Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak docílit zrychlení videa z YouTube

aktualizováno 
Jestliže při prohlížení videa z YouTube dochází k jeho zasekávání, či dokonce vypadávání, proveďte jeho akceleraci. Aktualizujte si oblíbený komunikačního program, poštovního klienta a zkuste chovatele.

Vyhledávání videa - snadno a pohodlně | foto: Profimedia

Video Accelerator for YouTube 1.1 – freeware
Mnozí z vás si jistě vzpomenou na firmu Speedbit. Ano, právě tato firma má na svědomí program Download Accelerator Plus, který v dobách vytáčeného připojení k internetu používal nejeden z nás. Zatímco tento pomocník ulehčil a především zrychlil stahování souborů z internetu, nový počin slouží k něčemu trochu jinému.

Video Accelerator for YouTube, jak již sám název napovídá, slouží k optimalizování a akceleraci přehrávaného videa z portálu YouTube. A jak pracuje? Jednoduše. K trhání a vypadávání přehrávání dochází především kvůli zpoždění přísunu dat do vašeho PC. Tento program se postará o to, aby k tomu nedocházelo a vy jste tak nepoznali, že nějaké chvilkové vypadnutí konektivity vůbec nastalo. Technicky je to zajištěno tak, že data se nestahují pouze v jednom vláknu, ale těchto vláken naváže aplikace s video serverem několik (až 5) a data potom předá internetovému prohlížeči. Videa akceleruje však nejen u YouTube, ale i u MySpace, Blogger, Dailymotion, Metacafe, Grouper, iTunes atd. Videa na těchto serverech můžete prostřednictvím Video Accelerator for YouTube rovnou vyhledávat. O tom, zda je přehrávané video akcelerováno se dozvíte tak, že v pravém dolním rohu se zobrazí okno aplikace.

 • Stahujte na této adrese (1,3 MB).

  Video Accelerator for YouTube

  ICQ 6 – freeware
  Jeden z nejpopulárnějších komunikačních programů na světě, a u nás nejpopulárnější vůbec, se dočkal nové verze. Ta již oficiálně podporuje Windows Vista, avšak ze starších verzí operačních systémů Microsoftu podporuje pouze XP. ICQ poskočilo již do verze 6 a kromě osvědčených funkcí přináší i několik vylepšení navíc. Došlo k přepracování uživatelského rozhraní, které je nyní zelené, nově můžete vést více konverzací v jednom okně (funkce taby) a zprávy uživatelům můžete posílat přímo z kontakt listu. Konečně se zapracovalo i na historii. Nyní je tedy možné použít filtrování či pohodlnější čtení nepřečtených zpráv. Aplikace je k dispozici díky spolupráci s jedním naším portálem i v češtině.

 • Stahujte na této adrese (11 MB). ICQ 6


  Thunderbird 2.0 – freeware

  Mozilla Foundation nedávno uvolnila druhou verzi poštovního klienta Thunderbird pro operační systémy MS Windows, GNU/Linux a Mac OS X. Tento klient si své uživatele získal především díky příjemnému uživatelskému rozhraní, antispamovému filtru, kontrole pravopisu či čtečce RSS kanálů. Uživatelé si navíc mohou například barevně označit některé zprávy či ukládat výsledky hledání pro pozdější použití. Velmi dobře je i vyřešené nastavení programu. Pomocí průvodce si lehce nadefinujete svůj účet a také převedete veškerou poštu a kontakty z klienta, kterého jste používali předtím.

  Mezi hlavní novinky této verze patří opravy a záplaty, avšak také rozšířené možnosti štítků zpráv, přidání oblíbených složek a nové možnosti zobrazení panelu složek. Tlačítky vpřed a vzad lze nyní procházet historii prohlížení zpráv a přepracováno bylo i oznámení o nové poště. Thunderbird nyní oficiálně také podporuje operační systém Windows Vista. Pro uživatele, kteří nehovoří cizími jazyky, je jistě potěšující, že aplikace je kompletně v češtině.

 • Stahujte na této adrese (6,2 MB). Thunderbird


  Azazel Chovatel 1.1 – freeware

  Máte doma nějaké zvířátko a chtěli byste vědět, kolik vás stojí peněz? Potom si stáhněte tento produkt. Díky němu totiž budete mít stále přehled o tom, jak se vyvíjí vaše chovatelská činnost. Není zapotřebí žádné složité nastavování, jediné co je potřeba zadat, je druh konkrétního zvířete a pak už jen doplňovat záznamy o koupi a prodeji. Počet zadaných druhů není nijak omezen. Samozřejmě je zde možné evidovat i koupi nutného materiálu, nechybí ani zobrazení statistik o celkových výdajích, příjmech a ziscích a v neposlední řadě je zde i databáze kontaktů.

 • Stahujte na této adrese (868 KB).Azazel Chovatel • Nejčtenější

  Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

  MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

  Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

  Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

  Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

  Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....  Přelomové osmičky: Neúspěšná ofenziva Vietkongu přispěla k jeho vítězství

  Vojáci vyvádí posledního útočníka z řad Vietkongu z půdy americké ambasády v...

  Před 50 lety, v lednu 1968, zahájily severovietnamské síly mohutný útok známý jako Ofenziva Tet. Přestože šlo o...

  Japonský astronaut nečekaně „vyrostl“ o devět centimetrů, pak se omluvil

  Japonský astronaut Norishige (Norišige) Kanai

  Japonský astronaut Norišige Kanai, který v současné době pobývá na Mezinárodní vesmírné stanici, uvedl, že za pouhé tři...

  Vyfotíte papírovou fotku a tu přefotíte mobilem na Instagram. On-line CES

  CES 2018

  Letošní veletrh CES přinesl tradičně mnoho novinek. Představily je například společnosti Samsung, Sony, TCL a řada...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: Jak zakázat automatické aktualizace dlaždic

  Tipy a triky pro Windows 10

  Podíváme se nejen na to, jak vyřadit z chodu automatickou aktualizaci dlaždicových aplikací, ale také jak vypnout...

  Aplikace pro vánoční atmosféru, předpověď počasí nebo výkon tabletu

  Abyste na něco nezapomněli, využijte tablet.

  Přinést vánoční atmosféru pomůže animované pozadí se zimním motivem. Zda jít ven, poradí efektní předpověď počasí. A...

  Stáhněte si zdarma: Google disk se naučil zálohovat soubory, fotografie a videa

  Ilustrační foto

  Google nabízí novou možnost automatického zálohování dat z PC či externího disku, ale také fotografií do vašeho...

  Najdete na iDNES.cz