Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak na vlastní kalendář pro rok 2007

aktualizováno 
Co takhle zkusit jednoduchý program pro tvorbu kalendáře s vlastními fotografiemi a významnými daty? Zajímat by vás však mohla i aplikace pro vyplnění ID3 tagů ve vašich MP3 a WAV souborech. Dále na vás čeká i utilitka pro výrobu vyzvánění, tapet a videí pro mobil a výkonný on-line slovník.
Eva Martinovská

Eva Martinovská - Objevem kalendáře Beaty Rajské pro příští rok bude modelka a finalistka letošní miss ČR Eva Martinovská. | foto: Jaroslav Urban

CalendarPainter 1.0 - freeware
Jak prozrazuje kalendář, do konce letošního roku zbývá jen několik posledních dní. Jestliže i vy nedáte dopustit na klasický kalendář a ty elektronické vám nějak ne a ne přirůst k srdci, máme pro vás tip na program, který vám kalendář na příští rok vytvoří rychle, zdarma a hlavně podle vašeho přání.

I přestože produkt pochází od našich německých sousedů, nemusíte se bát, že na vás bude mluvit německy. Z jazyků totiž kromě němčiny máte na výběr také angličtinu, francouzštinu, italštinu atd. Čeština bohužel chybí. Tvorba je rozdělena do šesti kroků, během kterých volíte parametry vašeho kalendáře. Výsledek doplníte obrázky či fotografiemi. CalendarPainter umožňuje tvorbu tří typů kalendářů - měsíčního, čtvrtletního a ročního. Do kalendáře je možné zadat i různá významná data jako jsou narozeniny, svátky, dovolená atd. Výsledek lze uložit či vytisknout a pochlubit se tak svým známým či ho rovnou nadělit pod stromeček. Při tisku si lze zvolit kvalitu výstupu tak, aby odpovídala dodaným podkladům a použitému médiu.

 • Stahujte na této adrese (1,3 MB).


  CalendarPainter

  MP3Fox 3.1 - freeware
  Zapisování desítek informačních ID3 tagů o vaší hudbě je bez specializovaného nástroje práce na několik hodin. Pokud ale máte nějakou všestrannou utilitku, stane se noční můra zábavou a práce koníčkem. Sbírání MP3 souborů patří v dnešní době mezi velmi oblíbené činnosti. Není problém sehnat stovky či tisíce empétrojek a zařadit je do vlastní sbírky. Pokud však chcete udržet v neustále se rozrůstající kolekci pořádek a určitý standard ve vzhledu ID3 tagů, potom se rovněž jedná o časově velmi náročnou činnost. Program MP3Fox umožňuje automaticky opravit ID3 tagy u vašich MP3 a také WMA souborů. Pro svoji práci však potřebuje připojení PC k internetu. Veškeré údaje pro hudbu si totiž stahuje z celosvětové sítě (pokud jsou data k dispozici) a posléze ukládá do souborů. Jestliže skladba neobsahuje žádné ID3 tagy, mohou být tyto informace načteny z názvu souboru. V tomto případě musí být soubor vhodně pojmenován. Výhodou aplikace je také možnost prohlédnout si změny ještě předtím, než je vytvoříte.

 • Stahujte na této adrese (736 KB).


  MP3Fox


  ToneThis 3 beta – freeware

  Tento užitečný prográmek slouží k tvorbě vyzváněcích melodií, pozadí a videí pro váš mobilní telefon. Dovolí vám vytvořit vyzvánění, truetony, reálné tóny či dokonalou tapetu pro plochu vašeho mobilu a to z CD, MP3, WAVů či obrázků (JPG, BMP) sbírek. Zhotovit si můžete neomezené množství obsahu pro mobil. Ten posléze do mobilu nahrajete například pomocí kabelu, IrDa či Bluetooth technologie. Nemůžete-li obsah do telefonu dostat ani jedním způsobem, můžete zvolit uložení dat na webu projektu. Zde vám bude vaše tapeta či vyzvánění k dispozici jeden den a vyzvednout si obsah můžete pomocí WAPu v mobilu. Aplikace podporuje přes 300 telefonů. Práce je velmi jednoduchá. Po instalaci si vytvoříte svůj profil, kde zadáte několik údajů včetně typu mobilního telefonu a potom přejdete do hlavního menu aplikace. Zde si vyberete, co chcete vytvořit a až to budete mít hotové, stačí kliknout na Upload a soubory si stáhnout přes web či WAP.

 • Stahujte na této adrese (5,7 MB).


  ToneThis

  Online slovník 1.1 – freeware
  Často se dostáváme do situací, kdy potřebujeme přeložit jedno nebo více slov z cizího jazyka nebo naopak do něj. Pro tyto účely slouží slovníky. Řadu let přitom již nejste odkázáni pouze na papírovou verzi, využít totiž můžete i internetový nebo programový. Kdo však má neustále zadávat internetovou stránku se slovníky či otevírat speciální slovníkové aplikace? A co takhle utilitku, která udělá práce více než dost a zároveň je velmi malá? Zdarma dostupný slovník vám pomůže s překladem nejen anglických, německých, francouzských, ruských, španělských a italských slov, ale i obráceně, cokoliv českého přeložit do těchto jazyků. Malý a jednoduchý slovníček, který se hodí pro rychlé vyhledávání slovíček. Dvojklikem na ikonu v systémové liště se aktivuje a ihned můžete psát slovo. Slovník využívá slovníkový server seznamu, což znamená, že pro jeho chod je nutné být připojen k internetu. Odmění se vám však tím, že nebudete muset číst všechny ty reklamy, které se na serverech se slovníky nacházejí a prakticky ihned ukáže právě to, co hledáte.

 • Stahujte na této adrese (60 KB).


  Online slovník
 • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Najdete na iDNES.cz