Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kapesní čtečka myšlenek, speciální tlačítko a duhová propiska (Kdo si hraje, nezlobí 8)

aktualizováno 
V osmém díle našeho malého seriálu vám přinášíme zajímavou hru na principu čtení myšlenek, motorizované brusle, speciální tlačítko pro každou klávesníci, speciální elektrický akupresurní přístroj a duhovou propisku.

Čtečka myšlenek do každé kapsy

20 Q; web: www.firebox.com, www.20q.net; cena: 12,95 £

Když někdo tvrdí, že může číst myšlenky, většina lidí se nad tím je usmívá. Když však někdo tvrdí, že vlastní malý plastikový míček, který může číst myšlenky, je obvykle čas volat muže v bílých pláštích se svěrací kazajkou.To je ale přesně to, co 20Q dokáže.

V zásadě se jedná o elektronickou podobu tradiční hádankové hry „zvíře, rostlina, minerál?“. 20Q se hraje tak, že na něco myslíte, cokoli, a odpovídáte na sérii dvaceti otázek, které vám pokládá 20Q. Otázky se zobrazují na malém LED displeji a vy odpovídáte prostřednictvím tlačítek ano, ne, někdy a nevím.

Někdy se vám možná můžou zdát otázky přinejmenším podivné, jako například „Je to byt?“ nebo „Je to těžší než libra másla?“, ale přesto 20Q dosahuje pozoruhodné úspěšnosti. Ještě myslíte, že je nutné volat muže v bílých pláštích?

20Q (www.20q.net)

Uhánějte s větrem o závod

MotoSk8; web: www.fiveflagsmotorbikes.com; cena: 699,95 $

Jezdíte rádi na in-line bruslích a chtěli by jste zkusit něco nového? S motorizovanými in-line bruslemi MotoSk8, které pochází ze slunné Kalifornie, máte šanci.

Tyto 5,5 kg těžké brusle jsou vybaveny dvoutaktním benzínovým motorem o objemu 22,5 ccm, který vám umožní dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Palivo vystačí na hodinu až hodinu a půl provozu a maximální nosnost bruslí dosahuje 135 kg, což samo o sobě svědčí o bytelnosti konstrukce. Brusle se ovládají pomocí malého puku, který držíte v ruce.

Motosk8 (www.fiveflagsmotorbikes.com)

Nejdůležitější tlačítko, které na klávesnici nenaleznete

Panic Buton; web: www.iwantoneofthose.com; cena: 2,99 £

Možná, že se vám už někdy při ovládání počítače stalo, zvlášť pokud v tom nejste příliš zběhlý, že jste nevěděli jak dál. V této situaci by jste možná ocenili nejdůležitější tlačítko na klávesnici, na které ovšem výrobci klávesnic zapomínají.

Tlačítko panika se však nehodí jen pro počítače. Toto samolepící tlačítko můžete stejně dobře umístit třeba na palubní desku vašeho automobilu nebo dokonce na vaše žehlící prkno. Až se zase dostanete do situace, kdy všechny možnosti selžou. Nevztekejte se a nenadávejte. Pouhý stisk tlačítka vám uleví.

Panic Button (www.iwantoneofthose.com)

Pořiďte si osobního akupresurního mistra

Miracle Foot Acupuncture; web: www.gadgetuniverse.com; cena: 99,95 $

Miracle Foot Acupresure, který vznikl po dvanáctiletém vývoji v Japonsku a na Taiwanu s předními odborníky na akupunkturu a akupresuru, v sobě spojuje moderní technologie 21. století s těmito tradičním asijskými léčebnými metodami.

Jedná se elekro-reflexologistický přístroj, který pomocí elektrických šoků bezbolestně stimuluje 36 akupresurních bodů na každém chodidle, čímž podporuje a obnovuje krevní oběh a ulevuje od bolesti. Stačí pouhých pět minut každý den a už po několika týdne pocítíte změnu k lepšímu v celém vašem těle.

Ovládání přístroje je velice jednoduché ovládání. Jeho programování vám zabere jen několik sekund. Poté se jen stačí uvolnit a nechat ho dělat jeho práci. Pro snadnou kontrolu jednotlivých parametrů je přístroj vybaven měřidlem elektrické vlny, ukazatelem času, ukazatelem napětí těla a ukazatelem napětí chodidla. Šlapky s gumovými hroty jsou navrženy pro jakoukoli velikost chodidla.

Miracle Foot Acupuncture (www.gadgetuniverse.com)

Tužka v níž se skrývá duha

Rainbow Light Pen; web: www.iwantoneofthose.com; cena: 9.99 £

Proč si trochu nezpestřit nudné vyplňování nejrůznějších formulářů. Propisovací tužka Rainbow Light Pen se pouhým stiskem tlačítka rozzáří v jedné ze sedmi barev. Pokud máte trochu splín, zkuste zvolit multi-mode. Tužka se postupně rozsvítí všemi barvami. Můžete jí přitom třeba mávat nad hlavou a uvidíte, že se okamžitě stanete středem pozornosti. Jen si musíte dát pozor, aby vás někdo nezačal považovat za blázna. Stejně tak by se vaše počínání nemusel setkat s pochopením, pokud se zrovna nacházíte na úřadě v nějaké vážné záležitosti. Další možností využití tužky, je psaní potmě. Zdroj světla je dostatečně silný na to, aby sám o sobě osvětlil papír na nějž píšete.

Rainbow Light Pen (www.iwantoneofthose.com)

Autoři:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Vypadá to jako krádež. V revolučním obchodě nejsou pokladny, jen kamery

Amazon Go

Americká firma Amazon otevřela první pobočku svého revolučního supermarketu Amazon Go. Nákup v tomto obchodě je úplně...

Válka gigantů pokračuje. Amazon přestane prodávat produkty Nest od Googlu

O podlahové topení se stará intuitivní termostat Nest.

Americký obchod Amazon vyřadí z nabídky produkty společnosti Nest. Ta spadá do koncernu Alphabet a nabízí výrobky...

Intel se chce zbavit závislosti na klasických počítačích

(ilustrační snímek)

Společnost Intel se stále více snaží oprostit od závislosti na x86 platformě. Tento krok ovšem není náhlý, firma na něm...

Najdete na iDNES.cz