Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak pracují specialisté na e-maily

aktualizováno 
Pokud vám nevyhovuje práce s vaší e-mailovou schránkou prostřednictvím internetového prohlížeče, je tu snadná pomoc. Stačí vyzkoušet některého ze zdarma dostupných e-mailových klientů.
Internet, e-mail

Internet, e-mail | foto: Profimedia.cz

Tyto programy nabízejí často více funkcí než ve Windows standardně obsažený klient Outlook Express a v některých ohledech mohou konkurovat i „dospělému“ Outlooku z balíku kancelářských aplikací Microsoft Office. Pro použití s vaší schránkou na některém z freemailových serverů stačí provést jen jednoduché nastavení.

Mozilla Thunderbird

Hvězdou mezi bezplatně dostupnými e-mailovými klienty je Mozilla Thunderbird – aplikace příbuzná s oblíbeným internetovým prohlížečem Mozilla Firefox. Mozilla Thunderbird je rychlý a snadno ovladatelný e-mailový klient, jehož funkce můžete snadno rozšířit instalací různých doplňků.

V základní funkční výbavě najdete například funkce pro třídění e-mailů podle různých kritérií (datum, odesílatel, vlastní označení atd.), možnost přizpůsobení uživatelského rozhraní podle představ uživatele, podporu skinů nebo připravené nastavení pro příjem a odesílání pošty pomocí účtu u služby Gmail. Aktuální verze Thunderbirdu je použitelná i v operačním systému Windows Vista. Funkci plánovacího kalendáře, která by vám v Thunderbirdu mohla v porovnání s Outlookem chybět, nabízí příbuzná aplikace Mozilla Sunbird. Programy Mozilla Thunderbird i Sunbird jsou plně lokalizovány do češtiny.

Mozillu Thunderbird 2.0.0.6 stahujte ze Stahuj zde. (6 MB, open source)

„Přenosnou“ verzi klienta pro použití na USB Flash discích najdete zde. (6,7 MB, open source)

Mozilla Sunbird 0.5 stahujte zde. (5 MB, open source)

Mozilla Thunderbird

Opera mail

Jednou ze součástí skvěle vybaveného internetového prohlížeče Opera je i plnohodnotný e-mailový klient. Opera mail používá vysoce efektivní systém zobrazování a třídění e-mailů, obsahuje integrovaný vyhledávač zpráv pracující s indexy, spravuje vaše kontakty, obsahuje RSS čtečku a zvládne pracovat i s více poštovními účty zároveň. V kombinaci s funkcemi nabitým rychlým internetovým prohlížečem je Opera mail výbornou volbou při výběru e-mailového klienta.

Internetový prohlížeč Opera 9.23, obsahující e-mailového klienta, stahujte ze Stahuj.cz zde. (6,4 MB)

Opera mail

Pegasus Mail

E-mailový klient Pegasus Mail pracuje se všemi běžnými komunikačními protokoly používanými při e-mailové komunikaci (SMTP, POP3, IMAP atd.) a umí obsluhovat více e-mailových účtů. Pegasus Mail nabízí především vysokou úroveň zabezpečení před viry a nebezpečným softwarem, který se snaží proniknout do počítače prostřednictvím e-mailů, pokročilé filtrování e-mailových zpráv, zrychlení práce pomocí šablon, šifrování e-mailů a dlouhou řadu dalších užitečných funkcí. Práce s klientem Pegasus Mail je velmi pohodlná, uživatelské rozhraní ovšem není přeloženo do češtiny.

Pegasus Mail 4.41 stahujte ze Stahuj.cz zde. (7 MB, freeware)

Pegasus Mail

IncrediMail

E-mailový klient IncrediMail obsahuje hlavně atraktivní a grafikou prošpikované uživatelské prostředí. Různé grafické efekty jsou také připraveny pro použití ve vašich e-mailech. K dispozici máte mnoho animovaných „smajlíků“, použít můžete některé z dlouhé řady nabízených pozadí do e-mailů či animací. Na nově příchozí e-maily vás budou upozorňovat animované postavičky a užít si můžete také 3D efekty uživatelského rozhraní při práci se zprávami. Jestliže používáte e-mail spíše pro zábavu než pro práci, je pro vás klient IncrediMail dobrou volbou. Přes všechny parádičky a zbytečnosti je IncrediMail dobře použitelným a přehledným e-mailovým klientem.

IncrediMail 5.6.5.3034 stahujte zde. (9 MB, freeware)

IncrediMail

Reach-a-Mail

Jednoduchý poštovní klient Reach-a-Mail je určen především pro použití na USB Flash discích a dalších přenosných médiích. Nastavení a ovládání e-mailového klienta je velmi snadné, nabízené funkce plně postačí pro základní práci s e-maily. Reach-a-Mail je výborným řešením pro uživatele pracující často na různých počítačích, kteří potřebují mít e-mailového klienta a došlé zprávy neustále při ruce. Při použití klienta Reach-a-Mail navíc nehrozí, že by vaše zprávy zůstaly na disku v cizím počítači.

Reach-a-Mail 2.83 stahujte zde. (2 MB, freeware)

Reach-a-Mail

Slypheed

Open source poštovní klient Slypheed nabídne uživateli zejména přehledné uživatelské rozhraní a řadu užitečných funkcí pro práci s e-maily. Kromě standardních operací se zprávami obsahuje klient Slypheed filtr nevyžádané pošty, funkce pro vyhledávání a třídění e-mailů a podepisování či šifrování zpráv. Slypheed pracuje se všemi běžnými e-mailovými protokoly (IMAP, POP3, SMTP, NNTP), kromě verze pro Windows jsou k dispozici i verze pro Linux, BSD a Mac OS X.

Slypheed 2.4.4 stahujte zde. (5,3 MB, open source)


Slypheed

i.Scribe

E-mailový klient i.Scribe je freeware verzí komerční aplikace InScribe, která je omezena na jeden e-mailový účet a nabízí pouze pět uživatelsky definovaných filtrů pro zpracování pošty. Kromě základních operací pro práci se zprávami nabízí i.Scribe také možnost práce s databází kontaktů a kalendář. Program slibuje zvýšenou ochranu proti virům a škodlivému softwaru a rovněž i filtrování spamu. Klienta i.Scribe je možné použít i bez instalace na USB Flash disku či jiném paměťovém médiu. Uživatelské rozhraní programu i.Scribe je přehledné a přeložené i do češtiny.

i.Scribe 1.89 stahujte zde. (1 MB, freeware)

i.Scribe

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

Ilustrační foto - browser

Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

Tipy a triky pro Windows 10

OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

Najdete na iDNES.cz