Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak přehrát snad každé video

aktualizováno 
Tentokrát jsme pro vás ze zajímavých programů na práci s videem a hudbou vybrali například balík kodeků K-Lite Mega Codec Pack, se kterým se vám nestane, že narazíte na formát videa, který by neuměl váš počítač přehrát. Dále několik zajímavých nástrojů na konverzi videa z DVD a mnoho dalšího.

Konverze obrázků a videa

ConvertXtoDVD 2.0.15

shareware, 6,6 MB
web, download ze Slunečnice

Konverzní nástroj ConvertXtoDVD slouží k převodu videa ve formátech DivX, XviD, MOV, MPEG, AVI nebo WMV do formátu DVD. Když převedené video soubory vypálíte na DVD, přehrajete je v libovolném DVD přehrávači.

Flash to Video Encoder PRO 4.4

Shareware, 7,9 MB
web, download

Program Flash to Video Encoder PRO převádí Flash animace ve formátu SWF na video soubory ve formátech AVI, WMV či ASF. Do nového videa můžete přidávat informace o autorských právech nebo vodoznaky.

Flash2Video 3.66

Shareware, 2,8 MB
web, download ze Slunečnice

Další nástroj na konverzi Flash animací na video soubory nese název Flash2Video. Výstupním formátem může být AVI (DivX, XviD), VCD, SVCD nebo MPEG.

Presentation to Video Converter 5.0

Trialware, 13 MB
web, download

Aplikace Presentation to Video Converter umí převést prezentace z programu MS PowerPoint na video ve formátech AVI, ASF, WMV, MPEG nebo VOB. Tato videa pak budete moci snadno přehrávat pomocí libovolného multimediálního přehrávače.

VidGIF 2.0

Freeware, 0,7 MB
web, download

VidGIF je nástroj na konverzi videa na animované GIF soubory. Vzhledem k nízké velikosti GIF souborů se VidGIF hodí zejména při vytváření animací a grafiky pro webové stránky.

Advanced X Video Converter 4.3.6.4

Freeware, 32,4 MB
web, download ze Slunečnice

Dlouhou řadu různých formátů videa podporuje komplexní nástroj na konverzi, spojování a rozdělování video souborů – Advanced X Video Converter. Mimo to umí Advanced X Video Converter uložit zvukovou stopu z videa a také jej rozkouskovat na jednotlivé snímky.

Nástroje pro DVD a video

DVD2AVI Ripper 2.2.0.16

Freeware, 1,2 MB
web, download ze Slunečnice

DVD2AVI Ripper slouží k ukládání obsahu filmových DVD do formátů AVI, DivX, XviD, MPEG a dalších. Můžete si vybrat, zda-li chcete převést film včetně všech menu, zvukových stop, titulků, bonusů a další výbavy DVD.

Cucusoft DVD Ripper 2.02

Shareware, 0,8 MB
web, download ze Slunečnice

Stejně jako předchozí program slouží i Cucusoft DVD Ripper k převodu filmových DVD na video soubory v různých formátech. Výstupem z programu mohou být soubory ve formátech VCD, DivX, MPEG, AVI atd. Konverze může probíhat také dávkově.

WebCam Recorder 2.04

Trialware, 5,6 MB
web, download ze Slunečnice

Používáte-li webovou kameru, vyzkoušejte program WebCam Recorder. Aplikace ukládá video z web kamery do souboru ve formátu AVI. Přímo v programu je možné nahrané video také přehrávat.

Další utility

Video Capturix 2006 6.07.830

Trialware, 2,2 MB
web, download

Video Capturix umí snímat přehrávané video a ukládat jej do video formátu AVI nebo jako jednotlivé snímky ve formátech JPG a BMP, u kterých je možné nastavit frekvenci snímání. Instalační balík obsahuje rovněž i nástroj Motion Detector, který umí rozpoznat změnu scény a automaticky zahájit snímání.

HardCopy Pro 2.7.4

Trialware, 1,5 MB
web, download ze Slunečnice

HardCopy Pro je nástroj na snímání obrazovky a základní úpravy (změna rozměrů, korekce barev atd.) vytvořených snímků programů a Plochy ve Windows. HardCopy Pro nabízí různé režimy snímání Plochy i oken aplikací.

VideoInspector 1.9.0.103

Freeware, 2,7 MB
web, download ze Slunečnice

S nástrojem VideoInspector můžete zanalyzovat soubory s videem a zjistit jaký je v nich použitý kodek pro zpracování obrazu a zvuku. Pokud nemáte patřičný kodek ve svém počítači instalovaný, pomůže vám VideoInspector s jeho nalezením a instalací. Aplikace umí rovněž vypsat všechny kodeky instalované v počítači.

K-Lite Mega Codec Pack 1.57

Trialware, 6 MB
web, download ze Slunečnice

K-Lite Mega Codec Pack je balík kodeků, který obsahuje všechny běžné kodeky pro vytváření i přehrávání multimediálních souborů.

JPEG Resampler & FotoStar Client 4.0

Shareware, 4,3MB
web, download ze Slunečnice

JPEG Resampler & FotoStar Client může být užitečný zejména majitelům digitálních fotoaparátů. Aplikace umí hromadně měnit rozměry fotografií, přidávat do nich vodoznaky, upravovat jejich barvy, jas či kontrast atd. Součástí programu je rovněž klient pro online objednávky na zhotovení fotografií v laboratořích společnosti FotoStar.

ProShow 2.6.1777

Shareware, 10 MB
web, download ze Slunečnice

ProShow je program na tvorbu profesionálních prezentací s mnoha různými možnostmi výstupů. V prezentacích můžete použít různé typy multimediálních souborů (obrázky, videa, zvuky, animace…), k dispozici máte také desítky efektů. Z hotové prezentace je možné vytvořit DVD, VCD, SVCD, samospustitelný EXE soubor, ke kterému nebudete potřebovat žádný prohlížeč, nebo šetřič obrazovky.Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

Najdete na iDNES.cz