Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak funguje internetové skladiště i pro vaše soubory

aktualizováno 
Našli jsme pro vás způsob, jakým můžete předat vaše filmy, obrázky a hudbu komukoliv na celém světě. Také víme, kde se dozvíte, jak si chránit chrup a kde zjistíte, zda neporušujete nějaký zákon na internetu.
sklad

sklad | foto: Profimedia.cz

Desítky MB napříč internetem!
Úschovna.cz - www.uschovna.cz
Potřebujete čas od času poslat větší objem dat? Nechcete si pro tento účel zřizovat FTP server? Že vaše e-mailová schránka nedokáže poslat více jak 5 MB e-mail? Potom pro vás máme tip. Zkuste zajímavou službu Úschovna.cz pro posílání souborů napříč celým světem.

Na zmíněné internetové stránce tedy naleznete server, prostřednictvím kterého lze pohodlně přenášet větší objem dat mezi vzdálenými počítači. Princip fungování je vlastně velice podobný tomu, který známe z klasických kamenných úschoven na nádražích nebo letištích. Tedy s tou změnou, že zde se nepřijímají fyzická zavazadla (balíky, kufry nebo zavazadla), ale digitální informace – soubory. Po načtení stránky jste v několika řádcích vyzváni k zadání důležitých informací a připojení přenášeného souboru. Najednou můžete přenášet až šest souborů. Jejich celková velikost ale nesmí přesáhnout 50 MB, což je uvedeno i v pravidlech pro tuto službu. Je ale odzkoušeno, že lze přenášet i objemnější soubory. Po nahrání dat na server odešle systém na e-mailovou adresu příjemce krátkou zprávu o uložení. V ní je uvedeno, kdo zásilku odeslal, jaká je její velikost, kdy byla uložena a v neposlední řadě také adresa, na které se nechá vyzvednout během následujících 14 dnů. Příjemci potom stačí kliknout na uvedený link a prostřednictvím browseru se „balík“ začne stahovat na pevný disk PC. Zásilku lze zaslat až pěti příjemcům najednou, vyzvednuta však musí být do 24 hodin od prvního vyzvednutí libovolným příjemcem. V Úschovně je přísně zakázáno ukládat nelegální software, hudbu, filmy a další data, jejichž povaha je v rozporu s platnými zákony České republiky či dalších zúčastněných států.

Úschovna

Rivalové

Edisk.cz - místo pro vaše data
Megaupload.cz - místo pro vaše soubory 


Jak pečovat o zuby?

Zuby.cz - www.zuby.cz
Vše, co jste kdy chtěli vědět o zubech a báli jste se zeptat. Tak tento podtitulek by se hodil k zajímavému serveru, který se vám díky výstižné adrese lehce vryje do paměti. Obsah těchto stránek je rozdělen do dvou kategorií: Pro pacienty a Pro odborníky.

I přestože se v rubrice pro odborníky nacházejí články určené zejména pro stomatology, pár užitečných rad zde můžete načerpat i vy. V kategorii pro pacienty pak lze nalézt odpovědi na otázky týkající se prevence, zubních kazů a výplní, bolestí zubů a mnoho dalších. Jako doplněk serveru slouží v horní liště umístěný, přehledný stomatologický lexikon. V něm jsou vysvětleny výrazy, standardně používané zubními lékaři a laboranty.

Zuby


Rivalové

Profimed.cz - péčo o zdraví chrupu
Izuby.cz - užitečné rady pro zuby

Počítačové právo
ITprávo - www.itpravo.cz
Zajímáte-li se o internetové a počítačové právo, pak jste na správné adrese. Stránky nabízejí plno informací z oblasti práv informačních technologií a mnoho užitečných rad, jak předejít porušení autorských práv. Velké místo je také věnováno ochraně osobních údajů a dat. Autoři serveru by rádi dosáhli toho, aby internetoví nadšenci nepovažovali tuto síť jako svět sám pro sebe, kde si mohu dělat, co chtějí.

Na serveru mimo jiné naleznete vybrané stručné zprávy ze zahraničí i z domova mající vztah k právu informačních technologií, slovníček vybraných pojmů (technických i právních), které jsou často používány, informace zabývající se jak obchodními vztahy mezi podnikateli, tak i těmito vztahy mezi podnikatelem a běžným zákazníkem (nepodnikatelem), právními problémy, které se v souvislosti s klasickými médii (rozhlas, televize, tisk) mohou objevit, hlavně pak v prostředí internetu, ochraně osobních údajů a dat a ještě mnohem více. Pokud vás navíc zajímají informace kolem elektronického podpisu, potom jistě uvítáte příspěvky zabývající jeho právními aspekty, jeho vztahy k smluvnímu právu či jeho významům ve veřejném sektoru. Nechybí ani informace o odkazech, nebezpečí vyplývající s používáním peer to peer sítí či spamování. Tato technologická řešení s sebou přinášejí totiž i právní problémy, které se mohou průřezově týkat práva autorského, nekalé soutěže, známkoprávní a patentové ochrany a i dalších.

It právo

Rivalové

PrávoIT.cz - právo v informačních technologiích
Právo a IT - nejen odpovědi na zajímavá témata
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Šéf Twitteru prosí o pomoc. Platformu zaplavují boti a dezinformace

(Ilustrační snímek)

Spoluzakladatel Twitteru připustil, že sociální síť se potýká s obtěžováním, trolly i dezinformačními kampaněmi....

Která je nejrychlejší nebo nejvtipnější? Šampioni ze světa kryptoměn

Kdo zvítězí v závodu kryptoměn?

Hodnota, anonymita, náročnost těžby, rychlost a humor. I ve světě kryptoměn se svádí souboj o prvenství. Přinášíme...

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Najdete na iDNES.cz