Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak čtené byly české weby v měsíci lednu?

  5:00aktualizováno  5:00
Výrazný pokles čtenosti českých serverů zaznamenaný v prosinci se již neopakoval. 120 ze 150 webů naopak posílilo. Zajímá vás, o jaké servery byl v lednu největší zájem a které naopak zaznamenaly nejnižší počet návštěvníků?

Společnost Taylor Nelson Sofres, zabývající se auditováním jednotlivých serverů na českém internetu, zveřejnila na svých stránkách výsledky auditu za měsíc leden. Periodicky se opakující pokles patrný z posledního měsíce roku loňského (pokles zaznamenán u více než devadesáti procent serverů), zapříčiněný předvánočním shonem, se v měsíci následujícím již srovnal a čtenost téměř všech webů šla nahoru, 120 ze 150 sledovaných serverů zaznamenalo nárůst sledovanosti.

Začněme však poklesem. Ten v lednu zažily především servery zaměřené na zasílání virtuálních pohlednic; Pohlednice.cz se propadla o celých 62 procent, když v měsíci minulém o více než 100 procent posílila. Zájem o zasílání virtuálních přání za prosinec tedy byl více než patrný. Pokles zaznamenal také - v prosinci o zhruba 40 procent sledovanější - Flashfun.cz, který v lednu o 26 procent PV/den přišel. Do lednových statistik nebyl zahrnut server Albi.cz, který zaznamenal v prosinci skoro dvouseteprocentní nárůst; úbytek návštěvníků v lednu se jistě ukázal i u tohoto webu.

Z herních serverů si oproti prosinci o deset procent polepšil Bonusweb; 152 tisíc PV/den a téměř 21 tisíc UIP/den z tohoto serveru dělají nejsilnější on-line herní magazín. Druhý z herních webů skončil Gamezone.cz, umožňující on-line hraní her, za ním se umístil server Doupě.cz, jenž posílil v lednu o 7 procent PV/den na téměr 28 tisíc. Jistě zajímavé by byly i statistiky herního magazínu Games.Tiscali.cz. Ten je však zařazen do statistik společně s portálem Tiscali.

Zpravodajským serverům dominoval již tradičně iDnes, jehož zpravy.idnes.cz si polepšily o 37 procent na 361 tisíc PV/den. Nárůst zaznamenaly i další servery, Českénoviny.cz o 20 procent na 82 tisíc PV/den, Lidovky.cz zaznamenaly nárůst o celých 67 procent na 74 tisíc PV/den. Neviditelný Pes narostl o téměř 60 procent na 191 tisíc PV/den.

Poměrně zajímavě vzrostla sledovanost serverů nabízejících na internetu práci; Prace.cz si polepšila o 103 procent, když v lednu zaznamenala v průměru 101 tisíc PV/den. Také server Volna-mista.cz měl v lednu o 69 procent čtenářů více, PV/den narostla na téměř 9 tisíc. Server Jobs.cz ve statistikách zastoupen není.

Zvyšující tendenci v počtu shlédnutých stran zaznamenaly také české portály; Seznam.cz si polepšil o 27 procent a počet PV/den se v průměru pohyboval na čísle 4,197 milionu. Do statistik byl navíc samostatně zahrnut jen katalog + e-mail. Centrum.cz zaznamenal 18 procentní nárůst na 1,409 milionu PV/den. Atlas si mírně pohoršil, a to o tři procenta na 1,185 milionu PV/den.

Zájem v lednu poklesl o webhostingové servery. Redboxu poklesla návštěvnost o 73 procent, webhosting Volny.cz si pohoršil o 84 procent. Mujweb, patřící pod Atlas, naopak s návštěvností vzrostl o 46 procent.

Během ledna bylo celkem zaznamenáno více než 642 milionů PV a téměř dva miliony UV (unikátních návštěvníků), kteří na monitorovaných serverech strávili 292 675 511 minut, přičemž průměrný návštěvník strávil na monitorovaných serverech 148 minut.
Nejčtenější

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: Nejnebezpečnější přejezdy v ČR i délka vaší cesty

Nebezpečné přejezdy

Portál Mapotic.com poradí, na které železniční přejezdy v České republice si dát pozor. Cestování po Praze ulehčí...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Tajná pravidla „cenzury“ Facebooku jsou nyní veřejná. A lze se i odvolat

Facebook a cenzura (ilustrační foto)

Facebook poprvé zveřejnil detailní pravidla, podle kterých se řídí odebírání závadných příspěvků. Nově také zavedl...

Najdete na iDNES.cz