Jaký telefonní tarif je pro vás ten nejvhodnější?

aktualizováno 
V článku se podíváme na stálici mezi programy pro úpravu/prohlížení obrázků a tvorbu fotoalb, nebude chybět ani specialita, která prověří zabezpečení PC v síti. Na závěr se podíváme na produkt, jenž prozradí, který mobilní operátor vám nabízí nejvýhodnější tarif.

IrfanView 3.97 - freeware
IrfanView známý a uznávaný program poskočil do další verze. Jde již dlouhou dobu o stálici mezi editory a prohlížeči obrázků. Většina uživatelů ho používá pouze jako prohlížeč grafických souborů. To však není vše, co tento freewarový nástroj může svému uživateli nabídnout. Obstojně si totiž poradí i s úpravou snímků, tvorbou fotoalb a prezentací, umí využít filtry používané Adobe Photoshopem, umožňuje hromadnou konverzi, přehrává video i zvuk, umí extrahovat ikony ze souboru atd.

Velmi svižně si však poradí i s úpravou digitálních snímků. Pro tento úkon je v programu pod tlačítkem Obrázek k dispozici téměř dvacet voleb. Jedním kliknutím tak zjistíte základní data o snímku, či pomocí plug-inu načtete EXIF informace. Mezi standardní prvky podobných programů patří otáčení, převracení a změna velikosti snímků. Vítaná je především možnost využít funkce pro odstranění nechvalného jevu červených očí, zaostření a vyvážení barev. Pro produkt existuje i čeština, kterou si můžete stáhnout na domovských stránkách.

 • Program stahujte na této adrese (847 kB).
 • IrfanView

  Droppix Recorder 1.2.1 - shareware
  Droppix Recorder je plně komplexní produkt, který velmi lehce dokáže udělat kopii vašich CD a DVD disků. Poradí si s nahráváním a kopírováním dat a jejich přípravou pro pozdější vypálení. Sami si můžete vytvořit i vlastní hudební kompilace, pracovat s video soubory v MPEG-1 nebo MPEG-2, či si uložit video z připojené TV nebo DVD přehrávače. Ukládá i hudbu z Audio CD. Program se díky svému interaktivnímu rozhraní (drag and drop) snadno používá a jeho nápověda obsahuje množství animovaných postupů, jak projekty úspěšně dovést dokonce. Nechybí ani vestavěná čtečka CDDB, jenž vyhledá informace o souborech na internetu, podpora ID3Tagů, možnost mazat přepisovatelné disky či výroba image souborů. K ověření integrity je k dispozici i vestavěný testovací mechanismus. Pracuje pod systémy Windows 2000 a XP a pro svůj chod vyžaduje DirectX 8.1 nebo vyšší.

 • Program stahujte na této adrese (26.7 MB).
 • Droppix Recorder

  SoftPerfect Network Scanner 2.5 – freeware
  SoftPerfect je síťový IP, NetBIOS a SNMP skener s podporou přesně zadaného rozsahu IP adres s moderním rozhraním a několika pokročilými rysy. Je určen jak pro systémové administrátory, tak uživatele, kteří se zajímají o počítačovou bezpečnost. Důkladně totiž dokáže „proklepnout“ počítače připojené do firemní sítě, kde naslouchá na TCP portech a přehledně zobrazuje, co v síti probíhá za provoz. Navíc lze sledovat ping počítačů, detekovat MAC adresy a stav tiskáren. Zobrazuje i sdílené prostředky v síti (systémové i skryté).

 • Program stahujte na této adrese (628 kB).
 • SoftPerfect Network Scanner

  Tarify 2000 6.5 – freeware
  Vybíráte si nového mobilního operátora a nevíte, kterého zvolit? Nebo vám jen nevyhovuje stávající tarif a chcete si vybrat jiný? Pokud jste si odpověděli alespoň jedou ano, potom je právě pro vás určen produkt Tarify 2000. Ten totiž svým uživatelům může pomoci vybrat nejoptimálnější tarif, který jim opravdu sedne na míru. Slouží k porovnání 43 nabízených tarifů (40 GSM + 3 NMT) třech našich mobilních operátorů. Podle vámi zadaných provolaných minut v daných časech do daných sítí a počtu odeslaných SMS vypočte, kolik byste zaplatili za jednotlivé tarify. Nejvýhodnější tarif je zvýrazněn. Výsledek je možné prohlédnout i ve formě přehledného grafu. Pokud se vám nechce vyplňovat počty provolaných minut, můžete využít tři předdefinované profily, které lze dále snadno upravit.

 • Program stahujte na této adrese (422 kB).
 • Tarify 2000

  Nejčtenější

  Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

  Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

  „Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

  Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

  Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

  V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

  Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

  Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

  Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

  Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

  DBS

  Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

  Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

  Další z rubriky

  IBM koupí firmu Red Hat. V cloudu zaútočí i na Microsoft a Amazon

  Red Hat teď patří pod IBM

  Americká firma IBM se dohodla na koupi softwarové společnosti Red Hat za 34 miliard dolarů (770,4 miliardy korun) v...

  Aplikace: bezpečné připojení k internetu i šikovná správa souborů

  Tablet pro práci i zábavu

  Hned dvě aplikace pro tablety z dnešního přehledu se zaměřují na ochranu internetového připojení přes domácí i veřejné...

  Vyzkoušejte nástroje Microsoftu pro ladění Windows

  Ilustrační foto - pomoc

  Je počítač s Windows pomalý, pokulhává, vykazuje nějaké chyby nebo se o něm chcete případně dozvědět více informací?...

  Najdete na iDNES.cz