Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo si hraje, nezlobí - díl třetí

aktualizováno 
V dnešním díle vám přinášíme další várku zajímavostí a technologických hraček z celého světa. Můžete si přečíst o robotovi, který luxuje, nebo o náhradě za váš starý skateboard. Dále bychom pro vás měli kapesní nožík pro IT šílence, hračku 21. století a nejnovější myš od Microsoftu, která vás zbaví nutnosti pamatovat si hesla.

Nechte luxování robotovi

Kärcher Robocleaner RC3000; web: www.robocleaner.de, www.best-vacuum.com; cena: 1 495,99 USD

Vysávání prachu patří obecně mezi nejméně oblíbené domácí práce. Žijeme v 21. století, tak proč nepřenechat tuto nenáviděnou činnost robotovi? Čas, který tak získáte, můžeme strávit příjemnějším způsobem.

Celý systém se skládá ze dvou částí. Jednou z nich je malý diskovitý robot, kterého však díky jeho zářivě žlutému krytu zaručeně nepřehlédnete. Druhou je pak základna, ve které robot dobíjí své baterie a skladuje vysáté nečistoty. Praktické držadlo umožňuje její snadný transport. Přímo v robotovi je zásobník na nečistoty o objemu 0,2 litru a v samotné základně jsou další dva litry úložné kapacity.

Samotné vysávání probíhá plně automaticky a robot může pracovat, i když nejste zrovna doma. Nemusíte se přitom bát o svůj nábytek. Robot se mu díky vestavěným senzorům pečlivě vyhne a až skončí, tak se zase sám vrátí na svou základnu. S tímhle šikulkou už nikdy nebudete nadávat na luxování a hádat se, kdo je zrovna na řadě.

Kärcher Robocleaner RC3000 (www.robocleaner.de)

Zahoďte svůj skateboard a kupte si stowboard

Stowboard; web: www.gadgetshop.com; cena: 119£

Hlavním omezením snowboardingu je fakt, že k tomu, abyste jej mohli provozovat, potřebujete zasněžené sjezdovky. Můžete sice jezdit na skateboardu, ale ten má zase nevýhodu ve své neskladnosti, což zvláště pocítíte při ježdění po městě. Zkuste se se svým prknem tahat několik hodin a uvidíte, jaká je to dřina.

Až vás to přestane bavit, tak si pořiďte Stowboard. Zažije na něm stejně adrenalinovou jízdu jako na skateboardu a navíc až se dostanete kam potřebuje. Stačí ho jednoduše složit a strčit do batohu. Z původních zhruba 79 centimetrů se tak rázem dostanete pod 28 centimetrů a to už je dost znatelný rozdíl.

Stowboard (www.gadgetshop.com)

Kapesní nožík pro IT šílence

VICTORINOX SwissMemory; web: www.victorinox.com, www.bartsport.cz; cena: 1.992 Kč

Děda mi vždycky říkával, že správný muž by měl mít u sebe vždycky mít nůž. Já bych to rozšířil i o ženy, protože i ty kapesní nožík čas od času využijí. Člověk nikdy neví, kdy se mu bude nůž hodit, a proto je dobré být připravený. Mezi kapesními noži mají své oprávněné výsadní postavení švýcarské armádní nože, které jsou nejen známy svou kvalitou, ale kromě samotného nože nabízejí i celou řadu příslušenství. Jeden jejich výrobců, švýcarská společnost Victorinox uvedla na trh model, který zvláště ocení lidé pohybující se v IT branži.

Kapesní nůž totiž kromě samotného nože obsahuje pilník se šroubovákem, nůžky, tlakově plněnou tužku, červenou LED, ale hlavně USB flash disk s kapacitou 64 MB. To vše se podařilo vměstnat do nože, který je velký pouhých 58 mm, díky čemuž se vejde téměř do každé kapsičky.

VICTORINOX SwissMemory (www.victorinox.com)

Vznášející se „káča“ vám přinese hodiny zábavy

CHERRY WOOD LEVITRON; web: www.fascinations.com, www.physlink.com/estore; cena: 39.95 USD

Mnozí z dříve narozených si jistě pamatují na starou dřevěnou dětskou hračkou, které se říkalo „káča“. Levitron představuje její výrazně modernizovanou verzi, ve které se káča neroztáčí na zemi, ale vznáší se v silném magnetickém poli.

Cherry Wood Levitron, který je, jak již napovídá jeho název, vyroben z třešňového dřeva, se stane ozdobou každého interiéru. Posuvné nohy usnadňují snadnou manipulaci. Díky vloženému silnému magnetu se pak nad otevřeným středem Levitronu vznáší malá „káča“. Můžete zkusit projet rukou pod, nad i okolo „káči“, ale ona se nepřestane vznášet. Můžete si hrát s touto interaktivní hádankou hodiny a ona vás stejně neomrzí.

CHERRY WOOD LEVITRON (www.fascinations.com)

S novou myší zapomenete na uživatelská jména a hesla

MS Wireless IntelliMouse Explorer with Fingerprint Reader; web: www.microsoft.com/cze/; předběžná cena: 2 899 Kč

Společnost Microsoft představila novou bezdrátovou optickou myš se zabudovanou zabudovanou čtečku otisků prstů, která byla navržena tak, aby práce s ní byla intuitivní. Možná se ptáte, k čemu vám bude čtečka otisků prstů. Odpověď je přitom velice prostá. Otisk prstů nahradí ten nespočet uživatelských jmen a hesel, která si musíte pamatovat.

Pouhým dotykem se rychle a snadno přihlásíte do svého počítače, přepnete uživatele nebo se dostanete k svým oblíbeným webovým stránkám. Právě internet nabízí nejvíc možností k využití této novinky. Chcete online nakupovat, přečíst si email nebo si například ověřit stav svého zákaznického účtu v půjčovně DVD? Nic z toho není pro tuto myš problém. Pokud jsem vás tím navnadil, tak bohužel musím trochu zchladit vaše nadšení. Do prodeje se tato myš dostane až na začátku roku 2005.

MS  Wireless IntelliMouse Explorer with Fingerprint Reader

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Microsoft ukazuje rybičky, které mu plavou kolem datového centra

Webkamera sleduje dění kolem potopených í serverů v rámci projektu Natick od...

Microsoft má pod mořem datové centrum. Aby tento projekt zpropagoval, přidal k němu webkameru, která sleduje podmořský...

Nový iPad bude mít menší rámeček a možná přijde o sluchátkový výstup

Umělcova představa bezrámečkového iPadu

Společnost Apple hodlá podle nejnovějších spekulací přiblížit design tabletů iPad novém iPhonu.

Apple zřejmě chystá vlastní biometrický čip, měl by zachraňovat životy

Wafer 14nm PLUS

Společnost Apple se stále více soustředí na vývoj vlastních čipů, díky kterým může mít svůj hardware i software lépe...

Najdete na iDNES.cz