Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kapesních počítačů je už dost. Kapesních tiskáren málo

aktualizováno 
Pravidelně Vám přinášíme informace z neustále se rozšiřujícího světa kapesních počítačů, a dalších hraček, ale o kapesních tiskárnách se toho ještě moc nenapsalo.

Hlavním důvodem však není naše lenost, či špatné informace, důvodem je jednoduše minimum podobných výrobků na světových trzích. Dříve nebo později se toto bude muset "napravit". Ne všichni totiž vlastní kapesní či jiný počítač, tak, aby mohli data přijmout jen v elektronické podobě, stále je zapotřebí možnosti data vytisknout. A k tomu je třeba malé přenosné kapesní tiskárny.

Malý zázrak na obrázku je od firmy SixPix a jmenuje se příznačně Pocket Printer A6. Tiskárna nepracuje pouze s kapesními počítači, ale lze jí použít například i s notebookem vybaveným IrDA portem. Je důležité říci, že při zahájení prodeje nepodporoval SW použití s Pocket PC, ale zástupci firmy SixPix slíbili, že se toto brzy změní. Co je velmi zajímavé, je i cena - ta byla totiž stanovena na "pouhých" 149,-USD a to v dodávce je tiskárna, pouzdro, baterie, napájecí a sériový kabel, termopapír, CD-ROM se softwarem a manuál.

Setup a nastavení této tiskárny je skutečně snadné. Po obdržení stačí jen vložit baterie a roličku termopapíru a můžete po instalaci potřebného softwaru začít tisknout. Žádné cartridge, či pásky nejsou díky technologii tisku na termopapír třeba. Ještě zpět k instalaci SW do PALMU - ta je velice prostá i když k ní samozřejmě potřebujete stolní počítač s CD-ROM mechanikou. Samotný soubor, jenž je nutný instalovat, IrPrintA6.prc má pouhých 84K. Při instalaci není nutné zatěžovat PC žádným dalším "balastem".

  

Nyní již tisk samotný: nejdříve najedete na aplikaci IrPrint (screenshot vpravo), pak vyberete co chcete tisknout (plánovač, kalendář, adresář..), zvolíte tiskárnu a je to.

Tisk dokumentů je překvapivě rychlý a tichý, silnějším zvukem je pouze kliknutí po ukončení tisku. Stejně jako nízká hladina hluku, stejně nás překvapí i vysoká kvalita tisku. Co je trochu škoda, je skutečnost, že v ovladači palmu není možno změnit font, takže všechny dokumenty budou vypadat podobně, a to následovně:

Zajímavou funkcí driveru je malá aplikace zvaná IrDiscover. Kliknutí na ikonu a zamířením IrDA portu na jiný IrDA port zjistíte jednoduše informace o daném přístroji, minimálně jeho jméno. Tato funkce se zdá být poměrně zbytečnou, ale pokud obdržíte několik zpráv najednou a nejste si jisti, který z Vašich kolegů Vám kterou zprávu zaslal, může se tato aplikace docela dobře hodit.

To, že se jedná o skutečně kapesní, zařízení ukazuje i poslední obrázek, ve kterém je možno porovnat s PALMem IIIc.

Věřím, že Vás tento výrobek zaujal a můžeme si přát, aby se zařízení tohoto typu uchytilo a objevilo se v prodeji i u nás. 

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Microsoft představil levný tablet Surface Go. Za použitelnost připlatíte

Microsoft Surface Go

Dlouho se o něm spekulovalo, dnes jej Microsoft představil. Desetipalcový tablet Surface Go má zabodovat kombinací...

Tišší klávesnice a větší výkon. Apple představil nové MacBooky Pro

Nové MacBooky Pro

Apple konečně představil inovované verze notebooků MacBook Pro. Hlavními novinkami jsou procesory Intel osmé generace,...

Nejhebčí touchpad a lehoučký 15,6" notebook. Acer představil novinky

Acer Swift 5

Notebook o velikosti 15,6" s hmotností méně než 1 kg, výkonný chromebook s heboučkým skleněným touchpadem a 10" tablet...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz