Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak skrýt na internetu stopy. Nikdo neví, kdo se dívá

aktualizováno 
Představíme vám aplikaci, pomocí které zmizíte z internetu, a přitom i nadále budete surfovat. Dále doporučíme utilitu na antidatování souborů či prográmek pro omalování. A nebude chybět ani užitečný kalendář.
Detektiv, lupa, otisk

Detektiv, lupa, otisk | foto: Profimedia.cz

JAP 0.08 – freeware
Řada počítačových uživatelů se stále mylně domnívá, že po připojení na internet se na něm pohybují anonymně. Opak je pravdou. Nejenže toto již dlouho neplatí, ale pohyb na celosvětové síti se monitoruje čím dál tím více, a tak jsou uživatelé prakticky na každém kroku pod dohledem. Naše chování zaznamenávají jak poskytovatelé internetu, tak i provozovatelé serverů, které navštěvujeme. Chcete–li se však na chvilku skrýt, můžete využít služeb tzv. anonymizérů. Ty jsou dostupné buď v podobě služeb na serverech, či jako aplikace. Do druhé skupiny spadá produkt JAP.

JAP je vyvíjen v rámci projektu anonymity na internetu, který sponzoruje German Research Foundation spolu s německým ministerstvem ekonomiky a technologie. Uživatelům umožňuje anonymně surfovat, a to s jakýmkoliv internetovým prohlížečem. Jeho fungování je jednoduché. Klient JAP od vás zaznamená požadavek na nějakou internetovou adresu, ten předá svým serverům a ty se postarají o jeho vyřízení. K požadovanému serveru vyšlou dotaz "jakoby" od jiného uživatele (jiného PC) a ten potom předají vašemu internetovému prohlížeči. K vám se tedy vrátí to, co jste si vyžádali, ale server, ze kterého jste informaci vytáhli, o tom nebude vědět a nezaznamená to.  Nejde přitom o nic složitého. Stačí si aplikaci nainstalovat, nakonfigurovat (nastavit internetový prohlížeč dle požadavků aplikace) a dále budete pracovat jako dosud.

 • Stahujte na této adrese (15 MB).

  JAP

  Attribute Changer – freeware
  Potřebujete antedatovat nějaký soubor? Požaduje po vás váš zaměstnavatel prezentaci, o které jste mu tvrdili, že jste ji dokončili již před týdnem, a přitom na ní stále pracujete? Žádný problém, vyzkoušejte tuto malou pomůcku a naučte se trochu podvádět.

  Klamat se nemá, ale co když někdy není vyhnutí? Potom je každá rada drahá. A tak vám doporučujeme vyzkoušet a zapamatovat si tuto věcičku. Attribute Changer, jak je již z názvu patrné, slouží k nastavovaní atributů souborů. Atributy jsou informace, které určují, zda je soubor jen pro čtení, skrytý, připravený pro archivaci (zálohování), komprimovaný, nebo šifrovaný a zda by obsah souboru měl být indexován pro rychlé vyhledávání souborů. V neposlední řadě také obsahuje typy informací, které může objekt obsahovat – kdy byl soubor vytvořen, změněn, otevřen atd. a právě tyto informace umí Attribute Changer měnit. Stačí si ho nainstalovat a poté kliknout pravým tlačítkem myši na jakýkoliv soubor. Z kontextového menu vyberte volbu Change Atributess a můžete začít parametry měnit. Antedatovat prezentaci bude nyní doslova hračkou.

 • Stahujte na této adrese (5,3 MB).
  Attribute Changer


  Coloring Book – shareware

  Jestliže se váš potomek zajímá o počítače a zároveň si stále rád kreslí a omalovává, tak mu ukažte aplikaci Coloring Book. Jde totiž o elektronickou verzi omalovánek pro děti od tří let.

  Omalovánky v multimediálním provedení jsou uživatelsky přívětivé a interaktivní. Možná chytnou i vás. Aplikace je celoobrazovková, takže vaše děti neruší od omalovávání žádné lišty a další okna. Stačí kliknout na barvu, kterou chtějí použít, a potom na obrázek. Barva se přenese a plocha je zaplněna. K dispozici je na dvě stě různých odstínů barvy. Zkušební verze je omezena pouze na pět obrázků. Plná jich potom obsahuje 50 a její zakoupení vás vyjde na 660 Kč.

 • Stahujte na této adrese (1,7 MB).
  Coloring Book


  Kalendář2 – freeware

  Kdo má dnes svátek? Kdy začíná jaké roční období? A kolikátý je vůbec týden? Že tyto otázky od svých kolegů či členů rodiny slýcháte často a už vám lezou na nervy? Tak jim do počítače nainstalujte českou aplikaci Kalendář a rychle se jich zbavíte.

  Kalendář má dobu platnosti od 1901 do 2400 a platí jak pro Česko, tak Slovensko. Lze nastavit v pěti barevných mutacích. Pracuje s daty prostřednictvím externích souborů (automaticky se generují při spuštění). Díky tomu je možné zadávat i vlastní data. Obsahuje informace o svátcích (lze v nich i listovat podle abecedy, resp. data). Umožňuje vypočíst velikonoční dny pro daný rok, počet dní mezi dvěma daty (celkem / z toho pracovních) jak pro CZ, tak i SK, dále převádět časové jednotky a nakonec nalézt den od určitého data, a to směrem tam i zpět. Pro někoho by mohlo být i zajímavé to, že v programu jsou vypsaná evropská a čínská znamení.

 • Stahujte na této adrese (875 KB).
  Kalendář


 • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

  Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

  Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz