Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak uložit streamované video vysílané na internetu?

aktualizováno 
Pokud si přejete archivovat video vysílané na internetu, ale nevíte jak na to, pak pro vás máme řešení. V dnešním článku vám totiž představíme nástroj, který dokáže zaznamenat obrazový signál v nejrozšířenějších formátech a to bez ztráty kvality.

Před čtrnácti dny jsme v tomto článku zmínili o jedné velmi zajímavé aplikaci pro ukládání rádiového vysílání na internetu. I přesto, že je iRadio šikovná utilitka jedno přece jen neumí. Nedokáže ukládat on-line vysílené video, a to je škoda. Prostřednictvím celosvětové sítě se totiž prohání nejen stovky až tisíce internetových rádií, ale i velký počet internetových televizí. A to se nezmiňujeme o různých datových archívech, ve kterých lze nalézt mnoho užitečných informací.

V tomto nepřeberném množství se jistě najde nějaká ta minutka, která stojí za to, abychom si ji uchovali pro vlastní potřebu. Pro tento účel jsou tedy vyvíjeny aplikace, které zachytávají streamované video. Streamované video je vlastně datový proud, který přináší živé vysílání, hudební videoklipy, apod. Jde tedy o dynamické vysílání, které lze na rozdíl od statického přehrávání, zachytit daleko obtížněji.

Statické vs. dynamické datové toky
V případě statického datového toku není co řešit. Vybraný soubor si prostřednictvím download manažeru, či internetového prohlížeče jednoduše stáhnete do svého PC, podobně jako libovolný datový soubor. Pak již není problém prohlédnout si ho v jakémkoliv multimediálním přehrávači. Ukládání dynamického toku je však poněkud problematické. Vše se totiž odehrává v reálném čase, přičemž ten, kdo přenos zprostředkovává, se většinou brání jeho stahování. To znamená, že přenos z udílení hudebních cen, koncertu, tiskových konferencí apod. je sice bezproblémový, ale uložit ho nelze. Tedy za předpokladu, že nevlastníte za tímto účelem vytvořený, softwarový nástroj. Naštěstí několik takovýchto aplikací opravdu existuje. Ty potom dokáží zabezpečení obstojně obejít a záznam bez větších problémů uložit do PC.

Instalace a systémové požadavky
Mezi dobré programy se řadí i komerční nástroj CoCSoft Stream Down 3.3 (1.5 MB). Vyzkoušet můžete plně funkční sharewarovou verzi, kterou lze bez omezení využívat po dobu 15-ti dní. Program pracuje v prostředí operačních systémů Windows 98/ME/NT4.0/2000 a XP. Po instalaci si z pevného disku PC ukousne pouze 4 megabajty volného místa. Při spuštění pak obsadí dokonce pouze 5 MB v paměti RAM.

CoCSoft Stream Down 3.3

Funkce a podporované formáty
CoCSoft Stream Down se může pochlubit podporou HTTP, FTP, RTSP, MMS, MMST a MMSU protokolů. Celkem jde tedy o šest protokolů, na kterých vysílá velké množství médií. Ty pro distribuci využívají následující formáty: MMS, HTTP, RM, RAM, SMIL, ASF, ASX, WAX, MP3, WMA či WMV. Program je jednoduše zachytí a pomocí algoritmu uloží do souboru, který je později možné kdykoliv přehrát.

CoCSoft Stream Down 3.3

Jak s aplikací pracovat?
Práce s aplikací je velmi snadná. V hlavním okně klikněte na tlačítko Add, čímž otevřete dialogové okno. Do prvního řádku vložte přímou adresu datového toku. Je-li server, ze kterého probíhá přehrávání zabezpečen autorizací, pak nezapomeňte vyplnit i uživatelské jméno a heslo. Chcete-li změnit cestu pro ukládání souborů, klikněte na ikonku. Nyní již stačí vepsat jméno souboru a klepnout na tlačítko OK.

CoCSoft Stream Down 3.3

Tím začne přenos vysílání do aplikace, která ho následně uloží. Pro každé spojení se objeví doplňující informace. Dozvědět se tak můžete objem dat v kB, kolik dat již bylo staženo, průběh procesu v procentech či z jaké adresy stahování probíhá. O tom, co se v jakém okamžiku odehrává, se můžete informovat v logu souboru. Najednou můžete ukládat tři datové proudy. Toto číslo si lze i zvýšit a to v nastavení programu. To však doporučujeme jen tehdy, pokud disponujete kvalitním a hlavně rychlým internetovým připojením.

CoCSoft Stream Down 3.3

Závěrem
I přesto, že tento nástroj pro stahování streamovaného vysílání je mezi českými uživateli zatím jen velmi málo známý, myslíme si, že má šanci přinejmenším zaujmout. Jde totiž o výkonného kolegu dnes již téměř legendárního ASF Recorderu, který není omezen pouze ukládáním multimediálních dat ve formátu WindowsMedia. K dokonalosti mu snad ještě chybí náhledové okno (vestavěný přehrávač), podpora méně používaných formátů a především funkce pro zjišťování URL adres na multimediální vysílání. Každopádně CoCSoft Stream Down, jehož plnou verzi si můžete koupit za 39 USD vám doporučujeme minimálně vyzkoušet. Konečně si tak budete moci uložit pokus o pirátské vysílání plné černého humoru, tvůrců pořadu TELE TELE.Nejčtenější

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Další z rubriky

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz