Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak čtené byly české weby v měsíci lednu?

  5:00aktualizováno  5:00
Výrazný pokles čtenosti českých serverů zaznamenaný v prosinci se již neopakoval. 120 ze 150 webů naopak posílilo. Zajímá vás, o jaké servery byl v lednu největší zájem a které naopak zaznamenaly nejnižší počet návštěvníků?

Společnost Taylor Nelson Sofres, zabývající se auditováním jednotlivých serverů na českém internetu, zveřejnila na svých stránkách výsledky auditu za měsíc leden. Periodicky se opakující pokles patrný z posledního měsíce roku loňského (pokles zaznamenán u více než devadesáti procent serverů), zapříčiněný předvánočním shonem, se v měsíci následujícím již srovnal a čtenost téměř všech webů šla nahoru, 120 ze 150 sledovaných serverů zaznamenalo nárůst sledovanosti.

Začněme však poklesem. Ten v lednu zažily především servery zaměřené na zasílání virtuálních pohlednic; Pohlednice.cz se propadla o celých 62 procent, když v měsíci minulém o více než 100 procent posílila. Zájem o zasílání virtuálních přání za prosinec tedy byl více než patrný. Pokles zaznamenal také - v prosinci o zhruba 40 procent sledovanější - Flashfun.cz, který v lednu o 26 procent PV/den přišel. Do lednových statistik nebyl zahrnut server Albi.cz, který zaznamenal v prosinci skoro dvouseteprocentní nárůst; úbytek návštěvníků v lednu se jistě ukázal i u tohoto webu.

Z herních serverů si oproti prosinci o deset procent polepšil Bonusweb; 152 tisíc PV/den a téměř 21 tisíc UIP/den z tohoto serveru dělají nejsilnější on-line herní magazín. Druhý z herních webů skončil Gamezone.cz, umožňující on-line hraní her, za ním se umístil server Doupě.cz, jenž posílil v lednu o 7 procent PV/den na téměr 28 tisíc. Jistě zajímavé by byly i statistiky herního magazínu Games.Tiscali.cz. Ten je však zařazen do statistik společně s portálem Tiscali.

Zpravodajským serverům dominoval již tradičně iDnes, jehož zpravy.idnes.cz si polepšily o 37 procent na 361 tisíc PV/den. Nárůst zaznamenaly i další servery, Českénoviny.cz o 20 procent na 82 tisíc PV/den, Lidovky.cz zaznamenaly nárůst o celých 67 procent na 74 tisíc PV/den. Neviditelný Pes narostl o téměř 60 procent na 191 tisíc PV/den.

Poměrně zajímavě vzrostla sledovanost serverů nabízejících na internetu práci; Prace.cz si polepšila o 103 procent, když v lednu zaznamenala v průměru 101 tisíc PV/den. Také server Volna-mista.cz měl v lednu o 69 procent čtenářů více, PV/den narostla na téměř 9 tisíc. Server Jobs.cz ve statistikách zastoupen není.

Zvyšující tendenci v počtu shlédnutých stran zaznamenaly také české portály; Seznam.cz si polepšil o 27 procent a počet PV/den se v průměru pohyboval na čísle 4,197 milionu. Do statistik byl navíc samostatně zahrnut jen katalog + e-mail. Centrum.cz zaznamenal 18 procentní nárůst na 1,409 milionu PV/den. Atlas si mírně pohoršil, a to o tři procenta na 1,185 milionu PV/den.

Zájem v lednu poklesl o webhostingové servery. Redboxu poklesla návštěvnost o 73 procent, webhosting Volny.cz si pohoršil o 84 procent. Mujweb, patřící pod Atlas, naopak s návštěvností vzrostl o 46 procent.

Během ledna bylo celkem zaznamenáno více než 642 milionů PV a téměř dva miliony UV (unikátních návštěvníků), kteří na monitorovaných serverech strávili 292 675 511 minut, přičemž průměrný návštěvník strávil na monitorovaných serverech 148 minut.Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

YouTube končí s herní aplikací. Jako konkurence Twitche se neosvědčila

Herní podstránka YouTube.

YouTube se po třech letech rozhodl, že skončí s aplikací YouTube Gaming, která měla konkurovat streamovací aplikaci...

Americká burza testuje nástroj na odhad kurzů kryptoměn

Virtuální měna Bitcoin zažívá ohromný vzestup. Je to bublina?

Jedna z největších elektronických burz testuje podle nejmenovaného zdroje rozšíření, které pomůže investorům v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz