Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Česku je služba, která vám pustí film či seriál jen za reklamu

  11:43aktualizováno  11:43
Ve čtvrtek má oficiální premiéru služba Ivio.tv, kterou provozuje firma HOLLYWOOD C.E. Ta nabídne v Česku patrně jako první legální možnost zhlédnout filmy a seriály, bez nutnosti cokoliv platit či se někde registrovat. Tedy pokud nebudete chtít prémiový a aktuální obsah.

Nová služba Ivio.cz nabízí sledování vybraných titulů bez registrace a poplatků. | foto: Ivio

Systém Ivio nyní nabízí desítky filmů a seriálů, z nichž většina je přístupná zdarma. Ale s tím, že je potřeba zhlédnout reklamy, které běží před filmem i ho přerušují v jeho průběhu. Kdy se spustí uvnitř filmu, je vidět dopředu na liště, která ukazuje průběh filmu, v době naplánovaných reklam je přerušena barevnými částmi. Reklama se přitom zobrazí, i když ve filmu přeskakujete dopředu a překročíte čas na reklamu plánovaný.

Tituly zdarma si může zájemce přehrát v prostředí prohlížeče s využitím technologie Silverlight od Microsoftu. Jsou však jen v SD kvalitě.

Fotogalerie

Jak uvádí firma, je třeba za zhruba dvacet procent děl v katalogu platit, protože to prý vyžadují licenční podmínky. Některé lze zhlédnout na základě předplatného a jiné za jednorázový poplatek za zhlédnutí. V tom případě se z hlediska Ivia jedná o tzv. Extra tituly, kde je vyžadována jednorázová platba, a to i v případě, že máte zaplacený prémiový účet.

"S prémiovým účtem získáte vedle základní nabídky také přístup k nabídce rozšířené. Zároveň sledujete veškeré pořady bez reklam, sledujte je ve vysoké kvalitě HD. Na mobilních telefonech či tabletech si po dobu předplatného můžete stáhnout svůj oblíbený pořad a dívat se na něj později – i bez přístupu na Internet," píše se na stránkách služby.

Firma nabízí několik forem předplatného od 39 korun za den, přes 99 korun za týden, 189 za měsíc a 499 za čtvrtletí až po 1 999 za rok. Systém přitom umožňuje účet spojit až se čtyřmi různými zařízeními v rámci nabídky rodina.

Filmy a seriály jsou nabízeny s českým dabingem, ale u řady z nich si můžete vybrat i originální jazykovou stopu. České titulky jsme však v tomto případě hledali marně.

V rámci nastavení služby umožňuje Ivio zapnout Rodičovský zámek chráněný PINem. V nabídce je sice jen jeden erotický titul, ale řada jiných zobrazujících násilí. "Doporučené věkové hranice jsou 10, 12, 15 a 18 let věku a jsou označeny u jednotlivých titulů U-10; U-12; U- 15 a U-18. Po nastavení příslušné věkové hranice je z nabídky titulů odfiltrován příslušný nevhodný obsah," vysvětlují na Ivio.cz. Když se však nezletilý ke službě dostane dříve než rodič, nic mu ve sledování nevhodného obsahu nebrání.

Zajímavá služba, byť s omezenou nabídkou, tak do Česka podle našich informací poprvé a legálně přináší možnost sledovat snímky a seriály na vyžádání (VOD) bez nutnosti jakékoliv registrace či platby. Jen je třeba se smířit s reklamami, jako v případě televizního vysílání.

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní

Notebook

Povodňová mapa na Intermap.cz ukáže v Česku místa, která jsou spojena s rizikem povodní. Po ztracených zvířatech lze...

Pozor na e-maily, mohou zavirovat PC přes neaktualizovaný Flash

Zavirované komunikátory neznámých jmen se dostaly do obchodu Google Play....

Jak je důležité mít aktualizovaný systém a všechny používané programy a komponenty, ukazuje nový útok. Ten se šíří...

Ruská obdoba WhatsAppu musí podle soudu spolupracovat s tajnou službou FSB

Messenger Telegram

Ruský nejvyšší soud v úterý rozhodl, že komunikační síť Telegram, která je obdobou oblíbené aplikace WhatsApp, musí...

Najdete na iDNES.cz