Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak na hromadné stahování tematických videí z Youtube

aktualizováno 
Stáhněte a zkonvertujte najednou desítky vybraných videí z YouTube. Zajímat vás nemusí ani jejich zařazení či URL adresa. Obarvěte složky ve Windows. Vyzkoušejte nový on–line antivirový skener anebo program pro vedení videopůjčovny.

Stahujte videa z internetu | foto: Profimedia.cz

YouTube Robot 1.0 – trial
Portál YouTube nabízí miliony a miliony zajímavých videí. Chcete-li si některá z nich přehrávat offline, tedy bez připojení k internetu, anebo ve vašem přenosném přehrávači, tak jistě sáhnete po možnosti si vybraná videa stáhnout. Avšak co dělat, pokud chcete stáhnout desítky videí najednou? A ještě k tomu dle nějakého tématu, např. o Čtvrtníčkovi, České sodě, panu Beanovi apod.? Řešení se jmenuje YouTube Robot.

Tento perfektní program je zcela nový a skrývá se v něm velký potenciál. Nejenže dokáže stahovat videa, ale on je umí rovnou i konvertovat a to do více jak 20 formátů. Přitom se myslí především na majitele přenosných přehrávačů. Těm totiž stačí vybrat jeden z předpřipravených profilů (např. iPod, Zune, PSP atd.) a konverze videa proběhne doslova na míru tomuto zařízení. Třešničkou na dortu je však možnost stahovat videa dle různých témat. Přímo v programu si lze vybrat, zda stáhnout např. nejpopulárnější, nejnavštěvovanější, nejvíce hodnocená videa atd. Vy sami však můžete přidat svůj okruh. Pokud toužíte po všech videích například o Čtvrtníčkovi, stačí v internetovém prohlížeči na adrese www.youtube.com zadat do pole pro hledání videa slovo ctvrtnicek a odeslat. URL link, který se objeví v řádku Adresa, poté zkopírujte a vložte do YouTube Robot (řádek Video URL a klikněte na +). Začne ihned stahování. Aby se prováděla automaticky i konverze videa, je nutné kliknout na Tool –> Options a zde zatrhnout možnost Auto convert after download.

 • Stahujte na této adrese (8 MB).

  YouTube Robot

  Rainbow Folders 2.0 – freeware
  Operační systémy Windows neumožňují uživatelům snadnou změnu barev u složek, či chcete-li adresářů, které se nacházejí na pevném disku PC. A přitom by tuto možnost řada z nás jistě přivítala. Data by byla na disku lépe viditelná a my tak nemuseli hledat složky pouze podle názvů, ale třeba i podle barev. Naštěstí existují šikovní programátoři, kteří dokáží Windows o nějakou tu funkci doplnit.

  Jeden takový vytvořil polský programátor. Rainbow Folders vám umožní jednoduchou, ale účinnou změnu barvy u složek na pevném disku. Díky tomu se v nich vyznáte nejen mnohem snadněji, ale také můžete jinak obarvit systémové složky, jinak ty s obrázky, videem, hudbou atd. Meze fantazii se prostě nekladou. Práce s produktem je přitom tak primitivní, že ji zvládne snad každý uživatel. Nemusíte nic nastavovat v systému ani v registru Windows. Stačí stažený archív rozbalit a program spustit. Poté již pouze vyberete složku, u které chcete změnit barvu, vyberete barevný odstín a kliknete na tlačítko Colorize. Tlačítkem Decolorize barevnost odstraníte. Navíc si můžete nastavit, aby došlo k upozornění dialogovým oknem, že se někdo chystá složku smazat.

 • Stahujte na této adrese (558 KB).
  Rainbow Folders


  ESET Online Scanner – freeware

  Společnost ESET, výrobce antivirového systému NOD32, představila začátkem srpna nový nástroj. Tím je tzv. ESET Online Scanner, který umožňuje komukoli zdarma si otestovat počítač a odstranit z něj viry, trojské koně a další druhy infiltrací.
   
  Uživatelé naleznou novou bezplatnou službu na adrese www.eset.cz/online-skener. Ta umožňuje všem, kteří nemají nainstalovaný antivirový software, identifikovat skryté hrozby a chránit tak jejich počítač. Tím se může stát pro některé uživatele pověstnou krabičkou poslední záchrany – na infikovaném počítači totiž odhalí nejen existující, ale i nové hrozby, které ostatní bezpečnostní řešení zatím považují za neškodné. Na rozdíl od jiných podobných služeb navíc umí ESET Online Scanner nalezené virové infiltrace odstranit a zbavit tak počítač nežádoucí havěti. Při každém spuštění je nástroj aktualizován a vždy tak využívá nejnovější virové databáze. Novinku nelze však považovat za plnohodnotnou náhradu antivirového řešení. Nemá totiž proaktivní ochranu počítače.

 • Službu naleznete zde.
  ESET Online Scanner


  JPVideo v4.0 – trial

  Vlastníte či se chystáte otevřít DVD/video půjčovnu? Pokud ano, potom by se právě vám mohl hodit následující program. JPVideo je totiž navržena právě pro vedení videopůjčovny či DVD půjčovny.

  Nejenže dokáže zaznamenávat celou agendu, ale také k ní lze připojit čtečky čárového kódu EAN8 / EAN13. Aplikaci lze provozovat i na lokální síti. Obsahuje evidenci zákazníků (zadávání – editace zákazníků, tisk sestav zákazníků, tisk karet zákazníků, přehled a tisk historie vypůjčeného videa, třídění, vyhledávání a filtrování zákazníků, import a export do Excelu) a videa (zadávání – editace videa, tisk sestav videa, přehled historie zákazníků, třídění, vyhledávání a filtrování videa, import a export do Excelu). Program díky historii vypůjčeného videa umí upozornit, že dotyčné video již zákazník měl vypůjčené. Lze nastavit limit počtu videí, které může mít zákazník najednou vypůjčené, slevy při vypůjčení více videí najednou, atd. Nechybí ani graficky znázorněná statistika tržeb (od-do, týdenní, měsíční, roční) či množstevní a věrnostní slevy. Zákazníky lze řadit do čtyř skupin: půjčování zakázané, půjčování proti záloze, půjčování bez omezení, VIP zákazník. Plná verze stojí 3 tisíce korun. Vyžaduje rozhraní MSD.

 • Stahujte na této adrese (1,3 MB).
  JPVideo • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

  Tablet pro práci i záýbavu

  Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

  denicky-depo-provera-uz-nikdy
  denicky-depo-provera-uz-nikdy

  Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

  Najdete na iDNES.cz