Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


iPodmánie: Stáhněte si vše pro svůj MP3 přehrávač

aktualizováno 
V dnešním přehledu zajímavých programů pro práci s grafikou a videem najdou majitelé přehrávačů iPod hned tři zajímavé nástroje pro svoje miláčky. Ve dvou případech jde o konverzní aplikace pro video, ve třetím případě se pak jedná o program, s jehož pomocí můžete do iPodu nahrávat obrázky.

Prohlížeče, přehrávače a editory

CONTORT 2.4

shareware; homepage; download; 1,2 MB  

S programem CONTORT a s obrázky vaší rodiny a přátel si užijete mnoho legrace. CONTORT totiž umí různě deformovat fotografie jejich spojováním, otáčením, kroucením, natahováním a dalšími úpravami. Mimo to zvládne i celkem běžnou úpravu jasu, kontrastu a barev.

Image Optimizer 5.0

trialware; homepage; download; 1 MB  

Image Optimizer optimalizuje velikost GIF, JPG a PNG obrázků pro různé využití – web, prezentace, posílání e-mailem atd.

IconLover 4.0

shareware; homepage; download; 2,1 MB  

Program IconLover je výborné řešení pro kompletní práci s ikonami. IconLover umí ikony upravovat, konvertovat, vytvářet a stahovat, obsahuje řadu speciálních efektů a některé operace zvládá i dávkově.

Batch AutoCorrector 0.8

freeware; homepage; download; 1,6 MB

Batch AutoCorrector umí dávkově upravovat digitální fotografie. Zvládne například úpravu jasu, kontrastu a barev – to vše automaticky a hromadně.

Konverze obrázků a videa

Lenogo DVD Movie to iPod Video Converter 3.5

shareware; homepage; download; 2,5 MB  

Lenogo DVD Movie to iPod Video Converter umí konvertovat různé formáty videa (MPG, AVI, ASF) do formátu MP4, který je možné přehrávat v iPodu s podporou videa. Při konverzi můžete nastavovat počet snímků za vteřinu a rozlišení videa. Zkušební verze je plně funkční, jen vkládá do zkonvertovaného videa vodoznak.

PQ DVD to iPod Video Converter 1.5

demoverze; homepage; download; 5,4 MB  

Stejně jako předchozí aplikace umí i PQ DVD to iPod Video Converter převádět video v mnoha formátech (DVD, DivX, MPEG, WMV, AVI, RM a další) do formátu „stravitelného“ přenosným přehrávačem iPod.

Ultra AVI Converter 2.1.0

trialware; homepage; download; 5,2 MB  

Spojovat, rozdělovat a konvertovat filmy ve formátu AVI (DivX, XviD) umí program Ultra AVI Converter. Mezi výstupní formáty patří AVI (s různými kodeky), MPEG, VCD, SVCD, DVD, WMV a ASF.

Ultra MPEG Converter 1.9.8

trialware; homepage; download; 5 MB  

Analogicky k předchozímu programu umí Ultra MPEG Converter konvertovat, spojovat a rozdělovat videa ve formátu MPEG. Výstupní formáty jsou stejné jako u předchozí aplikace.

Ultra WMV Converter 2.0.4

trialware; homepage; download; 5,1 MB  

Stejní vývojáři nabízejí rovněž konverzní nástroj na převod videosouborů ve formátech WMV a ASF do formátů AVI a MPEG, opět s možností spojování a rozdělování souborů.

MOV to AVI MPEG WMV Converter 1.7.4

trialware; homepage; download; 5,2 MB  

Přehled konverzních nástrojů od Aone Software by nebyl kompletní, pokud bychom vynechali utilitu MOV to AVI MPEG WMV Converter. Aplikace dělá to, co je uvedeno v jejím názvu – konvertuje formát QuickTime na AVI, MPEG či WMV, tedy formáty, které nepotřebují k přehrávání speciální přehrávače. Mimo to je opět možné spojovat a rozdělovat soubory s videem.

CopyPod Photo 1.10

shareware; homepage; download; 1,6 MB  

CopyPod Photo je program umožňující nahrávání fotografií do a z přehrávače iPod. Program nabízí přehledné a jednoduché ovládání, obrázky stačí pouze přetáhnout myší z Průzkumníka nebo jiného správce souborů.

Nástroje pro DVD

DVDAttache 3.3.1

freeware; homepage; download; 3,1 MB  

DVDAttache vám pomůže udělat si pořádek ve filmech na DVD. Program při vytváření databáze filmů čerpá údaje z internetových databází, umožňuje filtrování a vyhledávání filmů podle různých kritérií a zobrazuje obrázky obalů DVD. Program je k dispozici pro řadu různých operačních systémů (Windows, Linux, Solaris, Mac OS).

Další utility

Pixie 3.1

freeware; homepage; download; 0,06 MB  

Pixie je jednoduchý nástroj na rozpoznávání kódu barev na obrazovce. Program zobrazuje hodnoty v kódech HEX, RGB, HTML, CMYK a HSV.

Screensaver Factory 4 Pro

shareware; homepage; download; 3 MB  

S programem Screensaver Factory si lehce vytvoříte vlastní spořiče obrazovek, z vašich oblíbených obrázků, fotek, videí a Flash animací. Na pozadí promítaných snímků a videa může hrát hudba, připraveny jsou i desítky přechodových efektů. Screensaver Factory vygeneruje šetřič jako samospustitelný soubor, který můžete e-mailem poslat přátelům.

Light Artist 1.2

trialware; homepage; download; 2,7 MB  

S programem Light Artist můžete vylepšit vaše digitální fotografie o poutavé světelné efekty. Aplikace umí přidávat různě barevné osvětlení z více bodových zdrojů světla pro vytváření jedinečných scenérií.

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

Děti a počítač

Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

Mozek, ilustrace

Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.cz