Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kde najdete skrytá nastavení Windows? Poradíme vám

aktualizováno 
Vadí vám omezená nabídka podrobných nastavení vlastností operačního systému Windows? Řada užitečných voleb Windows je totiž dokonale skryta a jejich úprava je možná pouze přímým zásahem do registru operačního systému.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Samozřejmě se nemusíte pouštět do potenciálně riskantní manuální úpravy registrů – stačí použít některou z aplikací, která umí skrytá nastavení Windows upravovat. Řada takových programů je k dispozici zdarma.

Fresh UI

Program Fresh UI umí nastavovat řadu skrytých možností operačního systému Windows v různých verzích. Skrytá nastavení zahrnují vzhled uživatelského rozhraní, systémová nastavení, optimalizaci nastavení hardwaru, užitečné změny v nastavení různých aplikací (Internet Explorer, Windows Media Player, Outlook Express a další). Upravovat lze také nastavení připojení k síti a bezpečnostních pravidel. Fresh UI upravuje přímo záznamy v registrech, které nastavení těchto skrytých voleb umožňují.

Fresh UI 7.80 stahujte zde. (0,9 MB, freeware)

FreshUI

Regino

Původem slovenská aplikace Regino vám umožní pracovat s více než 300 skrytými nastaveními operačního systému Windows a dalšími nástroji pro pohodlnější práci s počítačem. Mezi funkcemi najde mimo jiné také vytváření seznamů MP3 souborů, čistění pevných disků, povolení či zákaz vybraných funkcí Windows, správu programů spouštěných po startu Windows, změnu systémových obrázků a log atd. Program Regino s vámi bude komunikovat česky, pracuje se s ním velmi snadno.

Regino 4.5 stahujte zde.  (0,9 MB, freeware)

Regino

Tweak UI – XP PowerToys

Přímo od Microsoftu pochází nástroj Tweak UI – XP PowerToys, který vám zpřístupní velké množství různých jinak zcela nedostupných systémových nastavení. K dispozici jsou úpravy vzhledu a funkcí Windows, funkce pro nastavení Průzkumníka, změnu umístění systémových složek, nastavení myši, deaktivace některých grafických prvků a mnoho dalšího.

Tweak UI – XP PowerToys stahujte zde.  (0,6 MB, freeware)

Tweak UI

XP SysPad

Téměř 200 různých systémových nastavení Windows XP nabízí aplikace XP SysPad. Program slouží jako ovládací panel, ve kterém je možné nastavovat instalovaný software i hardware počítače, vzhled Windows (ve verzích 2000 a XP), odstraňovat nepotřebné a dočasné soubory, editovat registr a mnoho dalšího.

XP SysPad 7.9 stahujte zde.  (0,8 MB, freeware)

XP SysPad

RegToy

Upravovat vlastnosti operačního systému Windows, včetně nejnovější verze Vista, umí také aplikace RegToy. Nastavovat můžete například spouštění systému, kontextová menu pravého tlačítka myši, nabídku Start i hlavní panel. Upravit lze také využití operační paměti počítače, nastavení hardwaru a další vlastnosti systému. RegToy potřebuje ke svému běhu prostředí .NET Framework (najdete na webu Microsoftu).

RegToy 0.5.2.0 stahujte zde.  (0,9 MB, freeware)

RegToy

Tweak And Tune

Nástroj Tweak And Tune umí upravovat velké množství jinak nepřístupných nastavení Windows, například vzhled uživatelského rozhraní, ovládací panely Windows, menu Start, zobrazování souborů a disků v Průzkumníkovi nebo vlastnosti a zabezpečení dalších instalovaných aplikací. Podporován je pouze systém Windows XP.

Tweak And Tune 1.0.1 stahujte zde. (0,7 MB, freeware)


Tweak N Tune

TweakAll

Aplikace TweakAll umí například uvolnit operační paměť počítače zastavením nepotřebných procesů, urychlit start systému, zrychlit připojení k internetu a rovněž i upravovat vzhled operačního systému Windows v různých verzích. TweakAll zvládne rovněž upravit nastavení prohlížeče Internet Explorer nebo spolehlivě odinstalovat nepotřebné aplikace.

TweakAll 3.0 stahujte ze Slunečnice zde. (2,6 MB, freeware)

TweakAll

XP-AntiSpy

XP-AntiSpy je jednoduchý nástroj, který vám umožní deaktivaci skrytých nastavení operačního systému Windows, jež slouží ke komunikaci počítače s různými „špehovacími“ službami (automatické aktualizace, autentifikace, automatické přijímání licencí, odesílání zpráv o chybách atd.), kterými je vybaven operační systém Windows XP.

XP-AntiSpy 3.96-4 stahujte zde.  (0,2 MB, freeware)

XP AntiSpy

Outblok

Utilita Outblok odblokuje standardně nepřístupné typy e-mailových příloh v poštovním klientovi Microsoft Outlook (verze XP a 2003). Outblok funguje ovšem také naopak – lze v něm nastavit typy příloh, které má Outlook nově blokovat. Aplikace umí měnit i některá další skrytá nastavení Windows a Internet Exploreru.

Outblok 1.1 stahujte zde. (0,3 MB, freeware)

OLutBlokTémata: software

Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

Tipy a triky pro Windows 10

Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz