Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak funguje internetové skladiště i pro vaše soubory

aktualizováno 
Našli jsme pro vás způsob, jakým můžete předat vaše filmy, obrázky a hudbu komukoliv na celém světě. Také víme, kde se dozvíte, jak si chránit chrup a kde zjistíte, zda neporušujete nějaký zákon na internetu.
sklad

sklad | foto: Profimedia.cz

Desítky MB napříč internetem!
Úschovna.cz - www.uschovna.cz
Potřebujete čas od času poslat větší objem dat? Nechcete si pro tento účel zřizovat FTP server? Že vaše e-mailová schránka nedokáže poslat více jak 5 MB e-mail? Potom pro vás máme tip. Zkuste zajímavou službu Úschovna.cz pro posílání souborů napříč celým světem.

Na zmíněné internetové stránce tedy naleznete server, prostřednictvím kterého lze pohodlně přenášet větší objem dat mezi vzdálenými počítači. Princip fungování je vlastně velice podobný tomu, který známe z klasických kamenných úschoven na nádražích nebo letištích. Tedy s tou změnou, že zde se nepřijímají fyzická zavazadla (balíky, kufry nebo zavazadla), ale digitální informace – soubory. Po načtení stránky jste v několika řádcích vyzváni k zadání důležitých informací a připojení přenášeného souboru. Najednou můžete přenášet až šest souborů. Jejich celková velikost ale nesmí přesáhnout 50 MB, což je uvedeno i v pravidlech pro tuto službu. Je ale odzkoušeno, že lze přenášet i objemnější soubory. Po nahrání dat na server odešle systém na e-mailovou adresu příjemce krátkou zprávu o uložení. V ní je uvedeno, kdo zásilku odeslal, jaká je její velikost, kdy byla uložena a v neposlední řadě také adresa, na které se nechá vyzvednout během následujících 14 dnů. Příjemci potom stačí kliknout na uvedený link a prostřednictvím browseru se „balík“ začne stahovat na pevný disk PC. Zásilku lze zaslat až pěti příjemcům najednou, vyzvednuta však musí být do 24 hodin od prvního vyzvednutí libovolným příjemcem. V Úschovně je přísně zakázáno ukládat nelegální software, hudbu, filmy a další data, jejichž povaha je v rozporu s platnými zákony České republiky či dalších zúčastněných států.

Úschovna

Rivalové

Edisk.cz - místo pro vaše data
Megaupload.cz - místo pro vaše soubory 


Jak pečovat o zuby?

Zuby.cz - www.zuby.cz
Vše, co jste kdy chtěli vědět o zubech a báli jste se zeptat. Tak tento podtitulek by se hodil k zajímavému serveru, který se vám díky výstižné adrese lehce vryje do paměti. Obsah těchto stránek je rozdělen do dvou kategorií: Pro pacienty a Pro odborníky.

I přestože se v rubrice pro odborníky nacházejí články určené zejména pro stomatology, pár užitečných rad zde můžete načerpat i vy. V kategorii pro pacienty pak lze nalézt odpovědi na otázky týkající se prevence, zubních kazů a výplní, bolestí zubů a mnoho dalších. Jako doplněk serveru slouží v horní liště umístěný, přehledný stomatologický lexikon. V něm jsou vysvětleny výrazy, standardně používané zubními lékaři a laboranty.

Zuby


Rivalové

Profimed.cz - péčo o zdraví chrupu
Izuby.cz - užitečné rady pro zuby

Počítačové právo
ITprávo - www.itpravo.cz
Zajímáte-li se o internetové a počítačové právo, pak jste na správné adrese. Stránky nabízejí plno informací z oblasti práv informačních technologií a mnoho užitečných rad, jak předejít porušení autorských práv. Velké místo je také věnováno ochraně osobních údajů a dat. Autoři serveru by rádi dosáhli toho, aby internetoví nadšenci nepovažovali tuto síť jako svět sám pro sebe, kde si mohu dělat, co chtějí.

Na serveru mimo jiné naleznete vybrané stručné zprávy ze zahraničí i z domova mající vztah k právu informačních technologií, slovníček vybraných pojmů (technických i právních), které jsou často používány, informace zabývající se jak obchodními vztahy mezi podnikateli, tak i těmito vztahy mezi podnikatelem a běžným zákazníkem (nepodnikatelem), právními problémy, které se v souvislosti s klasickými médii (rozhlas, televize, tisk) mohou objevit, hlavně pak v prostředí internetu, ochraně osobních údajů a dat a ještě mnohem více. Pokud vás navíc zajímají informace kolem elektronického podpisu, potom jistě uvítáte příspěvky zabývající jeho právními aspekty, jeho vztahy k smluvnímu právu či jeho významům ve veřejném sektoru. Nechybí ani informace o odkazech, nebezpečí vyplývající s používáním peer to peer sítí či spamování. Tato technologická řešení s sebou přinášejí totiž i právní problémy, které se mohou průřezově týkat práva autorského, nekalé soutěže, známkoprávní a patentové ochrany a i dalších.

It právo

Rivalové

PrávoIT.cz - právo v informačních technologiích
Právo a IT - nejen odpovědi na zajímavá témataNejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Google vás šmíruje, i když mu to zakážete. Na webu o tom dokonce lže

Google zaznamenal Historii polohy i po jejím vypnutí v menu

Kdo nechce, aby se zaznamenávala jeho poloha, zpravidla si v zařízení se systémem Android deaktivuje ukládání Historie...

Facebooku se daří jako mobilnímu prohlížeči, ale návštěvnost mu stále klesá

Logo společnosti Facebook

Interní webové zobrazení aplikace Facebooku je ve Spojených státech třetím nejpoužívanějším mobilním prohlížečem....

Dejte nám bankovní údaje svých klientů, žádají banky Facebook i Google

Ilustrační snímek

Korporace se snaží přemluvit velké banky, aby jim daly přístup k některým bankovním údajům a umožnily obchodovat v...

Najdete na iDNES.cz