Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jaké je počasí a bude sněžit? Poraďte se s Windows

aktualizováno 
Poradíme vám jak vyměnit hodiny v hlavní liště ve Windows a doplnit je o aktuální stav počasí. Vyzkoušejte jednoduchý nástroj na zálohování dat a program na obnovení klíče pro připojení na WiFi.
zima, sníh, sněhulák, dívka

zima, sníh, sněhulák, dívka | foto: Profimedia.cz

Weather Clock 3.2 – trial (30 denní)
Zajímavý a užitečný doplněk pro pracovní plochu se ukrývá pod názvem Weather Clock. Nejenže umožňuje zobrazovat aktuální stav počasí, ale také kolik je hodin a mnohem více. Pokud se vám zdá standardní zobrazení času v hlavní liště Windows již okoukané, dejte mu nový kabátek.

Jak je již z názvu patrné jde o program pro znázorňování počasí. Po instalaci se stane součástí hlavního panelu, kde zaujme místo v informační oblasti a nahradí systémové hodiny. Po prvním spuštění musíte provést základní nastavení. Hlavní okno obsahuje sedm záložek. V první nastavíte předvolby pro zobrazování času a data, druhou si můžete aktivovat upozornění na událost v nastavený čas a třetí slouží k volbě skinu. K dispozici máte několik desítek kabátků, takže si můžete vybírat dle nálady, nechat je měnit automaticky, či je zprůhlednit. Asi nejdůležitější záložka je Weather. V ní nastavujete město, pro které se má počasí zobrazovat. Vepsat můžete buď ZIP (tedy PSČ), anebo název města. Přestože z ČR je k dispozici přes 30 měst, každý z vás tam to své jistě nenajde. Potom tedy klikněte na tlačítko Find city by country a v evropské části vyberte Czech Republic. Zde zvolte vám nejbližší město. Nezapomeňte v programu změnit volbu English Unit na Metric Units. Díky tomu bude teplota ve stupních Celsia a nikoliv ve Fahrenheitech. Poslední dvě záložky slouží k nastavení časového posunu a synchronizaci času s atomovými hodinami. Weather Clock je povedeným počinem, škoda jen, že není zdarma. K dispozici máte 30ti denní testovací verzi. Plná verze vás však přijde na přijatelných 200 Kč.

 • Stahujte za Slunečnice na této adrese (2,1 MB).

  Weather Clock

  Back4Win 5.0 – freeware
  Pokud jste ještě svá osobní data nezačali zálohovat, možná je ten pravý čas s tím začít teď hned. S tímto programem to je totiž nejen hračka, ale navíc nestojí ani korunu a my vás s ním seznámíme.

  Back4Win je novozélandský projekt, který umožňuje snadnou zálohu dat (soubory i adresáře) do jednoho komprimovaného ZIP archívu. Nastavit můžete úroveň komprimace, archív ochránit heslem a ještě mnohem více. Začít byste měli s výběrem režimu zálohy. Kopírovat do archívu jde vždy vše, nebo jen změněná data (doporučujeme). Dále si lze nastavit zabezpečení a určit jak velký má zálohovaný soubor být. Archív může být i samorozbalovací, tedy s koncovkou EXE. Výbornou funkcí je možnost zálohovat i data z Mozilla Firefox a Thunderbird. V případě poštovního klienta tak budete mít v bezpečí i svoji elektronickou poštu. Vytvořené zálohy jsou pojmenované a nesou časovou značku a díky tomu zjistíte, kdy byla záloha vytvořena. Existuje i profesionální verze, která obsahuje více funkcí (pravidelné zálohování v nastavený čas, vypálení záloh na CD či DVD atd.), za tu si však již budete muset zaplatit.

 • Stahujte za Slunečnice na této adrese (1,2 MB).
  Back4Win


  WirelessKeyView 1.1 – freeware

  Ze softwarových dílen společnosti NirSoft již vzešlo mnoho užitečných utilitek. I tato není výjimkou a bude se hodit zejména těm z vás, kteří zapomínají.

  Určená je k získávání klíčů pro bezdrátové sítě (WPA/WEP). V praxi to tedy znamená, že pokud se k síti připojujete například pomocí WiFi a již si nemůžete vzpomenout na klíč a nyní byste ho potřebovali, nemusíte ho například v routru měnit. WirelessKeyView ho totiž z Windows XP i Vista dokáže vytáhnout. Získané klíče se dají uložit do souborů či schránky Windows. Program nevyžaduje instalaci. Po spuštění se v hlavním okně objeví všechny WEP/WPA klíče uložené v počítači.

 • Stahujte za Slunečnice na této adrese (40 KB).
  WirelessKeyView


  RealWorld Cursor Editor 2007 – freeware

  Ve Windows je k dispozici několik sad kurzorů myši. Ne každému se však mohou líbit. Proč si tedy nevytvořit vlastní sadu? Je to jednoduché a navíc s tímto programem to zvládnete během chvilky a nemusíte být ani grafikem. Tento počin navíc pochází od českých autorů.

  S RealWorld Cursor editorem nepotřebujete jiný software, abyste vytvořili perfektní kurzory. Jednoduchým způsobem vám umožňuje vytvářet jak statické, tak i dynamické kurzory. Editovat lze i ty stávající, a tak si ke standardním kurzorům můžete přidat třeba nový prvek. Předpřipravený obrázek lze transformovat pomocí průvodce, který je přístupný z úvodního okna aplikace. Když je potřeba obrázek před konverzí upravit, je k dispozici zabudovaný editor rastrových obrázků. Obrázky statických i animovaných ukazatelů lze upravovat pomocí kreslicích nástrojů (Tužka, Čáry, Křivky, Zaoblené obdélníky, Elipsy, Vyplňování, Text a Vržený stín) nebo pomocí filtrů. Každý obrázek může být otevřen v odděleném okně editoru rastrových obrázků. V tomto okně je možné spouštět další filtry (Zaostřit, Zjemnit, Rozmazat pohybem, Přidat stín, Jas, Kontrast, Gama, Průhlednost, Otočení a vlastní filtry) na celý obrázek nebo jen na vybranou oblast.

 • Stahujte za Slunečnice na této adrese (9,8 MB).
  RealWorld Cursor Editor


 • Témata: Firefox, hračky, software

  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Najdete na iDNES.cz