Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kapesní čtečka myšlenek, speciální tlačítko a duhová propiska (Kdo si hraje, nezlobí 8)

aktualizováno 
V osmém díle našeho malého seriálu vám přinášíme zajímavou hru na principu čtení myšlenek, motorizované brusle, speciální tlačítko pro každou klávesníci, speciální elektrický akupresurní přístroj a duhovou propisku.

Čtečka myšlenek do každé kapsy

20 Q; web: www.firebox.com, www.20q.net; cena: 12,95 £

Když někdo tvrdí, že může číst myšlenky, většina lidí se nad tím je usmívá. Když však někdo tvrdí, že vlastní malý plastikový míček, který může číst myšlenky, je obvykle čas volat muže v bílých pláštích se svěrací kazajkou.To je ale přesně to, co 20Q dokáže.

V zásadě se jedná o elektronickou podobu tradiční hádankové hry „zvíře, rostlina, minerál?“. 20Q se hraje tak, že na něco myslíte, cokoli, a odpovídáte na sérii dvaceti otázek, které vám pokládá 20Q. Otázky se zobrazují na malém LED displeji a vy odpovídáte prostřednictvím tlačítek ano, ne, někdy a nevím.

Někdy se vám možná můžou zdát otázky přinejmenším podivné, jako například „Je to byt?“ nebo „Je to těžší než libra másla?“, ale přesto 20Q dosahuje pozoruhodné úspěšnosti. Ještě myslíte, že je nutné volat muže v bílých pláštích?

20Q (www.20q.net)

Uhánějte s větrem o závod

MotoSk8; web: www.fiveflagsmotorbikes.com; cena: 699,95 $

Jezdíte rádi na in-line bruslích a chtěli by jste zkusit něco nového? S motorizovanými in-line bruslemi MotoSk8, které pochází ze slunné Kalifornie, máte šanci.

Tyto 5,5 kg těžké brusle jsou vybaveny dvoutaktním benzínovým motorem o objemu 22,5 ccm, který vám umožní dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Palivo vystačí na hodinu až hodinu a půl provozu a maximální nosnost bruslí dosahuje 135 kg, což samo o sobě svědčí o bytelnosti konstrukce. Brusle se ovládají pomocí malého puku, který držíte v ruce.

Motosk8 (www.fiveflagsmotorbikes.com)

Nejdůležitější tlačítko, které na klávesnici nenaleznete

Panic Buton; web: www.iwantoneofthose.com; cena: 2,99 £

Možná, že se vám už někdy při ovládání počítače stalo, zvlášť pokud v tom nejste příliš zběhlý, že jste nevěděli jak dál. V této situaci by jste možná ocenili nejdůležitější tlačítko na klávesnici, na které ovšem výrobci klávesnic zapomínají.

Tlačítko panika se však nehodí jen pro počítače. Toto samolepící tlačítko můžete stejně dobře umístit třeba na palubní desku vašeho automobilu nebo dokonce na vaše žehlící prkno. Až se zase dostanete do situace, kdy všechny možnosti selžou. Nevztekejte se a nenadávejte. Pouhý stisk tlačítka vám uleví.

Panic Button (www.iwantoneofthose.com)

Pořiďte si osobního akupresurního mistra

Miracle Foot Acupuncture; web: www.gadgetuniverse.com; cena: 99,95 $

Miracle Foot Acupresure, který vznikl po dvanáctiletém vývoji v Japonsku a na Taiwanu s předními odborníky na akupunkturu a akupresuru, v sobě spojuje moderní technologie 21. století s těmito tradičním asijskými léčebnými metodami.

Jedná se elekro-reflexologistický přístroj, který pomocí elektrických šoků bezbolestně stimuluje 36 akupresurních bodů na každém chodidle, čímž podporuje a obnovuje krevní oběh a ulevuje od bolesti. Stačí pouhých pět minut každý den a už po několika týdne pocítíte změnu k lepšímu v celém vašem těle.

Ovládání přístroje je velice jednoduché ovládání. Jeho programování vám zabere jen několik sekund. Poté se jen stačí uvolnit a nechat ho dělat jeho práci. Pro snadnou kontrolu jednotlivých parametrů je přístroj vybaven měřidlem elektrické vlny, ukazatelem času, ukazatelem napětí těla a ukazatelem napětí chodidla. Šlapky s gumovými hroty jsou navrženy pro jakoukoli velikost chodidla.

Miracle Foot Acupuncture (www.gadgetuniverse.com)

Tužka v níž se skrývá duha

Rainbow Light Pen; web: www.iwantoneofthose.com; cena: 9.99 £

Proč si trochu nezpestřit nudné vyplňování nejrůznějších formulářů. Propisovací tužka Rainbow Light Pen se pouhým stiskem tlačítka rozzáří v jedné ze sedmi barev. Pokud máte trochu splín, zkuste zvolit multi-mode. Tužka se postupně rozsvítí všemi barvami. Můžete jí přitom třeba mávat nad hlavou a uvidíte, že se okamžitě stanete středem pozornosti. Jen si musíte dát pozor, aby vás někdo nezačal považovat za blázna. Stejně tak by se vaše počínání nemusel setkat s pochopením, pokud se zrovna nacházíte na úřadě v nějaké vážné záležitosti. Další možností využití tužky, je psaní potmě. Zdroj světla je dostatečně silný na to, aby sám o sobě osvětlil papír na nějž píšete.

Rainbow Light Pen (www.iwantoneofthose.com)

Autoři:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Nové MacBooky Pro s procesorem Core i9 se podle prvních testů přehřívají

Nové MacBooky Pro

Procesory Core i9 v nejvýkonnějších a nejdražších konfiguracích nových notebooků MacBook Pro společnosti Apple zatím...

Opravte si chytrou domácnost od Samsungu, aby vás nesledovala televize

Samsung nabízí ovládání chytré domácnosti prostřednictvím systému SmatThings.

Přibývající počet připojených spotřebičů k internetu klade stále vyšší nároky na uživatele, aby je všechny udržel...

Kvůli ukradeným certifikátům D-Linku vám může zlobit přístup ke kamerám

Kamery D-Link.

Hackerské skupině BlackTech se podařilo zcizit certifikáty D-Linku a opatřit jimi dva viry, které pak měly snadnou...

Najdete na iDNES.cz