Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak na bezplatný převod videa pro stolní DVD přehrávač

aktualizováno 
Převést vybrané videosoubory do DVD-Video můžete jednoduše a zdarma. Na světě je nová verze výborného bezplatného kancelářského balíku. Vyhledejte, prohlédněte a následně stáhněte video z populárních videoserverů jedním šikovným programem. A veďte si knihu jízd automaticky s přepočtem stavu tachometru.

HDD/DVD přehrávač Philips DVDR 5520H

Free Video to DVD Converter 1.1 – freeware
Chcete vypálit film v AVI na médium DVD-R tak, aby hrál taky ve stolním DVD přehrávači, ale nevíte, jak na to? Ještě nedávno by se zdálo, že je tento problém řešitelný jen složitou kombinací několika pokročilých softwarových aplikací. Naštěstí dnes již tomu tak není.

Existuje hned několik zajímavých programů, které vám video v AVI převedou rychle a bez větších znalostí o kódování videa. Mezi jeden z nejlepších se počítá např. ConvertXtoDVD, který však není dostupný zdarma, ale lze si ho alespoň vyzkoušet. Nyní se však objevil nový produkt s názvem Free Video to DVD Converter. Jak je z jeho názvu patrné, umí převádět nejen video na DVD-Video disky, ale hlavně je zdarma. Jako zdroj přitom můžete použít různé videosoubory (AVI, MPEG) v libovolných formátech (DivX, XviD, MPEG, MOV, MP4, 3GP, WMV atd.). Pak již stačí nastavit výstup a nechat program chvilku pracovat. Po nějaké době bude překódování hotovo a vy přímo z programu můžete video na DVD-Video disk nechat vypálit. Protože nic není zadarmo, tak při instalaci vám bude nabídnuta instalace nástrojové lišty do internetového prohlížeče. Naštěstí si ji nemusíte nechat instalovat (zatržení instalace lze zrušit).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (12,5 MB).

  Free Video to DVD Converter

  OpenOffice 3.0 – GPL
  V polovině října vyšla nová verze zdarma dostupného kancelářského balíku OpenOffice.org 3.0. Soubor kancelářských aplikací, vyvíjený ve spolupráci open source vývojářů a velkých softwarových firem (Sun Microsystems, Novell, IBM, Google a dalších), nabízí řadu nových funkcí.

  OpenOffice.org 3.0 je plnohodnotný kancelářský balík, který lze provozovat na všech hlavních operačních systémech a platformách, a to zcela zdarma. Obsahuje textový editor Writer, tabulkový procesor Calc, kreslicí nástroj Draw a program na tvorbu prezentací Impress. Podporuje formát OpenDocument, který je mezinárodní ISO normou a je založen na XML. Nechybí ani kontrola českého pravopisu či tezaurus a ještě více. Mezi novinky se řadí podpora Web 2.0 (lze přímo posílat příspěvky na blog či wiki), možnost editovat dokumenty v PDF, došlo k úpravě modulu pro tvorbu grafů, rozšířil se i počet sloupců na 1 024, možné je také konečně otevírat a upravovat soubory .docx, .xlsx, .pptx a další, které vytvořily aplikace MS Office 2007, či editovat jeden dokument více uživateli.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (112 MB).
  OpenOffice 3.0


  TubeMaster Plus 1.3 – freeware

  Různých programů pro stahování videí ze serverů, na kterých jsou umístěna k prohlížení, existuje obrovské množství. Avšak ne všechny nabízejí možnost přehrát si videa rovnou v programu, vyhledávat podle klíčových slov a stahovat z těch nejpopulárnějších přímo do PC.

  TubeMaster Plus umožňuje prohlížet a stahovat z populárních videoserverů jako YouTube, DailyMotion atd. (stačí zadat internetovou adresu serveru) celý obsah médií, který sledujete. Podporuje soubory FLV, MP3, MP4 a jiné populární formáty. Díky tomu je možné video do těchto souborů i konvertovat, takže si ho můžete připravit pro své libovolné zařízení. Nechybí ani podpora vysokého rozlišení a možnost nastavovat si výstupní parametry videa (jak u videa, tak i audia). Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost vyhledávat hudbu ve formátu MP3.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,7 MB).
  TubeMaster Plus


  Kniha jízd 1.0 – demo

  Tento software umožňuje snadno vytvářet knihu jízd. Jednoduchým způsobem si nadefinujete jízdy, které se opakují, jízdy okružní (např. rozvoz zboží), určíte datum a počet jízd, případně dny v týdnu.

  Máte možnost vést knihy pro více vozidel i více řidičů současně (číselníky pro pravidelné jízdy s jedním cílem, číselníky okružních jízd, číselník vozidel, pracovníků a řidičů). Po nastavení všech požadavků je kniha jízd automaticky generována a je přepočítáván stav tachometru daného vozidla. Demoverzi je možné používat stejně jako plnou verzi, pouze s tím rozdílem, že je možné zapsat jen 20 řádků.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,3 MB).
  Kniha jízd • Nejčtenější

  Ve SpaceX zřejmě udělali malou chybu, auto skutečně doletí skoro k Marsu

  Tesla Rodadster Elona Muska ve vesmíru

  Elektromobil Tesla Roadster, který miliardář Elon Musk poslal do vesmíru na raketě Falcon Heavy, zřejmě přece jen...

  Neznali morseovku a zřítili se v ČSR. Tři týdny je komunisti zapírali

  Zajatému pilotovi Krausovi byl na prohlídku zapůjčený nepříliš padnoucí civilní...

  Měl to být obyčejný zkušební let. Němečtí piloti však kvůli špatné znalosti morseovky a neuvěřitelné shodě náhod...  Nejšťastnější americká stíhačka. Pilot ji opustil, a tak přistála sama

  Convair F-106A Delta Dart

  Před téměř půlstoletím se stal v americké Montaně zázrak. Z nebe se snesl na pšeničné pole proudový letoun, který byl...

  Apple HomePod ničí dřevěný nábytek. Dávejte ho jinam, radí výrobce

  Takto dopadl povrch dřevěného nábytku při testu HomePodu magazínem Wirecutter.

  S prvními zahraničními recenzemi a s prvními aktivními uživateli chytrého reproduktoru HomePod se ukázal jeden nečekaný...

  Kam míří vývoj dronů, skvěle ukazuje nový Mavic Air od DJI

  DJI Mavic Air můžete pro snadnou přepravu složit, téměř se vejde do dlaně.

  Složíte jej do úhledného uzlíčku, přitom dokáže pořídit záběry dříve dostupné jen filmařům s milionovým vybavením. Sám...

  Další z rubriky

  Tablet ukáže místa natáčení známých filmů i Zimní olympiádu

  Tablet oceníte i v zimě

  Mezi aplikacemi pro tablety s Androidem a iOS najdete tento týden hned dva šikovné editory fotek, oficiální aplikaci...

  Chcete zálohu fotek z telefonu, ale ne do cloudu? Řešení je snadné

  Nezálohovala.

  V přehledu zajímavých aplikací pro tablety s Androidem a iOS tentokrát najdete například šikovné aplikace na vedení...

  Nejlepší náhrady za Průzkumníka Windows

  Foto: SXC.hu

  Pohodlnější práci s dokumenty, multimédii, ale i dalšími soubory zprostředkují správci souborů. Přinášíme přehled těch...

  Najdete na iDNES.cz