Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak e-mailem posílat velké obrázky? Bez obav

aktualizováno 
Nebaví vás při posílání fotografií e-mailem neustále hlídat, zda mají přijatelnou velikost? Chcete jeden program pro ochranu vašich Windows obsahující desítky nástrojů? Co byste řekli na nástroj, který vám prozradí informace o ovladačích systému a umí s nimi i pracovat? A pokud pouze hledáte šikovný produkt pro tvorbu panoramat, pak i pro vás něco máme.
Balík, pošta, zásilka

Balík, pošta, zásilka - Balík, pošta, zásilka | foto: Profimedia.cz

Shrink Pic 1.3 - freeware
Potřebujete-li poslat obrázek někomu blízkému, či pouze svému kolegovi, často musíte provést jeho zmenšení, protože ne vždy je v takové velikosti, kterou vyžadujete. Obrázek otevřete v nějakém grafickém editoru a upravíte ho dle potřeb. To však může zabrat zbytečně hodně času (než otevřete aplikaci, provedete úpravy, uložíte obrázek a aplikaci uzavřete). Proto zkuste využít jinou možnost. Tu vám nabízí např. jednoduchá izraelská utilita s názvem Shrink Pic.

Ta je vhodná nejen pro posílání obrázků poštou, ale také přes instant messenger, či při uploadu na web apod. Díky ní totiž budete moci zapomenout na optimalizaci obrázků a věnovat se jiným věcem. Shrink Pic se totiž o zmenšení na vámi požadovanou velikost a optimalizaci postará sám dle předem definovaných parametrů. Program můžete nechat spouštět společně s Windows, čímž ho nemusíte pro používání vyhledávat. Pracuje se s ním velmi lehce. Jakmile zkusíte obrázek přiložit k e-mailu, či poslat IM, dojde automaticky k jeho úpravě a vy to vlastně ani nepostřehnete. Dozvíte se o tom pouze krátkým upozorněním v systémové liště. V nastavení programu máte možnost definovat tři stupně komprese a nebo definovat vlastní. Mezi podporované formáty patří JPG, PNG, BMP, TIF a GIF. Přímo v programu se také nachází počítadlo, které vám sdělí, kolik fotografií celkem upravil a o kolik snížil jejich velikost. Škoda jen, že obrázky neupravuje i posláním přes kontextové menu ve Windows.

Shrink Pic

 
Advanced WindowsCare – freeware
Až z daleké Číny přichází produkt Advanced WindowsCare. Jak již sám název napovídá, jde o nástroj, který byl navržen tak, aby na jeden klik poskytl vašim Windows plnohodnotnou bezpečnostní péči. Stará se o udržení stability operačního systému, předchází jeho zpomalování či nakažení různými škodlivými kódy. Jeho velkou výhodou je i to, že je pro uživatele k dispozici zdarma. Obsahuje rychlého antispywarového klienta, další část se postará o imunizaci (nedovolí programům měnit systémová nastavení), poradí si s optimalizací systémového registru (odstraní z něho přebytečné záznamy). Velmi dobře poslouží i při správě automaticky spouštěných aplikací, ochrany soukromí a odstraňování stop o používání PC. Nechybí však ani další funkce, kterými jsou např. možnost získat volné místo na pevném disku, odstraňování nepotřebných souborů, manažer spuštěných procesů, manažer TCP/IP spojení, informace o hardwarovém vybavení PC a ještě mnohem více. Chcete-li mít všechny tyto šikovné vlastnosti v jednom programu, mohl by se vám Advanced WindowsCare hodit. Produkt existuje i v profesionální placené verzi, která má několik funkcí navíc, bez kterých se však určitě obejdete.

Advanced WindowsCare

 

ServiWin 1.3 – freeware
ServiWin zobrazuje seznam všech nainstalovaných ovladačů a spuštěných služeb ve vašich Windows. Dokáže vás navíc detailně informovat o jejich stavu, kdy došlo ke spuštění, o jakou jde verzi atd. Jejich stav můžete sami řídit. Z kontextového menu si totiž stačí pouze vybrat, zda chcete proces zastavit, restartovat či spustit. ServiWin umí zjištěné informace exportovat do HTML souboru, takže je můžete použít kdykoliv později. Jde o vylepšenou obdobu funkce Služby, kterou naleznete integrovanou přímo v operačním systému Windows XP.

ServiWin

Zoner Panorama Maker  – shareware
Brněnská softwarová společnost Zoner software je známá nejen u nás, ale i ve světě, a to díky produktu Zoner Photo Studio. Avšak ve svém portfoliu produktů má nejen tento program pro zpracování fotografií. Nabízí toho pro fotografy mnohem více. Jedním takovým produktem, který by vás mohl zaujmout, je i Zoner Panorama Maker. Ten slouží k tvorbě panoramatických fotografií. A právě i tvorba panoramat byla jednou z nejvýraznějších novinek programu Zoner Photo Studio ve verzi 8 na podzim roku 2005. Průvodce byl navržen tak, aby uspokojil potřeby co nejvíce uživatelů. Proces spasování snímků je velice komfortní a probíhá v několika jednoduše pochopitelných krocích. U většiny fotografií po vás vyžaduje jen minimální nebo žádné zásahy. Nepřesnosti při automatické analýze, problematické spoje a horizont panoramatu lze přitom pomocí manuální korekce jednoduše opravit. Program navrhne i optimální ořez, takže celé složení panoramatu je otázkou několika kliknutí myší.

Zoner Panorama MakerNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

Tipy a triky pro Windows 10

Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

Tablet pro práci i zábavu

S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

Najdete na iDNES.cz