Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak docílit zrychlení videa z YouTube

aktualizováno 
Jestliže při prohlížení videa z YouTube dochází k jeho zasekávání, či dokonce vypadávání, proveďte jeho akceleraci. Aktualizujte si oblíbený komunikačního program, poštovního klienta a zkuste chovatele.

Vyhledávání videa - snadno a pohodlně | foto: Profimedia

Video Accelerator for YouTube 1.1 – freeware
Mnozí z vás si jistě vzpomenou na firmu Speedbit. Ano, právě tato firma má na svědomí program Download Accelerator Plus, který v dobách vytáčeného připojení k internetu používal nejeden z nás. Zatímco tento pomocník ulehčil a především zrychlil stahování souborů z internetu, nový počin slouží k něčemu trochu jinému.

Video Accelerator for YouTube, jak již sám název napovídá, slouží k optimalizování a akceleraci přehrávaného videa z portálu YouTube. A jak pracuje? Jednoduše. K trhání a vypadávání přehrávání dochází především kvůli zpoždění přísunu dat do vašeho PC. Tento program se postará o to, aby k tomu nedocházelo a vy jste tak nepoznali, že nějaké chvilkové vypadnutí konektivity vůbec nastalo. Technicky je to zajištěno tak, že data se nestahují pouze v jednom vláknu, ale těchto vláken naváže aplikace s video serverem několik (až 5) a data potom předá internetovému prohlížeči. Videa akceleruje však nejen u YouTube, ale i u MySpace, Blogger, Dailymotion, Metacafe, Grouper, iTunes atd. Videa na těchto serverech můžete prostřednictvím Video Accelerator for YouTube rovnou vyhledávat. O tom, zda je přehrávané video akcelerováno se dozvíte tak, že v pravém dolním rohu se zobrazí okno aplikace.

 • Stahujte na této adrese (1,3 MB).

  Video Accelerator for YouTube

  ICQ 6 – freeware
  Jeden z nejpopulárnějších komunikačních programů na světě, a u nás nejpopulárnější vůbec, se dočkal nové verze. Ta již oficiálně podporuje Windows Vista, avšak ze starších verzí operačních systémů Microsoftu podporuje pouze XP. ICQ poskočilo již do verze 6 a kromě osvědčených funkcí přináší i několik vylepšení navíc. Došlo k přepracování uživatelského rozhraní, které je nyní zelené, nově můžete vést více konverzací v jednom okně (funkce taby) a zprávy uživatelům můžete posílat přímo z kontakt listu. Konečně se zapracovalo i na historii. Nyní je tedy možné použít filtrování či pohodlnější čtení nepřečtených zpráv. Aplikace je k dispozici díky spolupráci s jedním naším portálem i v češtině.

 • Stahujte na této adrese (11 MB). ICQ 6


  Thunderbird 2.0 – freeware

  Mozilla Foundation nedávno uvolnila druhou verzi poštovního klienta Thunderbird pro operační systémy MS Windows, GNU/Linux a Mac OS X. Tento klient si své uživatele získal především díky příjemnému uživatelskému rozhraní, antispamovému filtru, kontrole pravopisu či čtečce RSS kanálů. Uživatelé si navíc mohou například barevně označit některé zprávy či ukládat výsledky hledání pro pozdější použití. Velmi dobře je i vyřešené nastavení programu. Pomocí průvodce si lehce nadefinujete svůj účet a také převedete veškerou poštu a kontakty z klienta, kterého jste používali předtím.

  Mezi hlavní novinky této verze patří opravy a záplaty, avšak také rozšířené možnosti štítků zpráv, přidání oblíbených složek a nové možnosti zobrazení panelu složek. Tlačítky vpřed a vzad lze nyní procházet historii prohlížení zpráv a přepracováno bylo i oznámení o nové poště. Thunderbird nyní oficiálně také podporuje operační systém Windows Vista. Pro uživatele, kteří nehovoří cizími jazyky, je jistě potěšující, že aplikace je kompletně v češtině.

 • Stahujte na této adrese (6,2 MB). Thunderbird


  Azazel Chovatel 1.1 – freeware

  Máte doma nějaké zvířátko a chtěli byste vědět, kolik vás stojí peněz? Potom si stáhněte tento produkt. Díky němu totiž budete mít stále přehled o tom, jak se vyvíjí vaše chovatelská činnost. Není zapotřebí žádné složité nastavování, jediné co je potřeba zadat, je druh konkrétního zvířete a pak už jen doplňovat záznamy o koupi a prodeji. Počet zadaných druhů není nijak omezen. Samozřejmě je zde možné evidovat i koupi nutného materiálu, nechybí ani zobrazení statistik o celkových výdajích, příjmech a ziscích a v neposlední řadě je zde i databáze kontaktů.

 • Stahujte na této adrese (868 KB).Azazel Chovatel


 • Nejčtenější

  Vědci objevili pod zemí biliardy tun diamantů, ale nedostaneme se k nim

  Diamanty značky Diamonds International Corporation

  V litosférickém podloží Země odhadují vědci tisíce bilionů tun diamantů. Zaměřili ho pomocí zvukových vln. Dodávají...

  Stíhačka Su-57 je podle některých ruských médií drahá a zbytečná hračka

  Su-57

  Ruské letectvo nenakoupí stíhačky páté generace Su-57, uvedl Vladimír Guteněv, člen expertní rady Státní dumy pro...  Má hořet půl století jako františek. Jaký reaktor si přeje Bill Gates

  Schéma reaktoru TWR-P s tepelným výkonem 600 MW, který by TerraPower měla...

  Společnost TerraPower, v jejíž správní radě sedí zakladatel Microsoftu, se konečně přiblížila možnosti stavby reaktoru,...

  Atomový řezník připravoval v SSSR půdu civilním proudovým strojům

  Iljušin Il-28

  Mezi významné bojové letouny studené války patří taktický bombardér Iljušin Il-28. Ten se stal prvním sovětským...

  Astronauti ohřáli Měsíc i pod povrchem. A NASA o tom ztratila záznamy

  Zaprášený skafandr Harrisona Schmitta během letu Apollo 17

  Detektivní pátrání po ztracených páskách pomohlo najít zatím nejlepší vysvětlení zajímavé otázky, proč v místech...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: bezstarostné spojení složek a přesun aplikací

  Zabezpečení

  Jestliže byste rádi vykopírovali soubory vnořené do složek či je spojili, povolejte Folder Merger. V případě, že budete...

  Aplikace vyčistí tablet a přenese soubory přes wi-fi

  Tablet pro práci i zábavu

  Přehled užitečných mobilních aplikací pro tablety tentokrát obsahuje například vylepšený internetový prohlížeč od...

  Stáhněte si zdarma: hromadné nahrazení textu i strážce wi-fi

  Ilustrační foto

  Potřebujete-li změnit nějakou část textu v souboru, či ji jen vyhledat v několika desítkách souborů, potom použijte...

  Najdete na iDNES.cz