Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak pracují specialisté na e-maily

aktualizováno 
Pokud vám nevyhovuje práce s vaší e-mailovou schránkou prostřednictvím internetového prohlížeče, je tu snadná pomoc. Stačí vyzkoušet některého ze zdarma dostupných e-mailových klientů.
Internet, e-mail

Internet, e-mail | foto: Profimedia.cz

Tyto programy nabízejí často více funkcí než ve Windows standardně obsažený klient Outlook Express a v některých ohledech mohou konkurovat i „dospělému“ Outlooku z balíku kancelářských aplikací Microsoft Office. Pro použití s vaší schránkou na některém z freemailových serverů stačí provést jen jednoduché nastavení.

Mozilla Thunderbird

Hvězdou mezi bezplatně dostupnými e-mailovými klienty je Mozilla Thunderbird – aplikace příbuzná s oblíbeným internetovým prohlížečem Mozilla Firefox. Mozilla Thunderbird je rychlý a snadno ovladatelný e-mailový klient, jehož funkce můžete snadno rozšířit instalací různých doplňků.

V základní funkční výbavě najdete například funkce pro třídění e-mailů podle různých kritérií (datum, odesílatel, vlastní označení atd.), možnost přizpůsobení uživatelského rozhraní podle představ uživatele, podporu skinů nebo připravené nastavení pro příjem a odesílání pošty pomocí účtu u služby Gmail. Aktuální verze Thunderbirdu je použitelná i v operačním systému Windows Vista. Funkci plánovacího kalendáře, která by vám v Thunderbirdu mohla v porovnání s Outlookem chybět, nabízí příbuzná aplikace Mozilla Sunbird. Programy Mozilla Thunderbird i Sunbird jsou plně lokalizovány do češtiny.

Mozillu Thunderbird 2.0.0.6 stahujte ze Stahuj zde. (6 MB, open source)

„Přenosnou“ verzi klienta pro použití na USB Flash discích najdete zde. (6,7 MB, open source)

Mozilla Sunbird 0.5 stahujte zde. (5 MB, open source)

Mozilla Thunderbird

Opera mail

Jednou ze součástí skvěle vybaveného internetového prohlížeče Opera je i plnohodnotný e-mailový klient. Opera mail používá vysoce efektivní systém zobrazování a třídění e-mailů, obsahuje integrovaný vyhledávač zpráv pracující s indexy, spravuje vaše kontakty, obsahuje RSS čtečku a zvládne pracovat i s více poštovními účty zároveň. V kombinaci s funkcemi nabitým rychlým internetovým prohlížečem je Opera mail výbornou volbou při výběru e-mailového klienta.

Internetový prohlížeč Opera 9.23, obsahující e-mailového klienta, stahujte ze Stahuj.cz zde. (6,4 MB)

Opera mail

Pegasus Mail

E-mailový klient Pegasus Mail pracuje se všemi běžnými komunikačními protokoly používanými při e-mailové komunikaci (SMTP, POP3, IMAP atd.) a umí obsluhovat více e-mailových účtů. Pegasus Mail nabízí především vysokou úroveň zabezpečení před viry a nebezpečným softwarem, který se snaží proniknout do počítače prostřednictvím e-mailů, pokročilé filtrování e-mailových zpráv, zrychlení práce pomocí šablon, šifrování e-mailů a dlouhou řadu dalších užitečných funkcí. Práce s klientem Pegasus Mail je velmi pohodlná, uživatelské rozhraní ovšem není přeloženo do češtiny.

Pegasus Mail 4.41 stahujte ze Stahuj.cz zde. (7 MB, freeware)

Pegasus Mail

IncrediMail

E-mailový klient IncrediMail obsahuje hlavně atraktivní a grafikou prošpikované uživatelské prostředí. Různé grafické efekty jsou také připraveny pro použití ve vašich e-mailech. K dispozici máte mnoho animovaných „smajlíků“, použít můžete některé z dlouhé řady nabízených pozadí do e-mailů či animací. Na nově příchozí e-maily vás budou upozorňovat animované postavičky a užít si můžete také 3D efekty uživatelského rozhraní při práci se zprávami. Jestliže používáte e-mail spíše pro zábavu než pro práci, je pro vás klient IncrediMail dobrou volbou. Přes všechny parádičky a zbytečnosti je IncrediMail dobře použitelným a přehledným e-mailovým klientem.

IncrediMail 5.6.5.3034 stahujte zde. (9 MB, freeware)

IncrediMail

Reach-a-Mail

Jednoduchý poštovní klient Reach-a-Mail je určen především pro použití na USB Flash discích a dalších přenosných médiích. Nastavení a ovládání e-mailového klienta je velmi snadné, nabízené funkce plně postačí pro základní práci s e-maily. Reach-a-Mail je výborným řešením pro uživatele pracující často na různých počítačích, kteří potřebují mít e-mailového klienta a došlé zprávy neustále při ruce. Při použití klienta Reach-a-Mail navíc nehrozí, že by vaše zprávy zůstaly na disku v cizím počítači.

Reach-a-Mail 2.83 stahujte zde. (2 MB, freeware)

Reach-a-Mail

Slypheed

Open source poštovní klient Slypheed nabídne uživateli zejména přehledné uživatelské rozhraní a řadu užitečných funkcí pro práci s e-maily. Kromě standardních operací se zprávami obsahuje klient Slypheed filtr nevyžádané pošty, funkce pro vyhledávání a třídění e-mailů a podepisování či šifrování zpráv. Slypheed pracuje se všemi běžnými e-mailovými protokoly (IMAP, POP3, SMTP, NNTP), kromě verze pro Windows jsou k dispozici i verze pro Linux, BSD a Mac OS X.

Slypheed 2.4.4 stahujte zde. (5,3 MB, open source)


Slypheed

i.Scribe

E-mailový klient i.Scribe je freeware verzí komerční aplikace InScribe, která je omezena na jeden e-mailový účet a nabízí pouze pět uživatelsky definovaných filtrů pro zpracování pošty. Kromě základních operací pro práci se zprávami nabízí i.Scribe také možnost práce s databází kontaktů a kalendář. Program slibuje zvýšenou ochranu proti virům a škodlivému softwaru a rovněž i filtrování spamu. Klienta i.Scribe je možné použít i bez instalace na USB Flash disku či jiném paměťovém médiu. Uživatelské rozhraní programu i.Scribe je přehledné a přeložené i do češtiny.

i.Scribe 1.89 stahujte zde. (1 MB, freeware)

i.Scribe

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

Tablet pro práci i zábavu

S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

Ilustrace - notebook

Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Najdete na iDNES.cz