Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Internetový prohlížeč a textový editor pro děti? Ano, máme je!

aktualizováno 
Nejenže jsme našli internetový prohlížeč a textový editor určený výhradně dětem, ale možná uvítáte i užitečnou pomůcku pro ukládání flash animací přímo z browseru či utilitku, kterou zjistíte, která aplikace si vyžádala restart PC.
Děti v lyžařské olbasti Tauplitz - Štýrsko, Rakousko

Děti v lyžařské olbasti Tauplitz - Štýrsko, Rakousko | foto: Die neue Tauplitz

KidRocekt 1.0 – freeware
Chcete-li umožnit vašim ratolestem interaktivitu a nechcete-li si kupovat nějaké softwarové vybavení, které by jim to umožnilo, máme pro vás tip na následující produkt. Nejenže díky němu se vaše děti zabaví na hodiny a hodiny, ale zároveň mohou surfovat na vlnách internetu a to aniž by se dostaly na nevhodné stránky.

KidRocket je totiž internetový prohlížeč pro děti, který umí pouze několik funkcí. V první řadě je s ním možné brouzdat na webu. Ale pozor! To neznamená, že vaše dítě si vyťuká URL adresu a dostane se na ni. Může totiž navštívit pouze 12 serverů. Ty jsou v prohlížeči napevno nadefinovány. Nechybí mezi nimi stránka výrobce programu, na které je velké množství obsahu pro děti (hry apod.) či stránky DisneyWorldu, dětských kanálů Noggin, Cartoon atd. Na přednastavených stránkách děti naleznou obrovské množství materiálu pro jejich vyřádění a pobavení. A kdyby jim to bylo málo, mohou využít další funkce KidRocketu. Kromě surfování totiž nabízí i možnost procvičit se v počtech (s nastavitelnou úrovní obtížnosti) či možnost kreslit si a zapichovat barevné špendlíky, pomocí kterých lze tvořit zajímavé obrazce. Pro rodiče je určena část Admin, kde lze nastavit omezení aplikace či její zamknutí před ukončením. Rozhodnout se také můžete, zda zakážete tisk. Velmi moderní a snadno použitelné rozhraní dělá z této pomůcky dobrého hlídače dětí u PC. Nedovolí jim přistoupit k programům, pracovní ploše atd. Škoda jen, že není možné měnit předem nastavené internetové stránky. I u nás by se nějaké weby pro děti jistě našly. Co třeba www.alik.cz?

 • Stahujte na této adrese (3,6 MB).

  KidRocekt

  FlashCapture 1.71 – trial
  Zahlédli jste na internetové stránce hezkou flash animaci a rádi byste si ji uložili? Někdy je možné ji vyhledat v adresáři s dočasnými složkami internetového prohlížeče. Procházet však obrovské množství souborů je nejen práce zdlouhavá, ale především neefektivní a nudná. Proto zkuste využít aplikaci FlashCapture. Ta pro ukládání animovaných obrázků z webu byla totiž přímo stvořena. Jde o doplněk pro Internet Explorer, který umožní flash animaci uložit na disk, předat do nové zprávy e-mailu, či uložit jako obrázek. Po instalaci a najetí kurzoru na flash se zobrazí informační okno, jenž vám prozradí, jak s aplikací pracovat a co vše umí. Flash uložíte tak, že na něj najedete. Dojde k zobrazení malé ikonky blesku a poté již stačí pouze kliknout myší a zvolit možnost, kterou preferujete (uložit na disk, jako obrázek, poslat e-mailem, zkopírovat do schránky Windows). FlashCapture  navíc přidá tlačítko do horní lišty prohlížeče, pomocí kterého si můžete prohlédnout všechny animace na stránce a uložit je třeba všechny současně.

 • Stahujte na této adrese (1,5 MB). FlashCapture


  WhyReboot 1.0 – freeware

  WhyReboot je velmi malá utilitka s užitečnou funkčností. Tato pomůcka vám totiž dokáže odhalit, zda bude potřebovat operační systém Windows po instalaci nového softwarového vybavení či změně konfigurace restartovat. Projde totiž změny v systémových souborech a systémovém registru Windows a odhalí, kdo a zda restart vyžaduje. Nejenže tedy takto můžete objevit, proč váš systém neustále vyžaduje restart, ale navíc se můžete rozhodnout, zda si konkrétní aplikace může restart vynutit. WhyReboot umí zobrazit i přehled všech nevyřízených operací, které se vyskytnou po restartování vašeho počítače. Příjemné je i to, že se nemusí instalovat. Po stažení ji stačí rozbalit a spustit.

 • Stahujte na této adrese (31,8 KB). WhyReboot


  IMChildrenEditor 1.1 – freeware

  Poslední produkt je stejně jako první rovněž určen těm nejmenším. Jde totiž o velmi jednoduchý textový editor pro děti od čtyř let. Jeho autor ho stvořil poté, co si všimnul, že hra „Poznámkový blok“ byla pro jeho dceru zajímavá a rozhodl se jí připravit něco lepšího. A mělo to úspěch. Editor má jen málo funkcí a ty jsou nastaveny tak, aby i malé dítě, které zná jen málo z „ovládacích principů“ je hravě zvládlo. A co vše umí? Nedotazuje se na uložení.
  Pamatuje si poslední stav (pokud je právo zápisu na instalační složku). Umožňuje měnit fonty, velikosti, barvy a řez písma (tučné, kurzíva a podtržení) a změnu barvy pozadí. Fonty a velikosti přebírá z ini souboru - možnost nastavit. Maximum napsaných znaků je 32768 (pojistka při opření se o klávesnici).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (565 KB).IMChildrenEditor • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Najdete na iDNES.cz