Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se stát hvězdou internetu. Deset nejžádanějších dívek z Ukažse.cz

aktualizováno 
Stačí jen vyplnit formulář, něco málo o sobě prozradit, přidat fotografii a pak již jen odpovídat na horu zájemců o seznámení. Na první pohled je to jednoduché. Jak se ale stát hvězdou, která dostává padesát nabídek týdně?

Uživatelka Ukažse.cz meberuska

Seznamování a navazování přátelství přes internet není doménou zoufalců, jak by se mohlo zdát. Způsob je to natolik populární, že pronikl na stránky knih i do filmů a u některých se stal i hlavním námětem. 

Nejznámější uživatelé a zejména uživatelky se pak stávají v rámci internetové komunity hvězdami. Jednotlivé servery zabývající se sbližováním lidí pak sestavují žebříčky popularity těchto nejžádanějších "celebrit". S patnácti z nich ze serveru Ukažse.cz se můžete seznámit zde.

 Nejoblíbenější uživatelky  Nejoblíbenější uživatelé

Uživatelka Ukažse.cz ssexy

 ssexy

Uživatel Ukažse.cz George

 George

Uživatelka Ukažse.cz muchlinek

 Muchlinek

Uživatel Ukažse.cz noufejt

 noufejt

Uživatelka Ukažse.cz meberuska

 meberuska

Uživatel Ukažse.cz kulishak

 kulishak

Uživatelka Ukažse.cz jeesica

 jeesica

Uživatel Ukažse.cz obycejnejkluk

 obycejnejkluk

Uživatelka Ukažse.cz smudlinkalucka

 smudlinkaluca

Nepřál si zde zveřejnit svou fotku

 o.m.i

Uživatelka Ukažse.cz karstin

 Karstin

Uživatelka Ukažse.cz denisacek

 denisacek

Nepřála si zde zveřejnit svou fotku

 Besenka

Uživatelka Ukažse.cz Verrona

 Verrona

Nepřála si zde zveřejnit svou fotku

 BLIZENKA

Internet a speciálně seznamky však opravdu mohou pomoci právě lidem, kteří se v reálu seznamují hůře. Dokonce podle sociologa Pascala Lardeliera jsou seznamky jedinečnou příležitostí pro nesmělé muže. "Ti, kteří by si nikdy netroufli oslovit ženu například v baru, mohou napsat jednu zprávu a rozeslat ji během několika minut třeba padesáti ženám,“ uvádí v deníku Le Monde.

Samotné seznamky již tolik netáhnou

Sjednat si schůzku přes všeobecné internetové seznamky však není jediná možnost, jak získat přátele, známé či partnera. Mnohem více, byť i dočasných přátelství a vztahů, lze navázat v rámci skupin a serverů, které se zabývají určitou tematikou.

Seznamky, zvláště ty, které se  nespecializují na určitou skupinu, tak musejí rozšiřovat svůj záběr. Vede to k tomu, že se stávají spíše komunitními servery. Takovým je například i Ukažse.cz, který nenabízí pouhé vkládání inzerátů a možnost na ně reagovat.

"Od roku 2003, kdy jsme začali, sdružujeme stovky tisíc lidí. Naše nabídka zahrnuje nepřeberné množství zábavy od on-line her přes horoskopy, chat, diskuse až po různé akce v reálu,“ vyjmenovává projektový manažer Ukažse.cz Jiří Čejka.

"Jsme prostě server, kde spolu lidé komunikují, poznávají nové kamarády a partnery,“ uzavírá vedoucí Ukažse.cz.

Díky tomu se mohou mnohem lépe vypořádat s některými neduhy, se kterými se potýkají klasické seznamky. U nich je, podle sociometrických měření zveřejněných na serveru Zvědavec, potřeba počítat s řadou úskalí. Například s více než poloviční pravděpodobností zájemkyně narazí na muže usilujícího o seznámení, který je už ženatý nebo zadaný. U žen tento podíl činí asi 14 %. Asi sedmina mužů hledá prostřednictvím seznamek nějaký profit, jako je ubytování, strava, peníze a jiné, stejně tak 9 % žen. Největší problém ale činí malé procento mužů trpících závažnou duševní chorobou, která se může vyvinout pro potenciálního partnera až v ohrožení na životě, v případě žen to není ani jedno procento. Z výsledků tak vyplývá, že o skutečné seznámení stojí 17 % mužů a 76 % žen.

Seriózní servery nabízejí určité potvrzení o tom, že uživatel skutečně existuje. To probíhá na serveru Ukažse.cz prostřednictvím týmu spolupracovníků třeba na společné akci, kterou čas od času pořádá. Ještě před tím se však musí uživatel zaregistrovat.

"Registrace má dva jednoduché kroky. Vyplnění osobních údajů a vložení fotografie. Pokud se chce stát uživatel certifikovaným členem Ukažse.cz, pak musí být tato fotografie pravá a jeho totožnost ověřena,“ vysvětluje Čejka.

Psycholožka: Lhaní se nevyplatí

Jak na internetových seznamkách, tak u komunitních služeb nemá smysl lhát o své osobě. Anonymita internetu je sice příjemná, ale pro navázání vážnějších vztahů je potřeba krycí slupku poněkud poodkrýt.

"Vymýšlení si o sobě a vytváření iluzí není dobrým začátkem vztahů ani obchodních, ani soukromých. Přinašejí zklamání nejen na straně toho, kdo je obelháván, ale v konečném důsledku nepřinesou většinou ani uspokojení toho, kdo mlžil, lhal. Je dobré vystupovat čestně,“ potvrzuje psychložka Radana Štěpánková z psychologické poradny ROVENA.

Ale na druhou stranu by se uživatel neměl bát vyzdvihnout své dobré stránky. "Není však vhodné prezentovat se ani jako životní zkrachovalec. Inzerát doporučuji napsat v pozitivním, vstřícném duchu.“ dodává psycholožka.

Avšak ani poté nemá člověk vyhráno. "nternet sice obohacuje život a často opravdu pomáhá rozvíjet sociální kontakty a také dovoluje lidem komunikovat o osobních tématech, která jsou pro ně v osobním kontaktu s jiným člověkem složitá. Avšak internetová setkání jsou také často prostorem pro vytváření iluzí, a mohou tak být později zdrojem zklamání,“ varuje Štěpánková.

"Je tak dobré v seznamovacím inzerátu uvést, co od tohoto typu setkání inzerent očekává,“ doporučuje psycholožka.

I proto jsou vhodné hromadné srazy, které řada internetových serverů pořádá. Atmosféra je tam mnohem více nezávazná a člověk má vždy určitou šanci "úniku“, pokud se mu jeho představy o druhé osobě začnou hroutit.

Návod na to, jak se dostat mezi nejoblíbenější uživatele Ukažse.cz, přináší šéf této služby. "Je to jednoduché. Stačí být registrovaným certifikovaným členem a pak už stačí jen mít nejvíce nabídek k seznámení od jiných uživatelů,“ směje se Čejka.

Jak na ten poslední krok vám možná poradí ti, kdo se již na vrchol dostali. Podívejte se na jejich profil a stránky a zeptejte se jich. Možná napoví motto nejoblíbenější uživatelky Ukažse.cz s přezdívkou ssexy: "Na interní zprávy s nabídkou kvalitního sexu nereaguju. Chodím sem převážně jenom diskutovat :-)“ Přesto dostává týdně přes 50 nabídek na seznámení. Nejoblíbenější uživatel, který má přezdívku George, se zase řídí heslem: "Pište mi, když chcete vědět, pište mi, když si nevíte rady, pište mi, kdy chcete. :).“
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Chcete mít možnost požádat nezletilou o nahé fotky, ptal se Facebook mužů

Logo Facebooku

Společnost Facebook čelí kritice za průzkum, ve kterém se mužů ptala na to, zda je podle nich vhodné, aby bylo na...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Najdete na iDNES.cz