Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak na bezplatný převod videa pro stolní DVD přehrávač

aktualizováno 
Převést vybrané videosoubory do DVD-Video můžete jednoduše a zdarma. Na světě je nová verze výborného bezplatného kancelářského balíku. Vyhledejte, prohlédněte a následně stáhněte video z populárních videoserverů jedním šikovným programem. A veďte si knihu jízd automaticky s přepočtem stavu tachometru.

HDD/DVD přehrávač Philips DVDR 5520H

Free Video to DVD Converter 1.1 – freeware
Chcete vypálit film v AVI na médium DVD-R tak, aby hrál taky ve stolním DVD přehrávači, ale nevíte, jak na to? Ještě nedávno by se zdálo, že je tento problém řešitelný jen složitou kombinací několika pokročilých softwarových aplikací. Naštěstí dnes již tomu tak není.

Existuje hned několik zajímavých programů, které vám video v AVI převedou rychle a bez větších znalostí o kódování videa. Mezi jeden z nejlepších se počítá např. ConvertXtoDVD, který však není dostupný zdarma, ale lze si ho alespoň vyzkoušet. Nyní se však objevil nový produkt s názvem Free Video to DVD Converter. Jak je z jeho názvu patrné, umí převádět nejen video na DVD-Video disky, ale hlavně je zdarma. Jako zdroj přitom můžete použít různé videosoubory (AVI, MPEG) v libovolných formátech (DivX, XviD, MPEG, MOV, MP4, 3GP, WMV atd.). Pak již stačí nastavit výstup a nechat program chvilku pracovat. Po nějaké době bude překódování hotovo a vy přímo z programu můžete video na DVD-Video disk nechat vypálit. Protože nic není zadarmo, tak při instalaci vám bude nabídnuta instalace nástrojové lišty do internetového prohlížeče. Naštěstí si ji nemusíte nechat instalovat (zatržení instalace lze zrušit).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (12,5 MB).

  Free Video to DVD Converter

  OpenOffice 3.0 – GPL
  V polovině října vyšla nová verze zdarma dostupného kancelářského balíku OpenOffice.org 3.0. Soubor kancelářských aplikací, vyvíjený ve spolupráci open source vývojářů a velkých softwarových firem (Sun Microsystems, Novell, IBM, Google a dalších), nabízí řadu nových funkcí.

  OpenOffice.org 3.0 je plnohodnotný kancelářský balík, který lze provozovat na všech hlavních operačních systémech a platformách, a to zcela zdarma. Obsahuje textový editor Writer, tabulkový procesor Calc, kreslicí nástroj Draw a program na tvorbu prezentací Impress. Podporuje formát OpenDocument, který je mezinárodní ISO normou a je založen na XML. Nechybí ani kontrola českého pravopisu či tezaurus a ještě více. Mezi novinky se řadí podpora Web 2.0 (lze přímo posílat příspěvky na blog či wiki), možnost editovat dokumenty v PDF, došlo k úpravě modulu pro tvorbu grafů, rozšířil se i počet sloupců na 1 024, možné je také konečně otevírat a upravovat soubory .docx, .xlsx, .pptx a další, které vytvořily aplikace MS Office 2007, či editovat jeden dokument více uživateli.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (112 MB).
  OpenOffice 3.0


  TubeMaster Plus 1.3 – freeware

  Různých programů pro stahování videí ze serverů, na kterých jsou umístěna k prohlížení, existuje obrovské množství. Avšak ne všechny nabízejí možnost přehrát si videa rovnou v programu, vyhledávat podle klíčových slov a stahovat z těch nejpopulárnějších přímo do PC.

  TubeMaster Plus umožňuje prohlížet a stahovat z populárních videoserverů jako YouTube, DailyMotion atd. (stačí zadat internetovou adresu serveru) celý obsah médií, který sledujete. Podporuje soubory FLV, MP3, MP4 a jiné populární formáty. Díky tomu je možné video do těchto souborů i konvertovat, takže si ho můžete připravit pro své libovolné zařízení. Nechybí ani podpora vysokého rozlišení a možnost nastavovat si výstupní parametry videa (jak u videa, tak i audia). Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost vyhledávat hudbu ve formátu MP3.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,7 MB).
  TubeMaster Plus


  Kniha jízd 1.0 – demo

  Tento software umožňuje snadno vytvářet knihu jízd. Jednoduchým způsobem si nadefinujete jízdy, které se opakují, jízdy okružní (např. rozvoz zboží), určíte datum a počet jízd, případně dny v týdnu.

  Máte možnost vést knihy pro více vozidel i více řidičů současně (číselníky pro pravidelné jízdy s jedním cílem, číselníky okružních jízd, číselník vozidel, pracovníků a řidičů). Po nastavení všech požadavků je kniha jízd automaticky generována a je přepočítáván stav tachometru daného vozidla. Demoverzi je možné používat stejně jako plnou verzi, pouze s tím rozdílem, že je možné zapsat jen 20 řádků.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,3 MB).
  Kniha jízd • Nejčtenější

  Být první nestačí. Spermie musí projít záhadným „pracovním pohovorem“

  Vajíčko si podle některých vědců aktivně vybírá, kterou spermii vpustí k...

  Spermie vyrážejí k vajíčku a ta nejrychlejší spermie vajíčko oplodní. Přibližně tak si většina lidí představuje...

  Otázka dne: Jak může dítě v děloze přežít týdny hlavou dolů?

  Dítě vydrží v děloze několik týdnů hlavou dolů. Vy to ovšem doma nezkoušejte,...

  Jak může dítě v děloze přežít týdny hlavou dolů, tedy v poloze, která u dospělého vede spolehlivě ke smrti? To je téma...  Měla to být revoluce v létání. Před 50 lety poprvé vyjel Concorde z hangáru

  První premiéra Concorde na veřejnosti v Toulouse.

  Letiště Toulouse-Blagnac, pondělí 11.prosince 1967. Veřejnost má poprvé možnost na vlastní oči spatřit Concorde, první...

  Rozhodněte: bude nejlepším smartphonem iPhone X, Samsung S8 nebo jiný?

  Mobil roku

  Hlasujte v jubilejním 20. ročníku ankety Mobil roku. Vyberte nejlepší letošní smartphone a vyhrajte jednu z...

  Čínská letadlová loď bude asi mít elektromagnetický katapult na letadla

  Vizualizace nové čínské letadlové lodě Type 002

  Nová třída letadlových lodí čínského námořnictva Type 002 bude pravděpodobně vybavena elektromagnetickým katapultem pro...  Další z rubriky

  Aplikace pro tablety: emoji z vlastních selfíček či řízení jasu displeje

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte šikovný doplněk pro YouTube, užitečné rozšíření systémové schránky v Androidu nebo třeba aplikaci, která...

  HP má na svých noteboocích tajné nahrávání stisknutých kláves

  Nový notebook HP EliteBook Folio.

  Notebooky s logem HP mají podobný problém, který v minulosti řešili jiní výrobci. Kvůli předinstalovanému programu musí...

  Triky s Windows 10: Odhalte aplikace, které notebooku „žerou“ energii

  Tipy a triky pro Windows 10

  Energeticky náročné aplikace v notebooku odhalí nová funkce. Ukážeme i to, jak změnit složku pro ukládání screenshotů,...

  Vánoce potomků slavných: Žádné dárky i vila za miliony
  Vánoce potomků slavných: Žádné dárky i vila za miliony

  Jak vypadají Vánoce slavných? Někteří dodržují tradiční zvyky, jiní si svátek uzpůsobí podle sebe.  Najdete na iDNES.cz