Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo si hraje, nezlobí - díl třetí

aktualizováno 
V dnešním díle vám přinášíme další várku zajímavostí a technologických hraček z celého světa. Můžete si přečíst o robotovi, který luxuje, nebo o náhradě za váš starý skateboard. Dále bychom pro vás měli kapesní nožík pro IT šílence, hračku 21. století a nejnovější myš od Microsoftu, která vás zbaví nutnosti pamatovat si hesla.

Nechte luxování robotovi

Kärcher Robocleaner RC3000; web: www.robocleaner.de, www.best-vacuum.com; cena: 1 495,99 USD

Vysávání prachu patří obecně mezi nejméně oblíbené domácí práce. Žijeme v 21. století, tak proč nepřenechat tuto nenáviděnou činnost robotovi? Čas, který tak získáte, můžeme strávit příjemnějším způsobem.

Celý systém se skládá ze dvou částí. Jednou z nich je malý diskovitý robot, kterého však díky jeho zářivě žlutému krytu zaručeně nepřehlédnete. Druhou je pak základna, ve které robot dobíjí své baterie a skladuje vysáté nečistoty. Praktické držadlo umožňuje její snadný transport. Přímo v robotovi je zásobník na nečistoty o objemu 0,2 litru a v samotné základně jsou další dva litry úložné kapacity.

Samotné vysávání probíhá plně automaticky a robot může pracovat, i když nejste zrovna doma. Nemusíte se přitom bát o svůj nábytek. Robot se mu díky vestavěným senzorům pečlivě vyhne a až skončí, tak se zase sám vrátí na svou základnu. S tímhle šikulkou už nikdy nebudete nadávat na luxování a hádat se, kdo je zrovna na řadě.

Kärcher Robocleaner RC3000 (www.robocleaner.de)

Zahoďte svůj skateboard a kupte si stowboard

Stowboard; web: www.gadgetshop.com; cena: 119£

Hlavním omezením snowboardingu je fakt, že k tomu, abyste jej mohli provozovat, potřebujete zasněžené sjezdovky. Můžete sice jezdit na skateboardu, ale ten má zase nevýhodu ve své neskladnosti, což zvláště pocítíte při ježdění po městě. Zkuste se se svým prknem tahat několik hodin a uvidíte, jaká je to dřina.

Až vás to přestane bavit, tak si pořiďte Stowboard. Zažije na něm stejně adrenalinovou jízdu jako na skateboardu a navíc až se dostanete kam potřebuje. Stačí ho jednoduše složit a strčit do batohu. Z původních zhruba 79 centimetrů se tak rázem dostanete pod 28 centimetrů a to už je dost znatelný rozdíl.

Stowboard (www.gadgetshop.com)

Kapesní nožík pro IT šílence

VICTORINOX SwissMemory; web: www.victorinox.com, www.bartsport.cz; cena: 1.992 Kč

Děda mi vždycky říkával, že správný muž by měl mít u sebe vždycky mít nůž. Já bych to rozšířil i o ženy, protože i ty kapesní nožík čas od času využijí. Člověk nikdy neví, kdy se mu bude nůž hodit, a proto je dobré být připravený. Mezi kapesními noži mají své oprávněné výsadní postavení švýcarské armádní nože, které jsou nejen známy svou kvalitou, ale kromě samotného nože nabízejí i celou řadu příslušenství. Jeden jejich výrobců, švýcarská společnost Victorinox uvedla na trh model, který zvláště ocení lidé pohybující se v IT branži.

Kapesní nůž totiž kromě samotného nože obsahuje pilník se šroubovákem, nůžky, tlakově plněnou tužku, červenou LED, ale hlavně USB flash disk s kapacitou 64 MB. To vše se podařilo vměstnat do nože, který je velký pouhých 58 mm, díky čemuž se vejde téměř do každé kapsičky.

VICTORINOX SwissMemory (www.victorinox.com)

Vznášející se „káča“ vám přinese hodiny zábavy

CHERRY WOOD LEVITRON; web: www.fascinations.com, www.physlink.com/estore; cena: 39.95 USD

Mnozí z dříve narozených si jistě pamatují na starou dřevěnou dětskou hračkou, které se říkalo „káča“. Levitron představuje její výrazně modernizovanou verzi, ve které se káča neroztáčí na zemi, ale vznáší se v silném magnetickém poli.

Cherry Wood Levitron, který je, jak již napovídá jeho název, vyroben z třešňového dřeva, se stane ozdobou každého interiéru. Posuvné nohy usnadňují snadnou manipulaci. Díky vloženému silnému magnetu se pak nad otevřeným středem Levitronu vznáší malá „káča“. Můžete zkusit projet rukou pod, nad i okolo „káči“, ale ona se nepřestane vznášet. Můžete si hrát s touto interaktivní hádankou hodiny a ona vás stejně neomrzí.

CHERRY WOOD LEVITRON (www.fascinations.com)

S novou myší zapomenete na uživatelská jména a hesla

MS Wireless IntelliMouse Explorer with Fingerprint Reader; web: www.microsoft.com/cze/; předběžná cena: 2 899 Kč

Společnost Microsoft představila novou bezdrátovou optickou myš se zabudovanou zabudovanou čtečku otisků prstů, která byla navržena tak, aby práce s ní byla intuitivní. Možná se ptáte, k čemu vám bude čtečka otisků prstů. Odpověď je přitom velice prostá. Otisk prstů nahradí ten nespočet uživatelských jmen a hesel, která si musíte pamatovat.

Pouhým dotykem se rychle a snadno přihlásíte do svého počítače, přepnete uživatele nebo se dostanete k svým oblíbeným webovým stránkám. Právě internet nabízí nejvíc možností k využití této novinky. Chcete online nakupovat, přečíst si email nebo si například ověřit stav svého zákaznického účtu v půjčovně DVD? Nic z toho není pro tuto myš problém. Pokud jsem vás tím navnadil, tak bohužel musím trochu zchladit vaše nadšení. Do prodeje se tato myš dostane až na začátku roku 2005.

MS  Wireless IntelliMouse Explorer with Fingerprint Reader

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Novinky od Nestu: teplotní senzor i chytrý zvonek

Videozvonek od Nestu.

Firma Nest, specializující se na chytrou domácnost, představila trojici nových produktů. V rámci bezpečnosti zveřejnila...

Místo provazu za pár korun můžete mít předražené švihadlo, které kreslí

Chytré švihadlo je především vychytralým způsobem, jak vyrazit peníze ze...

Korejská značka Tangram si uvědomila, že skákání přes švihadlo je zbytečně levnou záležitostí, která navíc zatěžuje...

Tablety dál umírají. O Vánocích se jim naposledy dařilo

(Ilustrační snímek)

Apple si s iPadem udržuje vedení, nejvíce ale rostl Kindle Fire od Amazon - jako jedinému z hlavních výrobců se mu...

Najdete na iDNES.cz