Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak na bezplatný převod videa pro stolní DVD přehrávač

aktualizováno 
Převést vybrané videosoubory do DVD-Video můžete jednoduše a zdarma. Na světě je nová verze výborného bezplatného kancelářského balíku. Vyhledejte, prohlédněte a následně stáhněte video z populárních videoserverů jedním šikovným programem. A veďte si knihu jízd automaticky s přepočtem stavu tachometru.

HDD/DVD přehrávač Philips DVDR 5520H

Free Video to DVD Converter 1.1 – freeware
Chcete vypálit film v AVI na médium DVD-R tak, aby hrál taky ve stolním DVD přehrávači, ale nevíte, jak na to? Ještě nedávno by se zdálo, že je tento problém řešitelný jen složitou kombinací několika pokročilých softwarových aplikací. Naštěstí dnes již tomu tak není.

Existuje hned několik zajímavých programů, které vám video v AVI převedou rychle a bez větších znalostí o kódování videa. Mezi jeden z nejlepších se počítá např. ConvertXtoDVD, který však není dostupný zdarma, ale lze si ho alespoň vyzkoušet. Nyní se však objevil nový produkt s názvem Free Video to DVD Converter. Jak je z jeho názvu patrné, umí převádět nejen video na DVD-Video disky, ale hlavně je zdarma. Jako zdroj přitom můžete použít různé videosoubory (AVI, MPEG) v libovolných formátech (DivX, XviD, MPEG, MOV, MP4, 3GP, WMV atd.). Pak již stačí nastavit výstup a nechat program chvilku pracovat. Po nějaké době bude překódování hotovo a vy přímo z programu můžete video na DVD-Video disk nechat vypálit. Protože nic není zadarmo, tak při instalaci vám bude nabídnuta instalace nástrojové lišty do internetového prohlížeče. Naštěstí si ji nemusíte nechat instalovat (zatržení instalace lze zrušit).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (12,5 MB).

  Free Video to DVD Converter

  OpenOffice 3.0 – GPL
  V polovině října vyšla nová verze zdarma dostupného kancelářského balíku OpenOffice.org 3.0. Soubor kancelářských aplikací, vyvíjený ve spolupráci open source vývojářů a velkých softwarových firem (Sun Microsystems, Novell, IBM, Google a dalších), nabízí řadu nových funkcí.

  OpenOffice.org 3.0 je plnohodnotný kancelářský balík, který lze provozovat na všech hlavních operačních systémech a platformách, a to zcela zdarma. Obsahuje textový editor Writer, tabulkový procesor Calc, kreslicí nástroj Draw a program na tvorbu prezentací Impress. Podporuje formát OpenDocument, který je mezinárodní ISO normou a je založen na XML. Nechybí ani kontrola českého pravopisu či tezaurus a ještě více. Mezi novinky se řadí podpora Web 2.0 (lze přímo posílat příspěvky na blog či wiki), možnost editovat dokumenty v PDF, došlo k úpravě modulu pro tvorbu grafů, rozšířil se i počet sloupců na 1 024, možné je také konečně otevírat a upravovat soubory .docx, .xlsx, .pptx a další, které vytvořily aplikace MS Office 2007, či editovat jeden dokument více uživateli.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (112 MB).
  OpenOffice 3.0


  TubeMaster Plus 1.3 – freeware

  Různých programů pro stahování videí ze serverů, na kterých jsou umístěna k prohlížení, existuje obrovské množství. Avšak ne všechny nabízejí možnost přehrát si videa rovnou v programu, vyhledávat podle klíčových slov a stahovat z těch nejpopulárnějších přímo do PC.

  TubeMaster Plus umožňuje prohlížet a stahovat z populárních videoserverů jako YouTube, DailyMotion atd. (stačí zadat internetovou adresu serveru) celý obsah médií, který sledujete. Podporuje soubory FLV, MP3, MP4 a jiné populární formáty. Díky tomu je možné video do těchto souborů i konvertovat, takže si ho můžete připravit pro své libovolné zařízení. Nechybí ani podpora vysokého rozlišení a možnost nastavovat si výstupní parametry videa (jak u videa, tak i audia). Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost vyhledávat hudbu ve formátu MP3.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,7 MB).
  TubeMaster Plus


  Kniha jízd 1.0 – demo

  Tento software umožňuje snadno vytvářet knihu jízd. Jednoduchým způsobem si nadefinujete jízdy, které se opakují, jízdy okružní (např. rozvoz zboží), určíte datum a počet jízd, případně dny v týdnu.

  Máte možnost vést knihy pro více vozidel i více řidičů současně (číselníky pro pravidelné jízdy s jedním cílem, číselníky okružních jízd, číselník vozidel, pracovníků a řidičů). Po nastavení všech požadavků je kniha jízd automaticky generována a je přepočítáván stav tachometru daného vozidla. Demoverzi je možné používat stejně jako plnou verzi, pouze s tím rozdílem, že je možné zapsat jen 20 řádků.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,3 MB).
  Kniha jízd


 • Nejčtenější

  Vdechl život zapomenuté technologii, na jeho hodiny je pořadník

  Moderní digitrony jsou nádherným designovým prvkem.

  Historická technologie ve zcela moderním precizním provedení. Digitronové hodiny „Nixie Clock“ Dalibora Farného slaví...

  Byl to nejbohatší šlechtic své doby, teď archeologové objevili jeho hrobku

  Díváte se na takzvaný radarogram. To je výstup z měření georadarem na profilu...

  V následujících dnech se dozvíme, zda tušení týmu českých archeologů, že objevili dosud neznámou hrobku nejbohatšího...  Fascinující paradox: český kutil vyrábí funkční parní stroje ze skla

  Skleněné parní stroje z dílny Michala Zahradníka

  Michal Zahradník je český sklář osmé generace. Od roku 1991 kromě obvyklých sklářských výrobků ve své dílně vyrábí i...

  Eurotank bude německo-francouzský hybrid. Demonstrátor už jezdí a střílí

  EMBT je hybrid mezi tanky Leopard 2 a Leclerc

  Až 5000 tanků v hodnotě 75 miliard eur by měly dle německých prognóz nakoupit v příštích 20 až 30 letech evropské...

  YouTube jako továrna na peníze. Jak na tomto portálu funguje reklama?

  YouTube jako továrna na peníze

  Vše se točí kolem peněz a na YouTube to není jinak. Jenže když se do reklamního kolotoče zamotají morálka a etika, může...

  Další z rubriky

  Hlídejte děti na tabletu a mobilu, nebo sledujte MS ve fotbale

  Tablet pro práci i zábavu

  Víte, že existuje oficiální aplikace fotbalového mistrovství světa? Jiná aplikace zjednoduší vedení deníku, poznámek či...

  Stáhněte si zdarma: jak na přesun složky s instalovanou aplikací

  Ilustrační foto - PC

  Změnit původní umístění instalovaných programů a her na jeden klik umožní FolderMove. Surfujte na internetu opravdu...

  Srovnejte svůj tablet podle atomových hodin nebo se nechte uspat

  Tablet pro práci i zábavu

  Užitečná aplikace pomůže například s odstraněním sledovacích kódů z odkazů na webové stránky, jiná ukáže předpověď...

  Najdete na iDNES.cz