Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když v televizi nic nedávají, zkuste nejzábavnější české videoservery

aktualizováno 
Sdílení videí na speciálních internetových serverech je obrovsky populární. Chcete-li i vy obohatit další uživatele sítě o svoje veselé či nějak zajímavé video úlovky, stačí jen málo. K dispozici máte hned celou řadu serverů (českých i zahraničních), kam můžete svá videa ukládat.

Počítač místo televize? Proč ne. | foto: Michal SváčekProfimedia.cz

Zahraniční videoservery

Světově nejpopulárnějším videoserverem je s několika miliony návštěvníků denně bezpochyby YouTube (http://www.youtube.com). Dalším podobně úspěšným zahraničním videoserverem je například MySpace (http://www.myspace.com). Nic vám samozřejmě nebrání, publikovat svoje videa na těchto serverech, navíc je to velmi snadné – stačí si jen vytvořit uživatelský účet. Publikovat můžete prakticky jakýkoliv typ a formát videa (nahraný kamerou, mobilním telefonem, webkamerou atd.), video je automaticky převedeno do potřebného formátu (nejčastěji do formátu Flash). K videím můžete přidávat komentáře, klíčová slova pro snadné vyhledávání v archivu nebo na ně vytvářet odkazy z dalších stránek. Obecně si dejte pozor na publikování videa chráněného autorskými právy, jelikož může být velmi snadno ze serveru odstraněno.

YouTube 

Videoservery po česku

Preferujete-li ovšem raději české videoservery s uživatelským rozhraním a ovládáním v češtině, máte na výběr z poměrně bohaté nabídky serverů, které jsou plně funkční, byť samozřejmě ne tolik známé a ne tak hojně navštěvované jako třeba zmíněné YouTube.

Čekni to

Tisíce různých videí v mnoha kategoriích nabízí videoserver Čekni to. Užitečné jsou uživatelské profily, možnost přehrávání videí přes celou obrazovku, nechybí ani komentáře a hodnocení uživatelů. K tomu, abyste na server nahráli vlastní video je třeba se zaregistrovat. Klasické členění videí do žebříčků nejnovějších či nejlépe hodnocených vám pomůže při výběru zábavného obsahu.


Čekni to

GamerZtube

Videoserver GamerZtube je zaměřený speciálně na videa z počítačových her – ať už trailery nebo videa natočená v průběhu hraní. Nechybí standardní členění do kategorií a žebříčků, uživatelé mohou stejně jako jinde i zde videa hodnotit a komentovat. Server GamerZtube běží v beta režimu, jeho správci se tedy předem omlouvají za případné výpadky systému.

GamerZtube

Moje-videa.cz

Velké množství videí, roztříděných do mnoha kategorií nabízí videoserver Moje-videa.cz. Nejlepší videa jsou zařazena do snadno přístupné kategorie Top 100. Přímo z titulní strany jsou dostupná i poslední přidaná videa. Zajímavá je možnost vytvoření uživatelského profilu, který může obsahovat seznam vašich oblíbených videí, přehled přátel i skupin uživatelů. Profily a skupiny mohou rovněž sloužit pro vytváření neveřejného archivu videí, který je určen jen pro vaše přátele a známé, kteří jsou ve skupině zahrnuti. Chcete-li uložit na server Moje-videa.cz jakékoliv video, je třeba se zaregistrovat. Nechybí možnost přidávat komentáře a hodnocení videí.

Moje-videa

Myubo

Na videoserveru Myubo je k nalezení hned několik kategorií videí, mezi kterými nechybí ani erotická videa, živé vysílání internetových televizí a videoblogy. Uživatelské rozhraní videoserveru je velmi přehledné, najdete v něm samozřejmě i videopřehrávač a obligátní žebříčky popularity a aktuálnosti videí. Také na tomto serveru je k uploadu videa nutná registrace, můžete si také vytvořit vlastní profil s oblíbenými videoklipy. Specialitou serveru Myubo je možnost sledování videí ze serveru na mobilním telefonu s podporou sítí třetí generace. Mobilní verzi systému najdete na adrese http://myubo.mobi.

Myubo

N-JOY.CZ

Videoserver N-JOY.CZ se tak trochu podobá svým zahraničním kolegům, od kterých si vzal především přehlednost domovské stránky, nabízející například nejsledovanější a nejpopulárnější uživatelská videa. Videa na serveru N-JOY.CZ jsou tříděna do několika kategorií a podkategorií, nechybí ani popisky přibližující obsah každého z videí. Server N-JOY.CZ nabízí kromě uživatelských videí i další typy obsahu – například přenosy z webových kamer, internetových televizí a rádií. Obsah je k dispozici v různých formátech, tedy nejen Flash, ale i Windows Media, Real Media či QuickTime. Váš počítač by tedy měl být vybavený příslušnými přehrávači. N-JOY.CZ umí změřit rychlost vašeho internetového připojení a nabídne vám jen takové obsah, na který se svým připojením stačíte. Z vybraných videí si můžete vytvořit vlastní playlist pro pohodlné přehrávání. 
 
N-Joy

pan.ora.ma

Dalším serverem, který se neomezuje jen na video, je pan.ora.ma. Kromě videoklipů zde najdete i fotky, hudbu a texty. Stránky serveru jsou členěny poněkud netypicky, ale nikoliv nepřehledně. V obsahu členěném do kategorií lze vyhledávat, vytvářet si playlisty nebo se můžete spolehnout na třídění podle hodnocení uživatelů, data vložení, typu souboru, jeho velikosti atd. K přidávání obsahu je nutná registrace, váš uživatelský profil může uchovávat například oblíbené soubory.

pan.ora.ma

Stream.cz

Známý projekt české, čistě internetové televize Stream.cz nabízí dva druhy obsahu. Předně zde najdete původní pořady, seriály a reportáže, volně dostupné pro vaše pobavení. Další, neméně významnou část obsahu tvoří videa uložené na server samotnými uživateli. Uživatelská videa jsou přehledně členěna do několika kategorií a snadno se v nich vyhledává. Současný obsah video serveru je poměrně bohatý, další videa navíc přibývají každým dnem. K uložení vlastního videa si stačí jen vytvořit uživatelský profil. Uživatelé mohou mít na serveru Stream.cz rovněž i svůj internetový deníček (blog), plánuje se také spuštění videoblogů. Nelegální obsah se na serveru Stream.cz příliš dlouho neohřeje. U videoserveru Stream.cz lze očekávat další zajímavý rozvoj služeb i obsahu.

Stream

TATU.cz

Velké množství videí a dalšího zábavného obsahu (obrázky, fotky, hudba…) nabízí server www.tatu.cz. Hlavím nedostatkem obsahově celkem bohatého serveru je menší přehlednost a chybějící vyhledávání. Uživateli může být nepříjemné také velké množství zobrazované reklamy. Jinak na serveru TATU.cz nechybí známé přehledy nejnovějších, nejpřehrávanějších a nejlépe hodnocených videí. Nová videa mohou na server přidávat pouze zaregistrovaní uživatelé.

TATU

Zkoukni to

Videoserver Zkoukni to nabízí velké množství dobře roztříděných a popsaných videí, které si můžete nejen přehrávat na webu, nebo na ně odkazovat ze svých stránek. Kromě seznamu kategorií se nabízí i nejnovějších, nejpřehrávanějších a uživateli nejlépe hodnocených videí. K dispozici jsou například celé díly populárních seriálů (South Park, Simpsnovi, Happy Tree Friends a další), jejichž umístění na video serveru je na samotné hranici, nebo spíše za hranicí legálnosti. K uložení vlastního videa či fotky na videoserver je třeba se zaregistrovat.

Zkoukni to

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Pozor na e-maily, mohou zavirovat PC přes neaktualizovaný Flash

Zavirované komunikátory neznámých jmen se dostaly do obchodu Google Play....

Jak je důležité mít aktualizovaný systém a všechny používané programy a komponenty, ukazuje nový útok. Ten se šíří...

Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní

Notebook

Povodňová mapa na Intermap.cz ukáže v Česku místa, která jsou spojena s rizikem povodní. Po ztracených zvířatech lze...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz