Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak si vyzkoušet Mac OS na Windows XP snadno, rychle a hlavně zadarmo?

aktualizováno 
Nejenže vám poradíme, jak kompletně změnit vzhled vašich Windows na Mac OS X, ale dále vám ukážeme DVD přehrávač s vlastním kodekem, způsob jak automaticky zálohovat data na USB disk a především offline jízdní řád pro váš mobil.
Steve Jobs, Apple (c) profimedia.cz/corbis

Steve Jobs, Apple | foto: Profimedia.cz

FlyakiteOSX 3.5 - freeware
Při každodenním používání operačního systému Windows XP vás možná jeho vzhled již nebere. Proto si ho řada uživatelů upravuje k obrazu svému. Mění tapety na pracovní ploše, stahuje nové spořiče monitoru, přidává nové sady ikonek a kurzorů. Někteří jdou ještě dále a svým Windows XP změní kompletně celý vzhled. Chcete-li i vy vyměnit fasádu vašich oken a zároveň se vám líbí prostředí systému Mac OS X, máme pro vás zajímavý produkt.

FlyakiteOSX totiž dokáže změnit vizuální stránku Windows XP a přidat pár nových funkcí tak, aby se podobal Mac OS X. Balíček zálohuje systémové soubory, které uchovávají informace o grafickém nastavení Windows a nahradí je vlastními. Objeví se tak nejen nová plocha, kurzory, zvuky ikonky, vizuální styly, ale i přihlašovací obrazovka funkce Mac OS X a další vlastnosti. Nabídka Start se tak přesune nahoru a graficky se upraví, aby vypadala jako lišta na Macu. Jestliže jste fanda Macintosh, ale jste z jakéhokoliv důvodu odkázáni dělat pod Windows XP, potom musíte tento software alespoň vyzkoušet. Ale pozor! Mějte na paměti, že produkt udělá rozsáhlé změny v nastavení grafiky systému.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (30 MB).

  FlyakiteOSX

  AVS DVD Player 2.1 - freeware
  Chcete na vašem počítači přehrávat nejen filmy v DivXu, ale toužíte i po filmu na DVD-Video? Že nemáte správný kodek pro přehrávání a dokonce ani jednoduše ovladatelný softwarový DVD přehrávač? A co byste řekli na produkt AVS DVD Player? Nejenže přináší do PC možnost plnohodnotně přehrávat filmy na DVD discích, ale zároveň obsahuje kodek, takže odpadá instalace dalších součástí do operačního systému. Navíc umí přehrát většinu běžně používaných videoformátů (MPEG4, DivX, XviD, MPEG1, MPEG2, AVI, Real Media video, Quick Time, WMV, H.263, H.264, 3GP, 3GP2, a MP4) a obsahuje podobné funkce jako konkurenční přehrávače. Podporuje imitaci vícekanálového zvuku (3.1, 5.1, 7.1), záložky, výběr úhlu pohledu, automatické přizpůsobení poměru stran obrazu, apod.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (21 MB).

  AVS DVD Player

  Automatic USB Backup 1.2 – shareware
  Jste-li donuceni používat více počítačů, ale nechcete se zabývat neustálým přenosem dat z jednoho na druhý, můžete využít automatickou synchronizaci na vaši USB klíčenku. Tu dnes řada z nás nosí běžně na klíčích a tudíž ji máte prakticky stále po ruce. Po usednutí k PC ji stačí vložit do USB portu a vše ostatní necháte již na softwaru Automatic USB Backup. Jde totiž o zálohovací nástroj, který sám synchronizuje vaše důležité soubory na USB paměťový disk (nebo jiné externí zařízení), jakmile zařízení připojíte k PC. K zálohování můžete definovat jednu či více složek, dokonce lze nastavit, které soubory se nemají zálohovat. To vše se provádí ihned při instalaci programu (složky pro zálohování přetáhnete myší do instalátoru), ale později se k nastavení lze vrátit. Potom si už pouze vyberete způsob zálohování. Pro správný chod produktu je zapotřebí mít v PC instalované rozhraní Microsoft .NET Framework 2.0. Pokud ho nemáte, Automatic USB Backup vám sám navrhne jeho stažení a provede instalaci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (322 KB).

  Automatic USB Backup

  MobilMHD++ 2.2.1 – freeware
  Jste z Brna či Zlína a používáte pro přesun městskou hromadnou dopravu? Také vás vždy rozčílí, když nestihnete spoj jen o několik vteřin a další jede až za několik dlouhých minut? Jestliže vlastníte mobilní telefon podporující Mobile Java aplikace, máme pro vás řešení s názvem MobilMHD++. Jedná se o offline jízdní řády pro Brno a Zlín. Aplikace umí vyhledávat optimální spojení mezi zvolenými stanicemi. Zároveň obsahuje i možnost klasického jízdního řádu, kdy si můžete nechat zobrazit odjezdy dané linky z jednotlivých zastávek. MobileMHD++ se ovládá jednoduše pomocí joysticku telefonu a funkčních kláves pro mazání (záleží na typu telefonu). Linky a stanice se vybírají pomocí psaní čísel nebo názvu na alfanumerické klávesnici. Instalace programu není nikterak složitá. Avšak neobejdete se buď bez kabelu, kterým mobil propojíte s PC, nebo bluetooth adaptéru. Potom stačí stáhnout soubor a nahrát ho do mobilu. Mobil by měl poznat, že se jedná o Java aplikaci a měl by ji také tak uložit. Potom ji stačí již pouze spustit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (326 KB).

  MobilMHD++ • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Stáhněte si zdarma: hromadné nahrazení textu i strážce wi-fi

  Ilustrační foto

  Potřebujete-li změnit nějakou část textu v souboru, či ji jen vyhledat v několika desítkách souborů, potom použijte...

  Najdete na iDNES.cz