, je v Easy Editoru funkce na vypnutí těchto panelů, a tím rozšíření plochy pro upravování dokumentu v HTML nebo Design zobrazení. Program obsahuje pomocníky pro tvorbu tabulek, rámů, seznamů, formulářů.

 • Stahujte na této adrese (1,5 MB).
 • Macromedia HomeSite 5.5 – shareware
  Tento editor vždy patřil mezi nejpoužívanější nástroje na tvorbu jak jednoduchých, tak i komplexních webových stránek. Díky režimu automatického zadávání kódu může vaši práci velice zjednodušit. Díky validátoru si vytvořený kód můžete nechat ihned překontrolovat. Patří mezi špičku svého oboru a disponuje výbornou nápovědou.

 • Stahujte na této adrese (18,7 MB).
 • CoffeeCup HTML Editor 2006 – shareware
  Poslední verze rychlého HTML editoru firmy CoffeeCup Software, který se pyšní označením 2 editory v jednom. Nabízí náhled na podobu stránek v reálném čase, obsahuje klienta FTP pro snadný přístup k úložnému prostoru na FTP serveru, správce obrázků s jejich rychlým vkládáním do stránek, průvodce tvorbou Flash efektů a zapisování tagů a Web Page wizard pro začátečníky. Stránky si tedy můžete nejen vytvořit, ale rovnou i vyexportovat na svůj web. Umí DHTML, Javascript atd.

 • Stahujte na této adrese (14 MB).
 • HotDog Professional 7.03 – shareware
  Nástroj pro tvorbu HTML stránek jak pro profesionály, tak i příležitostné webmastery. Kód svých stránek máte plně pod kontrolou. Implementována je i podpora pro cizí (v tomto případě neanglické) jazyky a skriptování pomocí PHP.

 • Stahujte na této adrese (11,3 MB).
 • CuteHTML 2.3 – shareware
  Profesionální HTML editor nabízející pokročilé funkce. Poskytuje možnost editovat několik souborů najednou. Díky barevně odlišeným tagům usnadňuje práci. Také obsahuje funkci automatického vkládání tagu.

 • Stahujte na této adrese (902 KB).
 • AceHTML 6 Pro – shareware
  HTML editor pro tvorbu a management webových stránek, mezi jehož výhody patří univerzalita a také slušná rychlost celého programu. Pátá inkarnace profesionálního HTML editoru nyní přichází s podporou XHTML, optimalizací kódu, Link Validatorem, kontrolou "pravopisu" CSS, HTML a JavaScriptu . Mezi další novinky patří ještě například přímá spolupráce s PHP a Perl scripty, poznámkový blok a nové editační nástroje.

 • Stahujte na této adrese (7,9 MB).
 • First Page 2006 3.0 – shareware
  Perfektní a hlavně přehledný editor obsahující všechny funkce moderního editoru, vycházející z 1st Page 2000. Program svým vzhledem připomíná klasický Notepad. Je určen jak naprostým laikům, tak již zkušeným programátorům. Nabízí plnou podporu rozhraní Web TV, ASP, SSI, Cold Fusion, DHTML, JavaScript, VBscript a HTML 4.0. 1st Page také nabízí několik stovek naprogramovaných Javascriptů.

 • Stahujte na této adrese (8,9 MB).
 • Golden HTML Editor 4.8.3 – freeware
  Zatím poslední verze českého freewarového HTML editoru autora Pavla Poláka. Mezi jeho přednosti patří strukturovaná syntaxe (nejen HTML, ale i dalších jazyků - JavaScript, Perl...), možnost importovat tabulky z Excelu, detailní nápověda, podpora PHP3, CSS... Ochutnávka před veřejnou betou páté verze, která je ve stádiu příprav.

 • Stahujte na této adrese (1,2 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

  Tablet pro práci i záýbavu

  Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz