Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak docílit zrychlení videa z YouTube

aktualizováno 
Jestliže při prohlížení videa z YouTube dochází k jeho zasekávání, či dokonce vypadávání, proveďte jeho akceleraci. Aktualizujte si oblíbený komunikačního program, poštovního klienta a zkuste chovatele.

Vyhledávání videa - snadno a pohodlně | foto: Profimedia

Video Accelerator for YouTube 1.1 – freeware
Mnozí z vás si jistě vzpomenou na firmu Speedbit. Ano, právě tato firma má na svědomí program Download Accelerator Plus, který v dobách vytáčeného připojení k internetu používal nejeden z nás. Zatímco tento pomocník ulehčil a především zrychlil stahování souborů z internetu, nový počin slouží k něčemu trochu jinému.

Video Accelerator for YouTube, jak již sám název napovídá, slouží k optimalizování a akceleraci přehrávaného videa z portálu YouTube. A jak pracuje? Jednoduše. K trhání a vypadávání přehrávání dochází především kvůli zpoždění přísunu dat do vašeho PC. Tento program se postará o to, aby k tomu nedocházelo a vy jste tak nepoznali, že nějaké chvilkové vypadnutí konektivity vůbec nastalo. Technicky je to zajištěno tak, že data se nestahují pouze v jednom vláknu, ale těchto vláken naváže aplikace s video serverem několik (až 5) a data potom předá internetovému prohlížeči. Videa akceleruje však nejen u YouTube, ale i u MySpace, Blogger, Dailymotion, Metacafe, Grouper, iTunes atd. Videa na těchto serverech můžete prostřednictvím Video Accelerator for YouTube rovnou vyhledávat. O tom, zda je přehrávané video akcelerováno se dozvíte tak, že v pravém dolním rohu se zobrazí okno aplikace.

 • Stahujte na této adrese (1,3 MB).

  Video Accelerator for YouTube

  ICQ 6 – freeware
  Jeden z nejpopulárnějších komunikačních programů na světě, a u nás nejpopulárnější vůbec, se dočkal nové verze. Ta již oficiálně podporuje Windows Vista, avšak ze starších verzí operačních systémů Microsoftu podporuje pouze XP. ICQ poskočilo již do verze 6 a kromě osvědčených funkcí přináší i několik vylepšení navíc. Došlo k přepracování uživatelského rozhraní, které je nyní zelené, nově můžete vést více konverzací v jednom okně (funkce taby) a zprávy uživatelům můžete posílat přímo z kontakt listu. Konečně se zapracovalo i na historii. Nyní je tedy možné použít filtrování či pohodlnější čtení nepřečtených zpráv. Aplikace je k dispozici díky spolupráci s jedním naším portálem i v češtině.

 • Stahujte na této adrese (11 MB). ICQ 6


  Thunderbird 2.0 – freeware

  Mozilla Foundation nedávno uvolnila druhou verzi poštovního klienta Thunderbird pro operační systémy MS Windows, GNU/Linux a Mac OS X. Tento klient si své uživatele získal především díky příjemnému uživatelskému rozhraní, antispamovému filtru, kontrole pravopisu či čtečce RSS kanálů. Uživatelé si navíc mohou například barevně označit některé zprávy či ukládat výsledky hledání pro pozdější použití. Velmi dobře je i vyřešené nastavení programu. Pomocí průvodce si lehce nadefinujete svůj účet a také převedete veškerou poštu a kontakty z klienta, kterého jste používali předtím.

  Mezi hlavní novinky této verze patří opravy a záplaty, avšak také rozšířené možnosti štítků zpráv, přidání oblíbených složek a nové možnosti zobrazení panelu složek. Tlačítky vpřed a vzad lze nyní procházet historii prohlížení zpráv a přepracováno bylo i oznámení o nové poště. Thunderbird nyní oficiálně také podporuje operační systém Windows Vista. Pro uživatele, kteří nehovoří cizími jazyky, je jistě potěšující, že aplikace je kompletně v češtině.

 • Stahujte na této adrese (6,2 MB). Thunderbird


  Azazel Chovatel 1.1 – freeware

  Máte doma nějaké zvířátko a chtěli byste vědět, kolik vás stojí peněz? Potom si stáhněte tento produkt. Díky němu totiž budete mít stále přehled o tom, jak se vyvíjí vaše chovatelská činnost. Není zapotřebí žádné složité nastavování, jediné co je potřeba zadat, je druh konkrétního zvířete a pak už jen doplňovat záznamy o koupi a prodeji. Počet zadaných druhů není nijak omezen. Samozřejmě je zde možné evidovat i koupi nutného materiálu, nechybí ani zobrazení statistik o celkových výdajích, příjmech a ziscích a v neposlední řadě je zde i databáze kontaktů.

 • Stahujte na této adrese (868 KB).Azazel Chovatel • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

  Majitel firmy Tesla Elon Musk.

  Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Najdete na iDNES.cz